Ronaldo spasil United, proti poslednímu Norwichi nastřílel svůj 60. hattrick

16. 4. 2022 15:33
Cristiano Ronaldo 60. hattrickem v kariéře zařídil fotbalistům Manchesteru United v 33. kole anglické ligy výhru 3:2 nad posledním Norwichem. "Rudí ďáblové" se posunuli na páté místo tabulky a ztrácejí tři body na čtvrtý Tottenham, který doma podlehl Brightonu 0:1. Stejným poměrem prohrál v Southamptonu i Arsenal.
Cristiano Ronaldo a jeho oslava hattricku
Cristiano Ronaldo a jeho oslava hattricku | Foto: Reuters

Ronaldo zařídil Manchesteru dvoubrankový náskok, jenže Dowell v nastavení první půle snížil a po změně stran srovnal Pukki. V 76. minutě ale Ronaldo z přímého kopu překonal gólmana Krula. Sedmatřicetiletý Portugalec zaznamenal padesátý hattrick na klubové scéně, v reprezentaci jich přidal dalších deset.

Tottenham nebodoval po sérii čtyř výher. Čtyřzápasová vítězná série "Kohoutů" začala v polovině března triumfem 2:0 právě v Brightonu. Tentokrát ale proti "Rackům" nevyslali jedinou střelu na branku. V 90. minutě rozhodl o triumfu Brightonu střelou z vápna belgický reprezentant Leandro Trossard. Brighton je po druhé výhře za sebou desátý. "Kohouti" nadále drží čtvrté místo, které jako poslední zaručuje start v Lize mistrů.

Arsenal podlehl Southamptonu gólem Bednarka v závěru úvodního dějství. "Svatí" vyhráli v Premier League po pěti zápasech, naopak hosté nevyužili možnosti dotáhnout se bodově na Tottenham a stále na něj ztrácejí tři body. Odehráli ale o utkání méně.

Nováček Brentford díky trefě Janssona v šesté minutě nastavení vyhrál na hřišti předposledního Watfordu 2:1 a naplno bodoval ve třetím kole po sobě.

Anglická fotbalová liga - 33. kolo: Tottenham - Brighton 0:1 (90. Trossard), Watford - Brentford 1:2 (54. Dennis - 15. Nörgaard, 90.+6 Jansson), Manchester United - Norwich 3:2 (7., 32. a 76. Ronaldo - 45.+1 Dowell, 52. Pukki), Southampton - Arsenal 1:0 (44. Bednarek).

1. Manchester City 31 23 5 3 72:20 74
2. Liverpool 31 22 7 2 79:22 73
3. Chelsea 30 18 8 4 64:23 62
4. Tottenham 32 18 3 11 56:38 57
5. Manchester United 32 15 9 8 52:44 54
6. Arsenal 31 17 3 11 45:37 54
7. West Ham United 32 15 6 11 51:42 51
8. Wolverhampton 32 15 4 13 33:28 49