Nebyl to náš den, říkal po debaklu Podolski

Martin Jůzek
18. 10. 2007 14:30
Podolski se zapsal do statistik pouze žlutou kartou
Tři góly skutečně v zápase padly, všechny však do německé sítě. Zvrat nepřinesl ani déšť v posledních minutách zápasu. | Foto: Ondřej Besperát

Mnichov (od našeho zvláštního zpravodaje) - Frustrovaní němečtí hráči po zápase s Českem prchali co nejrychleji mixzónou, jen aby nemuseli zdlouhavě vysvětlovat, proč prohráli.

Také trenér Joachim Löw, který ještě před utkáním hýřil optimismem, na tiskové konferenci těžko hledal slova. Mužstvu prý chyběla organizace hry (odpovídá absencím Ballacka a Borowskiho) a také tempo (zraněný je ještě Klose).

Fotbalová exhibice v Německu poslala Čechy na Euro - více ZDE

Jenže omluvu neměl pro výkon gólmana Hildebranda. Bývalý strážce branky Stuttgartu a nyní gólman Valencie si nesáhl na míč a už ho dvakrát lovil ze své sítě. Popel si na hlavu sypal i samotný gólman.

"Byl to pro mě strašný večer. Prohráli jsme způsobem opravdu k naštvání, zvláště když jsme si utkání představovali úplně jinak," prohlásil po zápase smutný hrdina. Poprvé předvedl své umění až na konci prvního poločasu, za stavu 0:2.

Ještě hůře si vedl v útoku Lukas Podolski. Kanonýr, jenž v poslední době zůstává jen na lavičce Bayernu Mnichov, ukázal, že opravdu není v ideální formě. Jeho jediný světlý okamžik přišel ve 43. minutě, kdy však jeho ideální přihrávku nevyužil v gól Kevin Kuranyi.

"Hrál jsem špatně. Nebyl to můj den ani den celého našeho týmu," řekl novinářům Podolski, který se v dalším průběhu "blýskl" už jen žlutou kartou po zákroku na Plašila. "Nekritizujte jen jeho, všichni hráli pod svoji úroveň," dodal kouč Löw.

Po čtyřech letech prohráli Němci na domácí půdě takovým rozdílem. Naposledy se tak stalo ještě před evropským šampionátem v Portugalsku, kdy v roce 2003 podlehli také 0:3 Francii.

Němečtí fanoušci jsou však i po porážce optimističtí. Téměř 60 % hlasujících v anketě serveru rtl.de odhaduje, že toto zaváhání je jen malou překážkou před plánovaným titulem z evropského šampionátu.