Neapol zůstala v čele, Schick konečně nastoupil za AS Řím

26. 11. 2017 17:27
Fotbalisté Neapole i po 14. kole zůstali v čele italské ligy o dva body před Interem Milán. Na hřišti Udine zvítězili zásluhou Jorginha 1:0 a pokazili trenérovi Massimu Oddovi premiéru na lavičce domácího týmu. AS Řím pouze remizoval 1:1 v Janově, na poslední minuty nastoupil útočník Patrik Schick. Mistrovský Juventus Turín porazil Crotone jasně 3:0 a na Neapol z třetího místa ztrácí stále čtyři body.
Česká fotbalová reprezentace do 21 let: Patrik Schick
Česká fotbalová reprezentace do 21 let: Patrik Schick | Foto: Milan Kammermayer

Řím - Dosud neporažená Neapol se v Udine dostala do vedení v 33. minutě. Domácí obránce Angella fauloval ve vápně, Jorginhovu penaltu vyrazil gólman Scuffet pouze k neúspěšnému exekutorovi, který na druhý pokus skóroval.

V druhém poločase byl z kádru Udine střelecky nejaktivnější záložník Antonín Barák, s jeho pokusy si ale gólman Reina poradil. Barákův spoluhráč Jakub Jankto dostal šanci až v poslední čtvrthodině, prohře však nezabránil.

Útočník AS Řím El Shaarawy otevřel skóre v Janově po hodině hry, když se prosadil po povedeném Florenziho centru z pravé strany. Deset minut poté ale římský kapitán De Rossi dal v šestnáctce Lapadulovi pohlavek a právě střídající forvard proměnil penaltu. De Rossi navíc dostal červenou kartu.

"Omlouvám se spoluhráčům, trenérovi a fanouškům. Není co moc dalšího říct, rvali jsme se, pokusil jsem se ho zablokovat paží. Ten záznam je škaredý," ospravedlňoval se De Rossi po 15. vyloučení v kariéře.

Pět minut před koncem mohl skórovat hostující Strootman, trefil však břevno. O chvíli později nastoupil poprvé od 16. září Schick a dokonce měl možnost rozhodnout, když se snažil ve skluzu dostat míč do brány, Perin ale zasáhl včas. Římané v lize venku nezvítězili poprvé od 29. ledna.

Juventus od začátku proti Crotone tlačil, většinou však ztroskotal na nepřesnosti v zakončení, případně hosty podržel gólman Cordaz. V 52. minutě už se domácí dočkali, když po Barzagliho centru hlavou skóroval Mandžukič. Turínský velkoklub vstřelil gól v 43 zápasech Serie A po sobě, čímž vyrovnal vlastní rekord z let 2013 a 2014.

Po prvním zásahu Juventus dominoval, další trefy přidali obránci De Sciglio a Benatia. Český stoper Stefan Simič tentokrát za Crotone, které ještě nikdy nezískalo s Juventusem bod a ani neskórovalo, šanci nedostal.

Stoper Lazia Řím De Vrij zužitkoval v 25. minutě utkání s Fiorentinou povedený centr Luise Alberta z přímého kopu a otevřel skóre. Alberto ze standardní situace asistoval už počtvrté v sezoně. Lazio však tři body nezískalo, neboť v nastavení střídající Caicedo fauloval ve vápně a nařízenou penaltu s přehledem proměnil Babacar.

AC Milán remizoval bez branek s FC Turín a už ve čtvrtém domácím utkání v Serii A za sebou nedokázal skórovat.

Italská fotbalová liga - 14. kolo: AC Milán - FC Turín 0:0, FC Janov - AS Řím 1:1 (69. Lapadula z pen. - 59. El Shaarawy), Udine - Neapol 0:1 (33. Jorginho), Lazio Řím - Fiorentina 1:1 (25. De Vrij - 90.+4 Babacar z pen.), Juventus Turín - Crotone 3:0 (52. Mandžukič, 60. De Sciglio, 71. Benatia).