Neapol vyhrála na hřišti Lazia a je třetí. Juventus v trháku

Aktualizováno 18. 1. 2015 17:00
Fotbalisté Neapole zvítězili v utkání 19. kola italské ligy na hřišti Lazia Řím 1:0 a vystřídali svého soupeře na třetím místě tabulky
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Milan Kammermayer

Řím - Fotbalisté Neapole zvítězili v utkání 19. kola italské ligy na hřišti Lazia Řím1:0 a vystřídali svého soupeře na třetím místě tabulky. Před Lazio se dostala také Sampdoria, která vyhrála v Parmě 2:0. Cagliari remizovalo v Udine 2:2, český záložník Josef Hušbauer do hry nezasáhl.Juventus i podruhé v tomto týdnu deklasoval Hellas Verona, po čtvrtečním pohárovém osmifinále (6:1) dnes zvítězil v utkání Serie A 4:0.

Juventus vedl nad Veronou už po sedmi minutách zásluhou Pogby a Téveze 2:0, první jmenovaný se trefil ve třetím soutěžním utkání v řadě. Hosté si následně nedokázali vytvořit výraznější šanci, v druhém poločase naopak další dvě branky přidala "Stará dáma".

Na Pereyru navázal druhou trefou v zápase Tévez, jenž se v tomto ročníku Serie A podílel už na osmnácti gólech svého týmu: třináctkrát sám skóroval a připsal si také pět asistencí.

Turínský celek podesáté v řadě bodoval, Verona v posledních třinácti ligových zápasech pouze dvakrát získala tři body.

Lazio sice bylo po inkasované brance střelecky aktivnější, z celkových 21 pokusů ale přímo ohrozilo neapolského gólmana Cabrala pouze třikrát. Celek z hlavního města poprvé od 29. listopadu, kdy remizoval na hřišti veronského Chieva 0:0, v soutěžním zápase neskóroval a Neapol ukončila jeho sérii šesti ligových zápasů bez prohry.

Hušbauer nehrál

Před římský klub se dostala také Sampdoria, která vyhrála v Parmě 2:0. Cagliari remizovalo v Udine 2:2, český záložník Josef Hušbauer do hry nezasáhl.

Parma sice v posledních třech domácích soutěžních zápasech neprohrála, na janovskou Sampdorii však nestačila. Bezbrankový stav držela do 53. minuty, poté však Eder poslal přesný pas před bránu Bergessiovi a argentinský útočník se poprvé prosadil v dresu Sampdorie v ligovém duelu. Výhru hostů pojistil v 70. minutě další premiérový střelec této sezony Serie A Soriano.

Cagliari šlo o přestávce do šaten s jednogólovým vedením, o které se postaral Joao, v druhé půli ale dvěma brankami v rozmezí minuty otočili stav Allan a Théréau. Svěřenci trenéra Zoly ale nakonec zachránili alespoň cenný bod, Avelar využil nařízenou penaltu po Heurtauxově ruce ve vápně. Záložník sardinského celku Hušbauer zůstal na lavičce.

O vítězství Bergama na hřišti AC Milán rozhodl po přesném Moralesově pasu argentinský útočník Denis. Milánský celek získal z posledních čtyř zápasů pouhé dva body, Bergamo si připsalo plný počet bodů poprvé po sérii čtyř duelů bez výhry.

Rozhodující branku v utkání mezi Chievem a Fiorentinou vstřelil až ve čtvrté minutě nastavení střídající útočník hostů Babacar, jenž hlavou překonal gólmana Bizzarriho. Fiorentina je po výhře 2:1 na šesté pozici o bod za Laziem.

Italská fotbalová liga - 19. kolo:

Lazio Řím - Neapol 0:1 (18. Higuaín), AC Milán - Bergamo 0:1 (33. Denis), Cesena - FC Turín 2:3 (43. a 85. Brienza z pen. - 20. Benassi, 22. Quagliarella, 87. López), Chievo - Fiorentina 1:2 (72. Pellissier - 35. Rodríguez, 90.+4 Babacar), FC Janov - Sassuolo 3:3 (53. a 90.+2 z pen. Fetfatzidis, 25. Falque - 19. z pen. a 69. Berardi, 50. Missiroli), Parma - Sampdoria Janov 0:2 (54. Bergessio, 70. Soriano), Udine - Cagliari 2:2(55. Allan, 56. Théréau - 39. Joao, 90.+1 Avelar z pen.), Juventus Turín - Hellas Verona 4:0 (7. a 74. Tévez, 3. Pogba, 66. Pereyra).

20. Parma 19 3 1 15 18:41 9

Poznámka: Parmě byl odečten bod za neuhrazené závazky.

Aktualizováno před 7 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.