Neapol vyhrála na hřišti Lazia a je třetí. Juventus v trháku

Aktualizováno 18. 1. 2015 17:00
Fotbalisté Neapole zvítězili v utkání 19. kola italské ligy na hřišti Lazia Řím 1:0 a vystřídali svého soupeře na třetím místě tabulky
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Milan Kammermayer

Řím - Fotbalisté Neapole zvítězili v utkání 19. kola italské ligy na hřišti Lazia Řím1:0 a vystřídali svého soupeře na třetím místě tabulky. Před Lazio se dostala také Sampdoria, která vyhrála v Parmě 2:0. Cagliari remizovalo v Udine 2:2, český záložník Josef Hušbauer do hry nezasáhl.Juventus i podruhé v tomto týdnu deklasoval Hellas Verona, po čtvrtečním pohárovém osmifinále (6:1) dnes zvítězil v utkání Serie A 4:0.

Juventus vedl nad Veronou už po sedmi minutách zásluhou Pogby a Téveze 2:0, první jmenovaný se trefil ve třetím soutěžním utkání v řadě. Hosté si následně nedokázali vytvořit výraznější šanci, v druhém poločase naopak další dvě branky přidala "Stará dáma".

Na Pereyru navázal druhou trefou v zápase Tévez, jenž se v tomto ročníku Serie A podílel už na osmnácti gólech svého týmu: třináctkrát sám skóroval a připsal si také pět asistencí.

Turínský celek podesáté v řadě bodoval, Verona v posledních třinácti ligových zápasech pouze dvakrát získala tři body.

Lazio sice bylo po inkasované brance střelecky aktivnější, z celkových 21 pokusů ale přímo ohrozilo neapolského gólmana Cabrala pouze třikrát. Celek z hlavního města poprvé od 29. listopadu, kdy remizoval na hřišti veronského Chieva 0:0, v soutěžním zápase neskóroval a Neapol ukončila jeho sérii šesti ligových zápasů bez prohry.

Hušbauer nehrál

Před římský klub se dostala také Sampdoria, která vyhrála v Parmě 2:0. Cagliari remizovalo v Udine 2:2, český záložník Josef Hušbauer do hry nezasáhl.

Parma sice v posledních třech domácích soutěžních zápasech neprohrála, na janovskou Sampdorii však nestačila. Bezbrankový stav držela do 53. minuty, poté však Eder poslal přesný pas před bránu Bergessiovi a argentinský útočník se poprvé prosadil v dresu Sampdorie v ligovém duelu. Výhru hostů pojistil v 70. minutě další premiérový střelec této sezony Serie A Soriano.

Cagliari šlo o přestávce do šaten s jednogólovým vedením, o které se postaral Joao, v druhé půli ale dvěma brankami v rozmezí minuty otočili stav Allan a Théréau. Svěřenci trenéra Zoly ale nakonec zachránili alespoň cenný bod, Avelar využil nařízenou penaltu po Heurtauxově ruce ve vápně. Záložník sardinského celku Hušbauer zůstal na lavičce.

O vítězství Bergama na hřišti AC Milán rozhodl po přesném Moralesově pasu argentinský útočník Denis. Milánský celek získal z posledních čtyř zápasů pouhé dva body, Bergamo si připsalo plný počet bodů poprvé po sérii čtyř duelů bez výhry.

Rozhodující branku v utkání mezi Chievem a Fiorentinou vstřelil až ve čtvrté minutě nastavení střídající útočník hostů Babacar, jenž hlavou překonal gólmana Bizzarriho. Fiorentina je po výhře 2:1 na šesté pozici o bod za Laziem.

Italská fotbalová liga - 19. kolo:

Lazio Řím - Neapol 0:1 (18. Higuaín), AC Milán - Bergamo 0:1 (33. Denis), Cesena - FC Turín 2:3 (43. a 85. Brienza z pen. - 20. Benassi, 22. Quagliarella, 87. López), Chievo - Fiorentina 1:2 (72. Pellissier - 35. Rodríguez, 90.+4 Babacar), FC Janov - Sassuolo 3:3 (53. a 90.+2 z pen. Fetfatzidis, 25. Falque - 19. z pen. a 69. Berardi, 50. Missiroli), Parma - Sampdoria Janov 0:2 (54. Bergessio, 70. Soriano), Udine - Cagliari 2:2(55. Allan, 56. Théréau - 39. Joao, 90.+1 Avelar z pen.), Juventus Turín - Hellas Verona 4:0 (7. a 74. Tévez, 3. Pogba, 66. Pereyra).

1. Juventus Turín 19 14 4 1 42:9 46
2. AS Řím 19 12 5 2 32:14 41
3. Neapol 19 9 6 4 34:24 33
4. Sampdoria Janov 19 8 9 2 25:17 33
5. Lazio Řím 19 9 4 6 33:22 31
6. Fiorentina 19 8 6 5 27:18 30
7. FC Janov 19 7 7 5 27:23 28
8. AC Milán 19 6 8 5 27:22 26