Neapol varuje: 18 milionů liber za Hamšíka? To je málo

Ivo Pospíšil, ip
27. 10. 2009 23:30
Prezident klubu však je ochotný k diskuzím
O Marka Hamšíka je zájem
O Marka Hamšíka je zájem | Foto: Jan Langer

Neapol - Pokud má slovenský záložník Marek Hamšík opustit v příštích měsících italskou Neapol, bude to za pořádnou finanční částku. Takový vzkaz vyslalo vedení devátého celku Serie A všem potenciálním zájemcům.

Šéf ambiciózního týmu Aurelio de Laurentiis tak reagoval na současné spekulace, že by o talentovaného dvaadvacetiletého reprezentanta měla velký zájem londýnská Chelsea.

Čtěte také: Hamšíka lanaří celá Evropa. Slováka chce i Chelsea

Hamšíkova cena vzrostla po úspěšné kvalifikaci slovenského národního mužstva na světový šampionát. A není pochyb, že po něm se s největší pravděpodobností ještě zvýší.

"Pokud Chelsea nepřijde s nabídkou, na kterou bychom nemohli říct říct ´ne´, pak zde prostě Marek zůstane. Chceme, aby zde pokračoval ve svých výkonech, což se v minulosti ne vždy dařilo. U trenéra Mazzariho tak má jasnou budoucnost," cituje server Sme.sk vyjádření prezidenta de Laurentiise.

Ten dříve zastával nekompromisní názor, že kreativní středopolař není na prodej. Nyní však svým vyjádřením naznačuje, že se jeho postoj změnil. Nicméně klub, který bude chtít Hamšíka získat do svých služeb, si bude muset připravit značnou sumu.

Na seznamu největších zájemců jsou bezpochyby i Manchester United, Bayern Mnichov, Inter Milán nebo turínský Juventus. Chelsea má navíc oproti svým konkurentům nevýhodu, že pro ni v tuto chvíli stále platí zákaz o přivádění nových posil.

Mezinárodní fotbalová federace FIFA ji totiž v září udělila trest za porušení pravidel při dřívějším získávání šestnáctiletého Gaela Kakuty z Lensu.

Chelsea se však proti verdiktu odvolala a do té doby, než soud vynese právoplatné rozhodnutí, zažádala arbitrážní soud pro sport (CAS), aby dosavadní zákaz přerušil. Pokud by se londýnskému klubu vyhovělo, mohl by znovu v lednu nakupovat nové hráče.

"Znám trenéra Chelsea Carla Ancelottiho a velmi si ho vážím. Je to dobrý člověk, ohledně Marka Hamšíka mi ovšem ještě nikdy nevolal," uzavřel prezident de Laurentiis. 

 

Právě se děje

Další zprávy