Neapol varuje: 18 milionů liber za Hamšíka? To je málo

Ivo Pospíšil, ip
27. 10. 2009 23:30
Prezident klubu však je ochotný k diskuzím
O Marka Hamšíka je zájem
O Marka Hamšíka je zájem | Foto: Jan Langer

Neapol - Pokud má slovenský záložník Marek Hamšík opustit v příštích měsících italskou Neapol, bude to za pořádnou finanční částku. Takový vzkaz vyslalo vedení devátého celku Serie A všem potenciálním zájemcům.

Šéf ambiciózního týmu Aurelio de Laurentiis tak reagoval na současné spekulace, že by o talentovaného dvaadvacetiletého reprezentanta měla velký zájem londýnská Chelsea.

Čtěte také: Hamšíka lanaří celá Evropa. Slováka chce i Chelsea

Hamšíkova cena vzrostla po úspěšné kvalifikaci slovenského národního mužstva na světový šampionát. A není pochyb, že po něm se s největší pravděpodobností ještě zvýší.

"Pokud Chelsea nepřijde s nabídkou, na kterou bychom nemohli říct říct ´ne´, pak zde prostě Marek zůstane. Chceme, aby zde pokračoval ve svých výkonech, což se v minulosti ne vždy dařilo. U trenéra Mazzariho tak má jasnou budoucnost," cituje server Sme.sk vyjádření prezidenta de Laurentiise.

Ten dříve zastával nekompromisní názor, že kreativní středopolař není na prodej. Nyní však svým vyjádřením naznačuje, že se jeho postoj změnil. Nicméně klub, který bude chtít Hamšíka získat do svých služeb, si bude muset připravit značnou sumu.

Na seznamu největších zájemců jsou bezpochyby i Manchester United, Bayern Mnichov, Inter Milán nebo turínský Juventus. Chelsea má navíc oproti svým konkurentům nevýhodu, že pro ni v tuto chvíli stále platí zákaz o přivádění nových posil.

Mezinárodní fotbalová federace FIFA ji totiž v září udělila trest za porušení pravidel při dřívějším získávání šestnáctiletého Gaela Kakuty z Lensu.

Chelsea se však proti verdiktu odvolala a do té doby, než soud vynese právoplatné rozhodnutí, zažádala arbitrážní soud pro sport (CAS), aby dosavadní zákaz přerušil. Pokud by se londýnskému klubu vyhovělo, mohl by znovu v lednu nakupovat nové hráče.

"Znám trenéra Chelsea Carla Ancelottiho a velmi si ho vážím. Je to dobrý člověk, ohledně Marka Hamšíka mi ovšem ještě nikdy nevolal," uzavřel prezident de Laurentiis. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Nechceme novou studenou válku, řekl americký prezident Joe Biden v OSN

Svět musí spolupracovat víc než kdy dřív, protože osudy různých zemí a národů nikdy nebyly propojené více než nyní. S takovým vzkazem dnes vystoupil na Valném shromáždění OSN americký prezident Joe Biden. V projevu hovořil o snaze otevřít "éru diplomacie" po válce v Afghánistánu, posílit podporu rozvojových zemí v boji proti klimatickým změnám nebo o chystaných "protipandemických závazcích". Za sílícího napětí mezi Washingtonem a Pekingem také uvedl, že USA si nepřejí novou studenou válku.

"Náš vlastní úspěch je svázán s úspěchy ostatních. Abychom zajistili výsledky pro náš vlastní lid, musíme také být silně v kontaktu se zbytkem světa," řekl americký prezident. "Naše bezpečí, naše prosperita a samotné naše svobody jsou, podle mě, propojené víc než kdy dřív. A proto musíme spolupracovat víc než kdy dřív," pokračoval.

Biden dnes promlouval k Valnému shromáždění OSN poprvé od nástupu do Bílého domu, kde v lednu vystřídal Donalda Trumpa. Podle deníku The New York Times přišel jeho prezidentský debut v momentě "silných nových pochybností" ohledně jeho slibu vrátit USA do pozice lídra na mezinárodní scéně.

Jedním z důvodů je nedávné chaotické ukončení americké vojenské mise v Afghánistánu, kde se po dvaceti letech ujalo moci radikální hnutí Tálibán. Biden v této souvislosti řekl, že Washington chce zahájit "éru diplomacie" a že použití vojenské síly by pro USA měla být vždy až tou poslední možností.

"Mnohé z našich největších obav dnes nemají řešení v síle zbraní," uvedl Biden. V této souvislosti zmínil pandemii covidu-19 a následně avizoval, že USA ve středu oznámí "dodatečné závazky" na podporu boje proti koronaviru. Připomenul při tom, že jeho země dosud rozeslala do zahraničí přes 160 milionů dávek vakcín na covid-19.

K otázce klimatických změn americký prezident řekl, že od odborníků slyší, že se svět rychle blíží do bodu, z něhož už není návratu. Vyzval země světa, aby při příležitosti listopadové klimatické konference v Glasgow přijaly co nejambicióznější cíle a také oznámil, že bude prosazovat další zdvojnásobení amerických příspěvků na podporu ekologické transformace v rozvojových zemích.

Zdroj: ČTK
Další zprávy