Neapol přišla v Palermu o sérii výher

14. 2. 2015 23:31
Fanoušci Neapole se v Palermu neradovali.
Fanoušci Neapole se v Palermu neradovali. | Foto: Milan Kammermayer

Řím  - Fotbalisté Neapole přišli v italské lize o sérii čtyř vítězství a po porážce 1:3 v Palermu zůstali v tabulce na třetím místě se čtyřbodovým odstupem. Druhý AS Řím i první Juventus mohou odskočit v nedělních zápasech.

Favorizovaná Neapol v Palermu poprvé inkasovala ve 14. minutě, kdy brankáře Rafaela Cabrala zaskočil ranou bezmála z poloviny hřiště obránce Achraf Lazaar. Druhý gól přidal před přestávkou Franco Vázquez, v 65. minutě uzavřel skóre po pohledném protiútoku Luca Rigoni.

O triumf Fiorentiny 3:1 nad Sassuolem se postaral senegalský útočník Khouma Babacar, který dal dva góly a na třetí přihrál. Fiorentina se přiblížila na čtvrtém místě Neapoli na čtyřbodový rozdíl.

Italská fotbalová liga - 23. kolo:

Sassuolo - Fiorentina 1:3 (67. Berardi - 32. a 62. Babacar, 30. Salah), Palermo - Neapol 3:1 (14. Lazaar, 36. Vázquez, 65. Rigoni - 82. Gabbiadini).

1. Juventus Turín 22 16 5 1 47:10 53
2. AS Řím 22 13 7 2 36:17 46
3. Neapol 23 12 6 5 42:30 42
4. Fiorentina 23 10 8 5 35:23 38
5. Sampdoria Janov 22 8 11 3 28:24 35
6. Lazio Řím 22 10 4 8 37:26 34
7. Palermo 23 8 9 6 37:37 33
8. FC Janov 22 8 8 6 30:26 32