Neapol přehrála AC Milán, domácím na San Siru nepomohl ani gól exsparťana Kucky

21. 1. 2017 23:00
Neapol ve šlágru 21. kola italské ligy porazila AC Milán 2:1 díky dvěma gólům v úvodní desetiminutovce.
Lorenzo Insigne
Lorenzo Insigne | Foto: Reuters

Milán - Fotbalisté Neapole ve 21. kole italské ligy zvítězili na hřišti AC Milán 2:1 díky dvěma gólům v úvodní desetiminutovce. Svěřenci Maurizia Sarriho v neúplné tabulce poskočili na druhé místo a ztrácí bod na vedoucí Juventus Turín, který odehrál o dva zápasy méně.

Neapol skvěle vstoupila do utkání. V šesté minutě otevřel skóre Insigne a už za tři minuty zvýšil Callejón po další přihrávce Mertense. Milán ještě před pauzou vrátil do hry přízemní střelou bývalý sparťan Slovák Kucka, ale po změně stran už se domácí neprosadili a zůstávají pátí. Neapol v domácí soutěži neprohrála podesáté za sebou.

Ve druhém dnešním utkání Serie A porazila osmá Fiorentina ve Veroně domácí Chievo hladce 3:0 po brankách Tella a Chiesy a penaltě Babacara.

Italská fotbalová liga - 21. kolo:

Chievo - Fiorentina 0:3 (18. Tello, 52. Babacar z pen., 90.+4 Chiesa), AC Milán - Neapol 1:2 (37. Kucka - 6. Insigne, 9. Callejón).