Neapol přehrála AC Milán, domácím na San Siru nepomohl ani gól exsparťana Kucky

21. 1. 2017 23:00
Neapol ve šlágru 21. kola italské ligy porazila AC Milán 2:1 díky dvěma gólům v úvodní desetiminutovce.
Lorenzo Insigne
Lorenzo Insigne | Foto: Reuters

Milán - Fotbalisté Neapole ve 21. kole italské ligy zvítězili na hřišti AC Milán 2:1 díky dvěma gólům v úvodní desetiminutovce. Svěřenci Maurizia Sarriho v neúplné tabulce poskočili na druhé místo a ztrácí bod na vedoucí Juventus Turín, který odehrál o dva zápasy méně.

Neapol skvěle vstoupila do utkání. V šesté minutě otevřel skóre Insigne a už za tři minuty zvýšil Callejón po další přihrávce Mertense. Milán ještě před pauzou vrátil do hry přízemní střelou bývalý sparťan Slovák Kucka, ale po změně stran už se domácí neprosadili a zůstávají pátí. Neapol v domácí soutěži neprohrála podesáté za sebou.

Ve druhém dnešním utkání Serie A porazila osmá Fiorentina ve Veroně domácí Chievo hladce 3:0 po brankách Tella a Chiesy a penaltě Babacara.

Italská fotbalová liga - 21. kolo:

Chievo - Fiorentina 0:3 (18. Tello, 52. Babacar z pen., 90.+4 Chiesa), AC Milán - Neapol 1:2 (37. Kucka - 6. Insigne, 9. Callejón).

před 3 minutami

Zelení jsou v průzkumu nejsilnější německou stranou, strana Merkelové ztrácí

Zelení se po nominaci spolupředsedkyně Annaleny Baerbockové kandidátkou na kancléřku stali jasně nejsilnější politickou stranou v Německu. Hlas by jim podle aktuálního průzkumu Trendbarometer televize RTL dalo 28 procent voličů. Vládní konzervativní unie CDU/CSU dosluhující kancléřky Angely Merkelové, která byla dosud vůdčí parlamentní silou, se propadla na druhé místo s 21 procenty hlasů.

Ještě před týdnem unie v tomto průzkumu vedla, nyní si ale pohoršila o sedm procentních bodů. Koalici CDU/CSU tak po rozhodnutí, že kancléřským kandidátem bude předseda Křesťanskodemokratické unie (CDU) Armin Laschet, čeká úkol získat zpět důvěru voličů. Čas mají do 26. září, kdy Němci vyberou nové složení Spolkového sněmu.