Neapol po třinácti zápasech nebodovala, Fiorentina už je druhá

Aktualizováno 6. 12. 2015 23:09
Po třináctizápasové bodové šňůře vyšli poprvé fotbalisté Neapoli v Serii A naprázdno, když padli na půdě Boloni 2:3. Domácí tak opustili sestupové příčky.
Ani dva góly Higuaína na půdě Boloni nestačili fotbalistům Neapoli na body.
Ani dva góly Higuaína na půdě Boloni nestačili fotbalistům Neapoli na body. | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté Neapole podlehli na hřišti Boloni 2:3 a nevyužili šanci vrátit se do čela italské ligy. Za domácí se dvakrát trefil útočník Mattia Destro, zatímco oba góly hostů dal Gonzalo Higuaín. Jeho tým ale poprvé po třinácti zápasech nebodoval.

Destro s Higuaínem se prosadili dvakrát

Bývalý útočník AS Řím Destro otevřel skóre ve 14. minutě po Diawarově povedeném pasu za obranu. Několik minut poté na něj navázal Rossettini a hlavou překonal gólmana Reinu. Nováček šel do šaten s překvapivým dvougólovým náskokem, který ohrozil pouze Callejón, jehož pokus skončil na tyči.

Druhý gól přidal Destro v 60. minutě. V závěru hosté zápas zdramatizovali, když se dvakrát během tří minut prosadil Higuaín, s 14 zásahy nejlepší střelec soutěže. Boloňa ale těsné vedení udržela a opustila sestupové pozice.

"Po zápase s Interem jsme prostě nebyli schopni dostatečně rychle dobít baterie. Možná jsme trochu podlehli pocitu sebeuspokojení," řekl trenér Neapole Maurizio Sarri. "První gól jsme dostali po chybě rozhodčího, neboť Destro byl v ofsajdu. Poté jsme neproměnili čtyři šance a vzápětí dostali druhý gól. Přestali jsme věřit, což byla velká chyba. V závěru jsme prokázali náš útočný potenciál a to, že jsme vždy schopni se vrátit do hry," uvedl kouč.

Fialky bodovaly pošesté v řadě

Fiorentina se dostala do vedení nad Udine po 26 minutách. Po nepovedeném Edenilsonově odkopu se k míči dostal Badelj, jehož střelu zpoza vápna tečoval Kalinič a dal desátý gól v sezoně. Vyrovnat mohl Widmer, trefil však pouze brankovou konstrukci.

V druhém poločase Badu zfauloval ve vápně Kaliniče a nařízenou penaltu s přehledem proměnil Iličič. V závěru upravil po Bernardeschiho rohovém kopu na 3:0 kapitán domácích Rodríguez a Fiorentina pošesté v řadě bodovala.

Verona prohloubila krizi

Hellas Verona ani v 15. kole nedosáhl na vítězství, v prvním ligovém zápase pod trenérem Delnerim prohrál 0:1 s Empoli po gólu Costy ze 61. minuty. Se šesti body je na dně tabulky s devítibodovou ztrátou na nesestupové příčky.

Druhý veronský celek Chievo rozhodlo o výhře 2:0 na hřišti Frosinone v úplném závěru. V 89. minutě z penalty otevřel skóre Paloschi, v nastavení přidal druhou branku Meggiorini.

Italská fotbalová liga - 15. kolo:

Boloňa - Neapol 3:2 (14. a 60. Destro, 21. Rossettini - 87. a 90. Higuaín), Bergamo - Palermo 3:0 (18. Denis, 26. Cherubin, 79. De Roon), Fiorentina - Udine 3:0 (26. Kalinič, 62. Iličič z pen., 86. Rodríguez), Frosinone - Chievo 0:2 (89. Paloschi z pen., 90.+3 Meggiorini), Hellas Verona - Empoli 0:1 (61. Costa), Sampdoria Janov - Sassuolo 1:3 (90. Zukanovič - 8. Acerbi, 27. Floccari, 39. Pellegrini), Carpi - AC Milán 0:0.