Neapol hrála s Janovem 1:1 a oddálila mistrovské oslavy Juventusu

7. 4. 2019 22:42
Fotbalisté druhé Neapole v 31. kole italské ligy doma remizovali s FC Janov 1:1 a oddálili mistrovské oslavy Juventusu.
Kalidou Koulibaly střílí na janovskou branku
Kalidou Koulibaly střílí na janovskou branku | Foto: Reuters

Turínský suverén vede tabulku o 20 bodů a k jistotě titulu mu stačí získat bod v závěrečných sedmi utkáních sezony Serie A.

Janovskému mužstvu v 28. minutě zkomplikoval situaci Stefano Sturaro, který dostal červenou kartu za ostrý skluz na Allana až po dodatečných záběrech od videorozhodčího. Chvíli nato poslal Neapol do vedení Dries Mertens přesnou střelou.

V nastavení první půle však odpověděl Darko Lazovič povedeným volejem. Domácí po změně stran ani přes velkou převahu neskórovali a podruhé za sebou v lize nezvítězili.

Třetí Inter Milán remizoval s Bergamem 0:0 a doma podruhé za sebou nedal gól. Atalanta poskočila na čtvrté místo tabulky o skóre před další milánský tým AC.

Útočník Interu Mauro Icardi se na domácím hřišti objevil poprvé od února, kdy byl zbaven kapitánské pásky a pak nehrál kvůli údajnému zranění kolena. Argentinský kanonýr v prvním poločase zahodil dvě šance. Prosadit se nedokázali ani hosté, kterým chyběl nejlepší střelec Duván Zapata kvůli karetnímu trestu.

Lazio díky brance Senada Luliče z páté minuty nastavení doma zachránilo remizu 2:2 se Sassuolem. Římský tým je v tabulce sedmý. Patnácté Udine bez zraněného záložníka Antonína Baráka na svém stadionu přehrálo Empoli 3:2.

Italská fotbalová liga - 31. kolo: Fiorentina - Frosinone 0:1 (84. Ciofani), Cagliari - Spal Ferrara 2:1 (3. Faragó, 60. Pavoletti - 18. Antenucci z pen.), Udine - Empoli 3:2 (15. a 41. z pen. De Paul, 45. Madragora - 11. Caputo, 24. Krunič), Inter Milán - Bergamo 0:0, Lazio Řím - Sassuolo 2:2 (53. Immobile z pen., 90.+5 Lulič - 57. Rogério, 89. Berardi), Neapol - FC Janov 1:1 (34. Mertens - 45.+3 Lazovič).

1. Juventus Turín 31 27 3 1 64:20 84
2. Neapol 31 19 7 5 58:27 64
3. Inter Milán 31 17 6 8 47:25 57
4. Bergamo 31 15 7 9 64:41 52
5. AC Milán 31 14 10 7 45:30 52
6. AS Řím 31 14 9 8 56:45 51
7. Lazio Řím 30 14 7 9 44:32 49
8. FC Turín 31 12 13 6 40:28 49