Leicester utíká West Hamu, po obratu proti Crystal Palace si upevnil třetí místo

Aktualizováno 26. 4. 2021 23:35
Fotbalisté Leicesteru vyhráli po obratu dohrávku 33. kola anglické ligy s Crystalem Palace 2:1 a v boji o účast v Lize mistrů si upevnili třetí místo v tabulce.
Radost fotbalistů Leicesteru.
Radost fotbalistů Leicesteru. | Foto: Reuters

Hrdinou zápasu byl nigerijský útočník Kelechi Iheanacho, který krátce po změně stran nahrál na vyrovnávací gól Timothymu Castagnemu a deset minut před koncem sám skvělým zakončením pod tlakem dvou obránců rozhodl střelou pod břevno.

Iheanacho dal v posledních devíti soutěžních zápasech dvanáct gólů. Leicester si díky němu pojistil pozici znamenající účast v příštím ročníku Ligy mistrů, na pátý West Ham už má náskok sedm bodů.

Hosté vedli od 12. minuty po gólu Wilfrieda Zahy, ale nakonec vyšli podruhé za sebou bodově naprázdno. Na třináctém místě mají jedenáctibodový náskok na sestupové pozice a zápas k dobru.

Drama v Itálii

Fotbalisté Neapole porazili v dohrávce 33. kola italské ligy FC Turín 2:0 a po druhé výhře za sebou se dál drží v boji o postup do Ligy mistrů. Selhal naopak AC Milán, který prohrál s šestým Laziem 0:3. Za suverénně vedoucím Interem a druhým Bergamem srovnala Neapol v tabulce bodově krok s Juventusem, na 66 bodech zůstal i pátý AC Milán. Lazio ztrácí na první čtyřku pět bodů.

Neapol v Turíně rozhodla už v úvodní čtvrthodině, kdy se v rozmezí dvou minut prosadili francouzský záložník Tiémoué Bakayoko a nigerijský útočník Victor Osimhen. Domácí se na zvrat nezmohli, v závěru navíc musel po druhé žluté kartě předčasně ze hřiště Rolando Mandragora.

AC Milán, který si Ligu mistrů zahrál naposledy v sezoně 2013/14, inkasoval na hřišti Lazia už po dvou minutách hry. Skóre otevřel argentinský fotbalista Joaquin Correa, jenž vedení domácích potvrdil v úvodu druhého poločasu. Výsledek pak v koncovce zpečetil svou 19. brankou za Lazio v této sezoně Ciro Immobile. AC bez zraněného kanonýra Zlatana Ibrahimovice se střelecky neprosadil.

Anglická fotbalová liga - 33. kolo:

Leicester - Crystal Palace 2:1 (50. Castagne, 80. Iheanacho - 12. Zaha).

Italská fotbalová liga - 33. kolo:

FC Turín - Neapol 0:2 (11. Bakayoko, 13. Osimhen), Lazio Řím - AC Milán 3:0 (2. a 51. Correa, 87. Immobile).

1. Inter Milán 33 24 7 2 72:29 79
2. Bergamo 33 20 8 5 78:39 68
3. Neapol 33 21 3 9 73:37 66
4. Juventus Turín 33 19 9 5 65:30 66
5. AC Milán 33 20 6 7 60:41 66
6. Lazio Řím 32 19 4 9 56:46 61
7. AS Řím 33 16 7 10 58:51 55
8. Sassuolo 33 14 10 9 55:50 52