Nažhavená Sparta. V generálce na ligu dala dva góly během prvních osmi minut

21. 1. 2023 16:35
Fotbalisté Sparty porazili v generálce na jarní část první ligy Norimberk 3:1. Pražané vstřelili aktuálně jedenáctému celku druhé nejvyšší německé soutěže všechny branky v úvodním dějství.
Lukáš Haraslín vstřelil vítězný gól Sparty v duelu s Norimberkem
Lukáš Haraslín vstřelil vítězný gól Sparty v duelu s Norimberkem | Foto: Reuters

Letenským se náramně povedl začátek zápasu a po sedmi minutách vedli už o dvě branky. Skóre otevřel ve 4. minutě hlavou na vzdálenější tyč Čvančara po rohovém kopu jedné ze zimních posil Fina Kairinena.

Za další čtyři minuty přidali domácí druhý zásah. Záložníku Flickovi se nepovedl odkop a nahrál do běhu Haraslínovi, který překonal vyběhnutého gólmana Jensena.

Hosté snížili ve 38. minutě, kdy se zblízka prosadil Daferner. V závěru první půle však vrátil domácím dvoubrankový náskok po rychlém protiútoku Wiesner.

Po změně stran přes sedm tisíc diváků další gól nevidělo. Sparta vyhrála druhý ze tří lednových přípravných zápasů. Na soustředění ve španělské Marbelle zdolala jiný německý celek Stuttgart 2:0, Salcburku pak podlehla 1:2.

Svěřenci dánského trenéra Priskeho zahájí jarní část první ligy za týden v Olomouci. Po podzimních 16 kolech jim patří třetí místo se sedmibodovou ztrátou na vedoucího obhájce titulu Plzeň.

Fotbalisté Slovácka a Mladé Boleslavi v posledních zápasech zimní přípravy otočili dvěma góly v závěru nepříznivý stav a absolvovali vítězné generálky na jarní část ligové sezony. Tým z Uherského Hradiště na závěr soustředění v Chorvatsku po obratu v nastavení porazil slovinský celek Bravo 2:1 a Boleslav přestřílela Banskou Bystrici 4:3.

Přípravná fotbalová utkání:

Sparta Praha - Norimberk 3:1 (3:1)

Branky: 4. Čvančara, 7. Haraslín, 45.+1 Wiesner - 38. Daferner.

Sestava Sparty: Kovář - Panák (59. Vydra), Vitík, Sörensen - Wiesner (78. Mejdr), Kairinen, Ladislav Krejčí II (46. Laci), Zelený (78. Goljan) - Kuchta (65. Minčev), Čvančara (59. Mabil), Haraslín (65. Jankto). Trenér: Priske.

FK Mladá Boleslav - Banská Bystrica 4:3 (1:2)

Branky: 84. a 87. Škoda, 41. Ladra, 47. Suchomel - 24. Uhrinčať, 32. Willwéber, 55. Polievka.

Sestava Ml. Boleslavi: Šeda (46. Mikulec) - Donát, Suchý (46. Karafiát), Dancák - Kubista (46. Žitný) - Suchomel (68. Kubista), Matějovský (46. Stránský), Mareček (46. Kušej), Fulnek (46. Látal) - Skalák (26. Mašek), Ladra (46. Škoda). Trenér: Hoftych.

1. FC Slovácko - NK Bravo 2:1 (0:1)

Branky: 90.+1 Šašinka, 90.+5 Daníček z pen. - 27. Simon.

Sestava Slovácka: Nguyen - Reinberk (46. Tomič), Hofmann (60. Daníček), Kadlec (46. Břečka), Duskí (60. Holzer) - Daníček (46. Trávník), Kohút (60. Šašinka), Havlík - Petržela (60. Sinjavskij), Vecheta (75. Mihálik), Brandner (46. Kim Sung-pin). Trenér: Svědík.