Navrátilec Baránek se styděl za svůj výkon: Jako bych byl na hřišti poprvé

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
21. 10. 2016 6:01
Po více než měsíci se stoper Jan Baránek vrátil do sestavy plzeňských fotbalistů, ale po zápase si sypal popel na hlavu. Chybami se totiž podepsal pod čtvrteční prohru 1:2 s Astrou Giurgiu v Evropské lize, čímž si český mistr zkomplikoval cestu za postupem.
Jan Baránek
Jan Baránek | Foto: Milan Kammermayer

Plzeň - Když přišel po zápase mezi novináře, bylo vidět, že nemá daleko k slzám. Obránce fotbalové Plzně Jan Baránek se vrátil po více jak měsíční pauze vynucené operací menisku do sestavy a i svými chybami přispěl ve Štruncových sadech ke čtvrteční prohře viktoriánů s rumunskou Astrou 1:2. Západočechům se tak vzdálily šance na postup ze skupiny Evropské ligy.

"Pocity jsou hrozné. Na hřišti jsem si připadal, jako bych tam byl poprvé. Myslím si, že kvůli zranění to nebylo. Fyzička mi nescházela. Takový zápas jsem sice nehrál dva měsíce, ale to není tak dlouhá doba, abych podal takový výkon," sypal si popel na hlavu třiadvacetiletý stoper.

V základní jedenáctce nahradil zraněného kapitána Romana Hubníka a spolehlivým výkonem se mu ho zastoupit nepodařilo. "Nevím, co k tomu říct. Viděli jste to sami. Jednou jste nahoře, jednou dole," těžko hledal slova na okomentování vlastní hry.

Největší minelu si připsal v 64. minutě, kdy při rozehrávce namazal hostům na brejk, po kterém si dal Tomáš Hořava vlastní gól. "Snažili jsme se to rozehrávat zezadu, oni na nás byli dobře nachystaní a potrestali naše chyby. Byly to od nás ale triviální individuální chyby. Při prvním gólu tam špatně přihrál Limba (David Limberský), podruhé jsem to pokazil zase já," zpytoval svědomí Baránek.

Obě dvě branky rumunského týmu ale zařídil hostující kanonýr Denis Alibec. "Těžko se hlídal, ale určitě pohlídat šel. My jsme to prostě nezvládli. Musíme se z toho poučit do zápasu v Rumunsku a podat tam mnohem lepší výkon."

Plzeňský obránce však zároveň pochválil rumunského protivníka, který se na čtvrteční duel dobře připravil. "V jejich lize se Astra možná trápí, ale postoupili přes West Ham a to hovoří samo za sebe. V Evropské lize není slabých soupeřů, ale to nás neomlouvá, měli jsme vyhrát," řekl.

"Duel se Spartou může dopadnout jakkoliv"

Západočeši se ve skupině propadli na poslední místo a mají dva body. Astra má tři a protože v souběžně hraném utkání remizoval Řím s Austrií 3:3, mají oba tyto celky po pěti bodech. Plzni se tak postup vzdálil, ale pořád je hratelný.

"Když dvakrát ztratíte doma, tak už to pak máte ve skupině těžké. Pořád je ale odehraná jenom polovina zápasů a stát se může všechno. Takže budeme věřit až do konce," slíbil.

Už v neděli čeká viktoriány důležitý ligový duel se Spartou, která se na něj naladila v Evropské lize podstatně lépe, když si přivezla ze hřiště Hapoleu Beer Ševa výhru 1:0.

"Nevím, co k tomu mám říct. Byl to náš zápas blbec a my se z něj musíme oklepat. Věřím, že zápas s Astrou na to nebude mít vliv. Sparta může být v psychologické výhodě, ale bude to zase jiný zápas, může dopadnout jakkoliv. Teď na něj ještě nemyslím, budeme to řešit až od pátku," dodal.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy