5. 11. 2011 6:05
Hradec Králové - Jablonec 0:0
Vít Beneš (vpravo) v souboji s Ladislavem Volešákem ze Slovácka
Vít Beneš (vpravo) v souboji s Ladislavem Volešákem ze Slovácka | Foto: ČTK

Hradec Králové - Reprezentační útočník a král ligových střelců Lafata se vrátil po zranění do sestavy, přesto fotbalisté Jablonce uhráli v Hradci Králové pouze remízu 0:0. Domácí tak prodloužili sérii bez vstřelené branky, na gól čekají už 475 minut. Proti Jablonci jim k němu nepomohla ani výrazná převaha.

Domácí měli převahu: v prvním poločase kopali osm rohů, zatímco hosté pouze jeden. Jablonecký šéf Pelta vyrazil o přestávce do kabiny svého mužstva, aby hráčům vyčinil. Jeho kritika se ale minula účinkem. Také po změně stran byli domácí nebezpečnější.

Čtěte o fotbale:

Hostům nepomohl ani návrat kanonýra Lafaty. Útočník, jenž v minulém kole chyběl kvůli zraněnému stehennímu svalu, se neprosadil. Trenér hostů František Komňacký uznal jasnou převahu Hradce. "Zápas se mi těžko hodnotí, takhle hanebných prvních pětačtyřicet minut nepamatuju. Nevzpomínám si, že by moje mužstvo takhle hrálo," řekl reprezentační asistent.

Jablonecký trenér naopak vyzdvihl hradecký tým. "Je mi jich líto, zasloužili si vítězství. Naše ambice jsou hrát evropské poháry, ale s takovýmhle výkonem bychom v Evropě udělali akorát ostudu," prohlásil Komňacký.