VIDEO Návod pro Liberec. Real rozstřílel Sevillu sedmi góly

31. 10. 2013 9:21
Fotbalisté Realu Madrid rozstříleli v 11. kole španělské ligy Sevillu 7:3.
Podívejte se na všechny branky v utkání mezi Realem Madrid a Sevillou (7:3). | Video: youtube.com

Madrid - Fotbalisté Realu Madrid rozstříleli v 11. kole španělské ligy Sevillu 7:3. Sevilla, soupeř Liberce v Evropské lize, prohrávala na stadionu třetího týmu tabulky už po půlhodině zápasu o tři branky a po změně stran dostala ještě čtyři.

Třikrát se trefil domácí Cristiano Ronaldo, dvakrát jeho spoluhráči Gareth Bale, Karim Benzema a za hosty Ivan Rakitič, který navíc ze dvou penalt proměnil jen jednu.

Úvod zápasu patřil Baleovi. Velšský záložník, kterého Real v létě koupil z Tottenhamu za 91 milionů eur, skóroval v 13. a 27. minutě. Ve čtyřech dosavadních zápasech se přitom Bale střelecky prosadil jen jednou.

Krátce nato proměnil Ronaldo penaltu, jenže v poločase už Real vedl jen 3:2. Pokutový kop totiž proměnil na druhé straně i Rakitič a další gól Sevilly přidal Bacca.

Po změně stran však Real výhru brzy pojistil. Pětičlennou sevillskou obranu dvakrát pokořili Benzema i Ronaldo, jenž se s 11 brankami dotáhl na vedoucího muže tabulky střelců Diega Costu z Atlética. Podruhé v zápase se mezitím trefil také Chorvat Rakitič, ale při další penaltě pak poslal míč nad břevno a hattrick nezavršil.

Svěřenci kouče Sevilly Unai Emery, kteří vybojovali v Liberci remízu 1:1, se doma utkají se Slovenem v příštím kole Evropské ligy.

Almeríe poprvé vyhrála

Fotbalisté Almeríe poprvé v lize vyhráli. V druhé půli otočili zápas ve Valencii a zvítězili 2:1, přesto zůstali s šesti body poslední.

Valencie vedla od 33. minuty, kdy Jonas proměnil pokutový kop, ale nakonec potřetí za sebou prohrála. V závěrečné půlhodině se o góly hostujícího celku postarali Marco Torsiglieri a Alex Vidal.

Naopak San Sebastian dlouho mířil na hřišti Valladolidu k výhře, ale nakonec byl rád i za jediný získaný bod. Po dvou gólech Antoina Griezmanna vedli hosté 2:0, ale v poslední čtvrthodině se krátce po sobě trefili Daniel Larsson a Javi Guerra. V nastaveném čase mohl Valladolidu zajistit vítězství Patrick Ebert, jenže penaltu neproměnil.

Španělská fotbalová liga - 11. kolo:

Valencie - Almería 1:2 (33. Jonas z pen. - 61. Torsiglieri, 70. Vidal), Valladolid - San Sebastian 2:2 (76. Larsson, 79. Guerra - 16. a 53. Griezmann), Pamplona - Vallecano 3:1 (1. Oier, 13. Riera, 58. Torres - 72. Gálvez), Real Madrid - FC Sevilla 7:3 (32. z pen., 60. a 71. Ronaldo, 13. a 27. Bale, 52. a 80. Benzema - 38. z pen. a 63. Rakitič, 40. Bacca).

1. FC Barcelona 11 10 1 0 33:7 31
2. Atlético Madrid 10 9 0 1 26:7 27
3. Real Madrid 11 8 1 2 27:14 25
4. Villarreal 10 6 2 2 19:10 20
5. Bilbao 10 6 1 3 16:13 19
6. Getafe 10 5 1 4 14:12 16
7. Levante 10 4 4 2 12:14 16
8. Espaňol Barcelona 11 4 3 4 12:14 15