Šéf Varů: Po mých hráčích sáhla mafie

Luděk Mádl Luděk Mádl
10. 12. 2012 11:52
Zdeněk Havel, šéf 1. FC Karlovy Vary, už v klubu rozjel interní vyšetřování cinklého zápasu
Zdeněk Havel, majitel fotbalového FC Karlovy Vary.
Zdeněk Havel, majitel fotbalového FC Karlovy Vary. | Foto: Deník/Jan Čech

Karlovy Vary - Nebere si servítky. Pokud se potvrdí, že někdo z hráčů 1. FC Karlovy Vary "cinknul" zápas v Chomutově pro sázkařskou mafii, se zlou se potáže.

"Takoví by tu okamžitě skončili, to by u nás hráli naposledy," říká Zdeněk Havel, předseda představenstva karlovarského klubu.

Připustil, že už se k němu z kabiny doneslo, že některý z jeho hráčů mohl vábení sázkařské mafie podlehnout. "Prý ty kluky někdo obvolával," připouští otevřeně Havel. A ve hře mělo být i vydírání.

Sázelo se, že padne hodně gólů

O co vlastně jde? Jak napsal deník Aktuálně.cz, Fotbalová asociace ČR a nyní už i Policie ČR prošetřují velmi vážné podezření, že zápas ČFL, tedy třetí nejvyšší soutěže, Chomutov-Karlovy Vary 5:1 byl zmanipulován.

"Systém Sportradar zaznamenal vysoké sázky na to, že v utkání padne větší množství branek," prozradil bezpečnostní manažer FAČR Martin Synecký.

Všechny informace o kauze najdete zde, video z inkriminovaného utkání zde.

"Nějakou neoficiální informaci, že by tam mohl být problém, jsem zachytil už minulý týden. Požádal jsem pana Syneckého z fotbalové asociace o oficiální zprávu," říká Zdeněk Havel.

Havel: Někdo naše kluky obvolával

"Neoficiálně se ke mně doneslo, že v nějaké zprávě, kterou má k dispozici svaz, snad mají být i nějaký hráč jmenovaný, nevím. Z kabiny mi moji zvědi přinesli informaci, že snad naše kluky měl někdo, nevím kdo, obvolávat, a to i na jiné zápasy," vypráví otevřeně Havel.

"Prý tam jde právě o ty branky, když jich padne hodně, tak jsou vysoké kurzy," pokračuje.

"A je možné, že jednoho našeho hráče vydírali, že tomu jako musí pomoct - a on možná, jak to říct, podlehl," uzavírá Havel výsledky svého interního vyšetřování.

Video mu vyvolalo otazníky

Zápas si teď opakovaně pouštěl na videu. "Musím říct, že tam z naší strany bylo hodně otazníků," podotýká.

Na dotaz Aktuálně.cz, jestli mu přišlo, že domácí občas skórovali z jasných pozic, aniž by došlo k souboji, přitakává: "Přesně tak, přesně tak."

Havel si nemyslí, že by aktuální aféra měla jakoukoli souvislost s Ivanem Horníkem. Někdejším chomutovským sportovním ředitelem, který v severočeském klubu fakticky ukončil činnost už v půlce září, tedy měsíc před inkriminovaným utkáním.

Na jaře je u Horníka šmikli

"Ne, já myslím, že s ním tahle věc spojená není. Ale moc zajímavé věci se v Chomutově děly, když jsme tam hráli před půlrokem. To pan Horník seděl na lavičce a sudí ten zápas řídil tendenčně pro domácí," vzpomíná Havel.

"Zajímavé bylo, že jsem tam schválně udělal trochu divadlo: ztropil jsem tam scénu, všechny včetně delegáta jsem vulgárně urážel nepublikovatelnými výrazy - a představte si, že v zápisu o utkání se neobjevila ani čárka a nikdo nic neřešil," vypráví Havel příběh z dubna letošního roku.

"Prohrávali jsme tam nula jedna, po otočeném faulu. Pak jsme je ke konci malinko mačkali, tak do toho vstoupil sudí a vyloučil nám 19letého brankáře za údajnou ruku mimo šestnáctku," pokračuje šéf karlovarského klubu.

První zápas nedohrál a slzel

"To vyloučení bylo nespravedlivé, a ten kluk, co chytal první zápas v ČFL, šel k lavičce a tekly mu slzy. Tak jsem tam udělal cirkus, počítal jsem, že si mě zavolají do Prahy a že se to bude někde řešit - ale nic se nekonalo," dodává Havel.

Všechno se ututlalo, nikdo nic neřešil. Sázkařskou kauzu Chomutov-Karlovy Vary se zjevně nikomu ututlat nepodařilo.

Facebooková stránka autora: Luděk Mádl - Aktuálně.cz

 

Právě se děje

před 3 minutami

Biker Stošek si na ME v maratonu vyjel bronz

Martin Stošek získal bronzovou medaili na mistrovství Evropy v maratonu horských kol ve švýcarském Evoléne. V závodu na 78 km s převýšením 3900 metrů ho porazili jen Němec Andreas Seewald a Ital Samuele Porro, který skončil druhý na třetím šampionátu za sebou.

Stošek výrazně vylepšil 18. příčku z roku 2019 a navázal na pět let starý bronz Kristiána Hynka, který dnes dojel v 41 letech sedmý. Na vítězného Seewalda ztratil Stošek téměř osm minut, za Porrem zaostal o čtyři minuty.

Závod žen na 70 km vyhrála Španělka Natalia Fischerová.

Příští rok se maratonský evropský šampionát uskuteční v Jablonném v Podještědí, kam se vrátí po deseti letech.

Zdroj: ČTK
Další zprávy