Korupční aféra pokračuje, Napout po zatčení odstoupil z čela CONMEBOL

ČTK ČTK
12. 12. 2015 14:24
Místopředseda světového fotbalu a předseda jihoamerické konfederace Juan Ángel Napout rezignoval po zatčení z minulého týdne na předsedu CONMEBOL.
Logo FIFA v Curychu
Logo FIFA v Curychu | Foto: Reuters

Asunción - Místopředseda Mezinárodní fotbalové federace FIFA Juan Ángel Napout, jenž byl minulý týden ve Švýcarsku zatčen v souvislosti s rozsáhlou korupční aférou ve světovém fotbalu, rezignoval na místo předsedy CONMEBOL. Oznámili to zástupci výkonného výboru jihoamerické konfederace na zasedání v paraguayské metropoli Asunciónu.

Vedením CONMEBOL byl dočasně pověřen její místopředseda a šéf uruguayského svazu Wilmar Valdez. Další místopředsedové CONMEBOL Rafael Esquivel z Venezuely a Sergio Jadue z Chile jsou rovněž v podezření z korupce. Nové vedení se bude volit na mimořádném kongresu 26. ledna.

Napout byl zadržen v Curychu na základě obvinění amerických úřadů, které ho podezřívají z úplatkářství. Bývalý šéf paraguayského fotbalu údajně přijal úplatky ve výši milionů dolarů za přidělení marketingových práv na fotbalové turnaje v Latinské Americe. Sedmapadesátiletý funkcionář souhlasil s vydáním do USA.

V souvislosti s korupční aférou v nejvyšším vedení FIFA byli zatčeni poslední tři předsedové CONMEBOL. Vedle Napouta vyšetřovatelé obvinili i Nicoláse Leoze z Paraguaye a Eugenia Figuereda z Uruguaye.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 47 minutami

V Čestlicích u Prahy hořela v noci na sobotu restaurace Mc Donald’s, škoda je asi 10 milionů korun

V Čestlicích u Prahy hořela dnes v noci restaurace Mc Donald’s, podle předběžného odhadu je škoda deset milionů korun.  Příčinou vzniku požáru je podle vyšetřovatele technická závada, řekl mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel.

Hasiči na místo vyjížděli kolem půlnoci. "Původně to bylo hlášené jako požár elektroinstalace v okolí pojistkové skříně," uvedl Gabriel. Oheň se rozšířil až na střešní konstrukci.

Na místě zasahovalo několik jednotek hasičů z Prahy i Středočeského kraje včetně výškové techniky.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

SpaceX vypustila na oběžnou dráhu dalších 60 satelitů pro síť Starlink

Z floridského mysu Canaveral v neděli odletěla další série 60 satelitů společnosti SpaceX pro síť Starlink, jež má v budoucnu umožnit přístup k internetu odkudkoli na Zemi. První stupeň rakety Falcon 9 se po vynesení družic na oběžnou dráhu vrátil na Zemi, když přistál v Atlantickém oceánu na plující plošině SpaceX. Úspěšně tak završil svůj rekordní desátý let.

S posledními 60 aparáty celkový počet dosud vypuštěných družic Starlink překročil 1600. Tento údaj ale zahrnuje i prototypy, s nimiž se pro provoz sítě nepočítalo, nebo přístroje, jež selhaly. Funkčních satelitů by podle údajů webu Spaceflight Now mělo být už přes 1500.

Zdroj: ČTK
Další zprávy