Naivní spekulace v ruském tisku. Chtějí za trenéra Guardiolu

Sport Sport
9. 7. 2012 10:59
Svaz v úterý raději sám zveřejní seznam kandidátů na uvolněný trenérský post.
Pep Guardiola.
Pep Guardiola. | Foto: Reuters

Moskva - Ruská fotbalová reprezentace hledá po odstoupení Dicka Advocaata nového trenéra. A tamní média spekulují o velkých jménech. V tisku už se objevily „zaručené“ informace, že se svazové vedení sešlo s bývalým koučem Barcelony Pepem Guardiolou. A spekuluje se také o tom, že Rusové mají zájem o služby Fabia Capella, Luciana Spallettiho či Roberta Manciniho.

Ruský svaz už podobné zavádějící informace rozčilují, což dokazuje výrok mluvčího Nikolaje Komarova. „Ano, sešli jsme se s Guardiolou, zítra přijede Mourinho a pozítří jednáme se Sirem Fergusonem,“ odpověděl novinářům s neoddiskutovatelnou ironií.

Rusové kvůli množícím se spekulacím už v úterý sami zveřejní seznam kandidátů, se kterými budou vést jednání.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 17 minutami

NATO posílí svou misi KFOR, pokud se zvýší napětí mezi Srbskem a Kosovem

Pokud se zvýší napětí mezi Kosovem a sousedním Srbskem, ke Severoatlantická aliance připravena posílit svou mírovou misi KFOR. Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg to uvedl po setkání se srbským prezidentem Aleksandarem Vučičem, se kterým jednal kvůli nedávnému napětí na kosovsko-srbské hranici. Informovala o tom agentura Reuters.

"Nyní máme v Kosovu významnou misi, vojenskou přítomnost blížící se 4000 vojáků," řekl Stoltenberg. "V případě potřeby přesuneme síly, rozmístíme je tam, kde to bude potřeba, a zvýšíme naši přítomnost. Již jsme zvýšili přítomnost na severu. Jsme připraveni udělat více," dodal.

"Přestože se situace na místě uklidnila, je odpovědností všech stran - zejména představitelů Bělehradu a Prištiny - zabránit opětovné eskalaci," řekl Stoltenberg na společné tiskové konferenci s Vučičem v Bruselu. "Vyzývám všechny strany, aby projevily zdrženlivost a zdržely se násilí. NATO nadále pozorně sleduje situaci na místě," uvedl generální tajemník. "V případě ohrožení stability je KFOR připravena zasáhnout," dodal.

Zdroj: ČTK
Další zprávy