Nafilmovaným pádům možná zvoní hrana

Reuters
30. 3. 2006 16:30
Londýn - Šéf anglické fotbalové asociace Brian Barwick naléhá na FIFA, aby učinila přítrž nafilmovaným pádům ve fotbale tím, že by umožnila trestat podvodníky zpětně.
Foto: Reuters

"Jednáme s FIFA o tom, že by se vedla zpětná disciplinární řízení a  že by nafilmované pády byly prioritní záležitostí, na kterou by se používalo přezkoumávání videa," prozradil ve čtvrtek Barwick internetovým stránkám  fotbalové asociace v Anglii.

Případy teatrálních skoků k zemi propírají titulky anglických novin. Mezi pranýřovanými hříšníky se objevují elitní hráči, naposledy například Didier Drogba z Chelsea, Robert Pires z Arsenalu, Cristiano Ronaldo či Ruud van Nistelrooy z Manchesteru United. Všichni byli obviněni, že se k zemi poroučeli příliš ochotně a snadno na to, aby si zasloužili volný kop.

"Usilujeme o to, aby se vymýcení nafilmovaných pádů stalo prioritou nadcházejícího mistrovství světa ve fotbale," slibuje Barwick.

Ten zároveň upozorňuje, že bude obtížné trestat filmování červenou kartou. "Vyžadovalo by to velké změny v pravidlech, která jsou univerzální a nemohou se předělat bez podpory FIFA."

Manažer Manchesteru United Alex Ferguson se nechal slyšet, že kácejícím se podvodníkům se daří, neboť nemohou být vyloučeni přímo. "Mohou dostat dvě žluté, ale to nemá patřičný dopad," tvrdí. 

Fixlující hráči jsou podle něj ve výhodě oproti fotbalistům, kteří se dopustí jednoho vážného zákroku a mohou za to dostat červenou kartu. "Hráč, jenž podvádí, aby vybojoval penaltu nebo aby někoho dostal ze hřiště, přitom může dostat pouze žlutou. Je to nesrovnalost ve hře, který asi vždycky bude vyvolávat spory a diskuse," uzavírá Ferguson.

 

Právě se děje

Další zprávy