Naděje žije! Češi smetli Srbsko, rozhodl hattrick Klimenta

20. 6. 2015 19:49
Druhé vystoupení domácích Čechů na malém Euru dopadlo skvěle. Dovalilův tým rozstřílel Srby.
Radost kanonýra Jana Klimenta.
Radost kanonýra Jana Klimenta. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Mladí Češi na evropském šampionátu do 21 let napravili úvodní zaváhání s Dánskem a na Letné rozstříleli Srbsko 4:0. Hattrickem se blýskl útočník Jan Kliment, čtvrtou branku přidal křídelník Martin Frýdek.

Utkání Česko vs. Srbsko jsme sledovali živě ZDE

Tým trenéra Jakuba Dovalila tak zvýšil své šance na postup do semifinále, v závěrečném duelu základní skupiny ale bude čelit favorizovanému Německu.

Česko nasměroval k výhře Kliment

Čeští mladíci, kteří v sestavě nastoupili i s Václavem Kadlecem a Tomášem Kalasem, utkání rozehráli ve vysokém tempu a soupeře zaměstnávali jednou nebezpečnou akcí za druhou. Hned v 8. minutě se poprvé v utkání trefil nejlepší hráč na hřišti Jan Kliment, když si naběhl na přesnou přihrávku z levého křídla od Hybše a zcela nehlídán uvnitř pokutového území propálil bezmocného  Dmitroviće. Hned v zápětí mohl český útočník přidat další gól. Ve velké příležitosti ho však srbský brankář tentokrát vychytal a brankou neskončila ani následná střela Skaláka nad.

Češi i nadále pokračovali ve svém velkém tlaku. Václav Kadlec nejdříve z hranice vápna orazítkoval břevno, chvíli na to ale Jan Kliment přidal svou druhou branku poté, co dorazil do brány Skalákovo zakončení.

Stinnou stránkou senzační první půle zůstalo zranění Václava Kadlece, který musel kvůli podvrtnutému kotníku ve 29. minutě střídat. Na bezchybné hře českého týmu to ale nic nezměnilo a závěru prvního poločasu se ještě mohl trefit Frýdek, jeho pokus však zastavila mrštná levá noha srbského brankáře.

Aktivní hra i ve druhé půli

Na rozdíl od zápasu s Dánskem Češi neponechali nic náhodě a nespokojili se jen s bráněním slibného vedení. Hned v úvodu druhé půle sice brankář Koubek svým zákrokem zastavoval nebezpečnou střelu Srbů z hranice vápna, k žádnému náporu ale tato šance soupeře nenakopla.

Před 60. minutou zasadila lvíčata Srbům v krátkém sledu definitivní úder. Nejdříve svým třetím gólem stvrdil hattrick Kliment, který se po pasu Brabce zbavil Dmitroviće chytrou kličkou a následně poslal míč do prázdné branky. O necelé tři minuty později pak zpečetil výhru Časka technickou střelou z voleje záložník Frýdek.

Češi bezvadně rozehrané utkání až do závěrečného hvizdu v klidu kontrolovali, na samotném konci bavili diváky hrou na jeden dotek a nepřipustili žádné komplikace.

Po výhře 4:0 si tak lvíčata připsala důležité 3 body do tabulky a udržela se tím ve hře o postup ze skupiny.

Mistrovství Evropy ve fotbale hráčů do 21 let - skupina A:

Srbsko - ČR 0:4 (0:2)

Branky: 8., 21. a 56. Kliment, 59. Frýdek. Rozhodčí: Turpin - Cano, Danos (všichni Fr.). ŽK: Brašanac, Djuričič - Masopust. Diváci: 16.253.

Srbsko: Dmitrovič - Stojkovič (46. Petkovič), Spajič, Pantič, Petrovič - Brašanac, Čaušič (63. Kovačevič) - Jojič (85. Milunovič), Djuričič, Srnič - Pešič. Trenér: Dodič.

ČR: Koubek - Kadeřábek, Brabec, Kalas, Hybš - Petrák, Zmrhal - Skalák (75. Masopust), Kadlec (29. Trávník), Frýdek - Kliment (82. Přikryl). Trenér: Dovalil.