Naděje Plzně umírají, prohrála s Rapidem. Liberec vyhrál v Groningenu

Ve znamení klubu? Jen remíza Sparty a porážka Plzně
Jenže místo toho přišla radost "konkurence" v hledišti, protože Rapid vyhrál 2:1 a fakticky připravil domácí o poslední naděje na postup ze skupiny Evropské ligy.
Ani druhý z nejžhavějších uchazečů o český titul, pražská Sparta, nemohl slavit na sto procent.
Bod na Letné "urvala" Schalke 04 po remíze 1:1.
Ovšem klub z hlavního města je na rozdíl od Západočechů stále zcela v reálné hře o postup.
5. 11. 2015 20:51
Plzeň prohrála s Rapidem Vídeň i na domácí půdě a její šance na postup už jsou jen v rovině teorie. Liberec je na tom lépe, v Groningenu vyhrál díky vlastnímu gólu domácích.

Plzeň - Fotbalisté Viktorie Plzeň v Evropské lize podruhé podlehli Rapidu Vídeň. Po porážce v Rakousku 2:3 padli v domácí aréně 1:2 a jejich šance na postup ze základní skupiny už jsou jen v rovině teorie. Naopak Slovan Liberec naději posílil. Severočeši zvítězili na hřišti Groningenu 1:0 a udrželi postupové druhé místo ve skupině.

Zápasy českých týmů v Evropské lize jsme sledovali ZDE!

Hosté dali branku z ničeho

Nudný úvod souboje rozřízl už ve třinácté minutě Schobesberger, který si naběhl na povedenou kolmici z hloubi pole a Kozáčik byl bezmocný - 0:1. A jeho spoluhráči pořádně šokovaně.

Za celý první poločas nedokázali vypálit přímou střelu na branku Novoty, i když voleji Hořavy moc nechybělo. To na druhé straně opětovně zahrozil rychlonožka Schobesberger, tentokrát ale jeho lob za domácím brankářem neskončil.

Také druhý poločas začali hosté aktivněji, v pohodě kombinovali a pozorně bránili, přestože se tlak domácích zvyšoval. A Plzeňští byli za aktivitu odměněni. Střídající Holenda byl na hřišti necelé dvě minuty, než se ze druhé své šance dokázal prosadit - 1:1.

Domácí potopil Schobesberger

Jenže za pět minut hosté opět vedli. A opět to byl Schobesberger, který potřetí v zápase pláchl Rajtoralovi a přestože si před vyběhnuvším Kozáčikem ustlal jako tučňák, dokázal holení poslal volný míč v pádu kolem domácího brankáře do sítě. Kozáčik jen znechuceně máchl rukavicemi, s tímhle opravdu nešlo nic dělat.

Domácí se z druhé KO už nevzpamatovali a když navíc vytáhl Novota proti Ďurišově střele z pěti metrů ukázkový hokejový semafor, spadli akcie českého mistra na postup do play off Evropské ligy de facto k nule.

V úvodu více hrozil Groningen

K první zajímavější šanci se v Nizozemí dostali v osmé minutě domácí, kteří před dvěma týdny v Liberci zachránili v nastavení remízu 1:1. Antonia napravo utekl Pokornému a našel v šestnáctce Linssena, jehož pokus zablokovala liberecká obrana.

Ta v úvodu dávala hráčům Groningenu hodně prostoru. Burnetova tvrdá rána z dálky skončila těsně vedle tyče a Hoesen z otočky vypálil nad břevno. Liberec poprvé vážněji zahrozil až ve 35. minutě.

Coufalův nepřesný centr bránící Kappelhof odvrátil jen k volnému Bakošovi, jehož střelu z první pohotově vykopl gólman Padt. Krátce poté vypálil těsně vedle i kapitán Slovanu Pavelka. Těsně před pauzou se musel vytáhnout i hostující brankář Koubek, když vyboxoval ránu Linssena a pak také odvrátil střílený centr Burneta.

Liberecký brankář se nenudil

Koubek se činil i na začátku druhé půle, kdy dvěma výbornými zákroky vytáhl nad břevno hlavičku Linssena i střelu Larsena z následného rohu. Liberec odpověděl Shalovou střelou doprostřed branky. Po rychlé akci v domácí šestnáctce zakončoval také Bakoš, ale trefil jen obránce Larsena.

Aktivita Slovanu se vyplatila v 81. minutě. Folprechtovu hlavičku po Sýkorovu rohu brankář Padt vytáhl na tyčku, ale před dotírajícím Rabušicem si zase míč smolně srazil za záda.

Groningen měl v závěru velký tlak, ale v poslední minutě zachránil hostům vítězství Koubek, který opět vychytal Linssena. Liberec tak zvítězil i ve čtvrtém venkovním utkání EL bez inkasovaného gólu.

Utkání 4. kola skupiny E fotbalové Evropské ligy:

Viktoria Plzeň - Rapid Vídeň 1:2 (0:1)

Branky: 72. Holenda - 13. a 77. Schobesberger. Rozhodčí: Banti - Costanzo, Meli (všichni It.). ŽK: Limberský, Hořava - Dibon. Diváci: 11.691.

Plzeň: Kozáčik - Rajtoral (81. Mahmutovič), Hejda, Procházka, Limberský - Hořava, Hrošovský - Petržela (63. Kopic), Kolář (69. Holenda), Kovařík - Ďuriš. Trenér: Krejčí.

Utkání 4. kola základní skupiny F fotbalové Evropské ligy:

FC Groningen - Slovan Liberec 0:1 (0:0)

Branka: 81. vlastní Padt. Rozhodčí: Borski - Rostkowski, Boniek (všichni Pol.). ŽK: Hoesen, Bacuna - Šural.

Groningen: Padt - Kappelhof, Reijnen, K. Larsen, Burnet - Maduro (78. Drost), Tibbling (83. Hateboer) - Antonia, Rusnák, Linssen - Hoesen (67. Bacuna). Trenér: Van de Looi.

Liberec: Koubek - Coufal, Švejdík, Pokorný, Bartošák (60. Sýkora) - Pavelka, Folprecht - Jefremov (90.+4 Kerbr), Shala, Šural - Bakoš (73. Rabušic). Trenér: Trpišovský.

Rapid: Novota - Pavelic, Sonnleitner, Dibon (67. M. Hofmann), Stangl - Petsos, Schwab - Schobesberger, S. Hofmann (51. Grahovac), Kainz - Prosenik (78. Jelič). Trenér: Barišič.