Na Spartě mu spílali. Zvládne Královec ukočírovat Neymara?

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
25. 11. 2013 13:00
Česká jednička mezi fotbalovými sudími Pavel Královec byl v sobotu pod palbou boleslavských hráčů, kterým se nelíbil jeho výkon na hřišti pražské Sparty.
Boleslavští fotbalisté spílají Pavlu Královcovi, že uznal vyrovnávací gól Sparty, kterému podle nich předcházel faul na Ondřeje Zahustela (vlevo).
Boleslavští fotbalisté spílají Pavlu Královcovi, že uznal vyrovnávací gól Sparty, kterému podle nich předcházel faul na Ondřeje Zahustela (vlevo). | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Česká jednička mezi fotbalovými sudími Pavel Královec byl v sobotu pod palbou boleslavských hráčů, kterým se nelíbil jeho výkon na hřišti pražské Sparty, jež v zápase 15. kola Gambrinus ligy vyhrála 4:1. 

Zkušený šestatřicetiletý rozhodčí však musí nářky Středočechů okamžitě hodit za hlavu, protože už v úterý jej čeká jeden z jeho největších zápasů v kariéře. Poprvé totiž bude pískat slavnou Barcelonu, kterou čeká utkání základní skupiny Ligy mistrů na hřišti Ajaxu Amsterdam.

"Jako každá nominace na Ligu mistrů je to pro nás velká pocta, vážíme si toho. Věřím, že s kolegy odvedeme dobrou práci a zápas zvládneme," uvedl pro server fotbalnaplno.cz Královec.

S kolegy Martinem Wilczkem, Romanem Slyškem, Antonínem Kordulou, Radkem Příhodou a Michalem Patákem už před měsícem rozhodovali ve slavné soutěži utkání Šachtar Doněck - Manchester United (1:1), tentokrát však půjde o sledovanější duel.

Nešpor: Na sparťana by se to pískalo

Ajaxu totiž jde o postup do osmifinále soutěže. Na v tabulce druhý AC Milán ztrácí bod, takže pokud si před vzájemným zápasem v Miláně chce udržet šanci na postup, měl by bodovat. Navíc samotnému Královcovi jde také o dost, protože je v širším výběru pro mistrovství světa v Brazílii.

Kdyby ale bylo na boleslavském útočníkovi Martinu Nešporovi, Královec by nikam nejel. Podle Nešpora totiž domažlický sudí neměl v zápase se Spartou uznat její vyrovnávací gól kvůli faulu na Ondřeje Zahustela, za stavu 1:3 pak měl Královec po faulu na něj odpískat pokutový kop.

"Dostali jsme hloupý gól na 1:1, když měl rozhodčí písknout faul. Byl to jasný zákrok, tekla mu (Zahustelovi) krev a sám si to asi neudělal," zlobil se Nešpor.

"Myslím, že kdyby to bylo na druhé straně, tak by to bylo písknuté jako faul. Ale nechci už rozhodčího řešit, protože si chci v týdnu odpočinout a ne chodit na arbitráž," doplnil boleslavský útočník.

Počíhá si Královec na Neymara?

Také Zahustel cítil po zápase křivdu, protože měl po kontaktu s obráncem Costou krvavou ránu v obličeji.

"Byl to od něj (Costy) jasný faul, rozsekl mi ret. Proto jsou ve mně hořké a smíšené pocity. Bohužel to už nevrátíme. Samozřejmě jsem cítil křivdu, když pak Krejčí vyrovnal," uvedl střelec úvodní branky zápasu.

"Šel jsem pak hned k pomeznímu, abych mu to ukázal, ale bylo to zbytečné," dodal Zahustel.

Z televizního záběru však šlo vidět, že si Zahustel Costovu paži nejprve k obličeji přiblížil a pak došlo k neúmyslnému kontaktu.

Stejné záběry pak ale dokázaly, že po pádu sparťanského obránce Jakuba Brabce na Nešpora měl Královec odpískat pokutový kop, na druhou stranu měl Královec o chvíli později Nešpora vyloučit za nešetrné zajetí do jiného beka Sparty Pavla Kadeřábka.

Ať tak, či tak, bude se muset mít v úterý Královec na pozoru ještě více, protože jej nejspíš čeká setkání s útočníkem Barcy Neymarem, který zrovna s pády na trávník nešetří.

 

Právě se děje

Další zprávy