Na soustředění jednadvacítky před ME pojede i Kadlec

ČTK ČTK
2. 6. 2011 12:25
Kadlece trápí nakopnutý nárt, Hlouška koleno
Václav Kadlec
Václav Kadlec | Foto: Jakub Šafránek

Praha - Fotbalová reprezentace do 21 let se dnes v Praze sešla před blížícím se mistrovství Evropy v Dánsku.

Na soustředění do jabloneckých Břízek pojede i útočník Sparty Václav Kadlec, jehož start na turnaji ohrožuje zranění nártu, a podle kouče Jakuba Dovalila se v pondělí rozhodne o tom, jestli ofenzivní univerzál na mistrovství odcestuje.

Problémy s kolenem trápí i záložníka Adama Hlouška, který by však měl být do startu ME v pořádku.

Čtěte také:
Rekordní přestup? Sparta Kadlece do Arnhemu nepustí
Lvíčata budou na Euru bojovat bez zraněného Vošahlíka

Vážnější situace je u Kadlece. Ten ještě zůstal v Praze, aby pokračoval v léčbě zanícené šlachy na nártu, do jabloneckých Břízek má dorazit za spoluhráči v pátek.

O Kadlecově startu na ME se rozhodne do týdne

Na začátku příštího týdne bude jasné, zda se jej mistrovství bude týkat.

Foto: Lukáš Drštička

"Vašek teď bude mít čtyři dny klidový režim, v pondělí si zkusí zatrénovat a pak se rozhodne, jestli na mistrovství bude moci odjet. Pak by už nemělo cenu čekat," řekl Dovalil, jehož tým vstoupí do šampionátu příští neděli utkáním proti Ukrajině.

Devatenáctiletý talent ze Sparty si zranění přivodil kuriózně: před sobotním posledním ligovým zápasem s Hradcem Králové mu při rozcvičce nechtěně přišlápl nohu spoluhráč z klubu i reprezentace Tomáš Pekhart.

"Nepřikládal jsem tomu váhu. Ale asi mě trefil nějak blbě, protože jsem kvůli tomu zápas nedohrál a v poločase se musel nechat vystřídat. Tlačilo mě to v botě a nateklo. Doktor řekl, že tam mám zánět. Nevypadá to úplně dobře," líčil Kadlec na srazu.

"Když můj stav nebude stoprocentní, nemělo by cenu, abych někam jel. Nepomohlo by to nikomu. Ale bylo by to mrzuté. V poslední době jsem měl problémy s kotníkem a teď mě potká úplně něco jiného," uvedl Kadlec.

Dovalil: Kadlecova ztráta by mě hodně mrzela

Kdyby Kadlec na turnaj nemohl, Dovalil by za něj mohl povolat náhradníka z širší nominace. Vedení reprezentace už ve středu muselo do sídla UEFA odeslat soupisku s 23 hráči pro šampionát. Dovalil zatím neřekl, který hráč zůstal mimo hru.

Jakub Dovalil
Jakub Dovalil | Foto: Aktuálně.cz

V Břízkách bude mít k dispozici 24 fotbalistů, ale Kadlec se zapojí do tréninku až později. Dovalil si však už v hlavě připravuje varianty, koho by za Kadlece dodatečně mohl povolat.

"Mrzelo by mě to, protože o Kadlece stojíme, a kdyby nemohl hrát, byla by to ztráta. Ale zatím žádný z náhradníků v pohotovosti není," řekl Dovalil.

V úvahu při případné Kadlecově absenci připadají olomoucký Jan Navrátil, Josef Hušbauer z Ostravy nebo kladenský Petr Wojnar.

Dovalil zatím s obavami sleduje, jak zranění prosévají jeho kádr. Před šampionátem už vypadli ze hry jablonecký útočník Jan Vošahlík a bek Zdeněk Šmejkal z Ostravy. Dovalilovi se omluvili i náhradníci Tomáš Mičola, Jacob Lensky a Tomáš Fabián.

Obránců máme přebytek, chybějí nám útočné typy

"Bohužel obránců máme přebytek, mezi ofenzivními hráči to je trochu horší," posteskl si Dovalil.

Foto: Lukáš Drštička

"Trochu mi to připomíná situaci z před čtyř let, kdy trenér Škorpil také jel na mistrovství jednadvacítek bez řady opor," připomněl Dovalil problémy týmu "lvíčat" z roku 2007.

Dovalil teď jen doufá, že nevypadne záložník Kaiserslauternu Hloušek. Ten si už delší dobu stěžuje na problémy s kolenem, které si vážně zranil loni na jaře.

"Uvidíme až na místě v Jablonci, jak na tom opravdu je. Ovšem byla by to další rána, kdyby vypadl. Mně ale říkal, že bude v pořádku," uvedl Dovalil.

Jednadvacítka se dnes z Prahy přesunula do Jablonce, kde bude do úterý. V úterý pak odcestuje do Mladé Boleslavi, kde sehraje modelový zápas s tamním rezervním třetiligovým týmem. Ve čtvrtek výprava odletí do dějiště mistrovství Dánska.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Fotbalista Prijovič dostal na tři měsíce domácí vězení

Srbský fotbalista Aleksandar Prijovič byl odsouzen k tříměsíčnímu domácímu vězení za porušení opatření proti šíření koronaviru. Devětadvacetiletý útočník saúdskoarabského týmu Al Ittihád byl v pátek v podvečer zadržen s 19 dalšími lidmi při popíjení v baru v bělehradském hotelu.

Prijovič tím porušil zákaz sdružování většího počtu osob a omezení vycházení mezi pátou hodinou odpolední a pátou ranní. Během sobotního videosoudu v Bělehradu vinu přiznal a byl odsouzen k domácímu vězení na čtvrt roku.

Před Prijovičem se už proti nařízením provinil jiný srbský fotbalista Luka Jovič. Útočník Realu Madrid způsobil před dvěma týdny poprask tím, že opustil nařízenou karanténu po návratu ze Španělska a v Bělehradu slavil narozeniny své přítelkyně. Dvaadvacetiletý fotbalista se hájil tím, že nedostal přesné pokyny, jak se má v izolaci chovat.

Další zprávy