Na podezřelý zápas dorostenců se žádné miliony nesázely

Luděk Mádl Luděk Mádl
12. 4. 2012 20:30
Kauza rozhodčího Lakomého nejspíš nebude tak žhavá

Praha - Jeho případ šetří fotbalový svaz a zkoumá ho i policie. Sudí Tomáš Lakomý je podezřelý, že zmanipuloval utkání dorostenecké ligy Baník Ostrava-Slovácko (3:3).

Západ z jeho strany provázelo hned několik nestandardních prvků a vzniklo proto podezření, že duel ovlivnil ve prospěch sázkařské mafie.

Jak zjistil deník Aktuálně.cz, na zmíněné utkání se ale ve skutečnosti žádné nestandardní sumy nesázely.

O fotbalu čtěte více:

Lakomý zápas prodlužoval skoro o 12 minut a nařídil v něm tři pokutové kopy. Objevilo se tedy podezření, že mu šlo o to, aby v zápase padlo co nejvíce branek, na což se dá na internetu také sázet.

Kurzem výše sázek nepohnula

Dnes však dostala Fotbalová asociace ČR vyjádření od informačního systému, na kterém se podílí mezinárodní organizace sázkových kanceláří a UEFA.

"Zjistilo se, že na toto utkání dorostenecké ligy byla příslušná sázková příležitost skutečně u asijské sázkové kanceláře vypsána. Nebyly však zaznamenány takové vklady, aby to mělo vliv na vývoj kurzu," sdělil deníku Aktuálně.cz Martin Synecký, bezpečnostní manažer FAČR.

Tuto informaci předá i policii, která rozhodne o tom, zda bude sudího Lakomého nějak stíhat, nebo zda od toho upustí.

Lakomý: zatím desetitisícová pokuta

Lakomý byl dnes potrestán Disciplinární komisí FAČR. Ta mu vyměřila pokutu 10 000 korun a pozastavila mu činnost až do konečného vyřešení celého případu.

Za co ona pokuta? Za špatné vyplnění zápisu. I to byla jedna z indicií nestandardního chování sudího Lakomého. Ten totiž v zápisu vůbec nepopsal, za co nařídil zmíněné pokutové kopy. Nečitelná byla i informace o minutáži nestandardního prodloužení zápasu.

Další vývoj kauzy nyní bude záviset na stanovisku Policie ČR.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Stát ani po letech neví, jak Česku pomohly investiční pobídky, kritizuje Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ)

Stát ani po letech neví, jak Česku pomohly investiční pobídky, kritizuje Nejvyšší Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) uvedl v pondělí zveřejněné zprávě, že od roku 2000 do roku 2019 příjemci pobídek vyčerpali přes 75 miliard korun, většinou v podobě slevy na dani z příjmů. Kontroloři také konstatovali, že ministerstvo průmyslu a obchodu nesleduje dodatečné náklady státu, které pobídky provázejí. Ministerstvo se k věci zatím nevyjádřilo.

Od roku 2000, kdy byl schválen speciální zákon o poskytování investičních pobídek, do září 2020 přislíbilo ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) 955 pobídek. Ty měly mimo jiné pomoci snížit nezaměstnanost. Počet pobídek však v posledních letech navzdory klesající nezaměstnanosti rostl, a to až do konce roku 2018, zjistil NKÚ.

Většina státní podpory mířila do zpracovatelského průmyslu, a to na investice bez povinnosti vytvářet vyšší přidanou hodnotu. "Do tohoto odvětví plynulo 96 procent pobídek přislíbených MPO od roku 2012 do září 2020," zjistili kontroloři.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na severu Minneapolisu někdo střílel na příslušníky národní gardy. Novináři si stěžují na policejní násilí

Na severu amerického Minneapolisu někdo v noci na neděli střílel na dvojici příslušníků národní gardy. Ti na místě hlídkovali v návaznosti na policejní zásah proti 20letému černochovi. 

Incident se odehrál asi osm kilometrů od předměstí Brooklyn Center, kde předchozí neděli policejní kontrola na silnici skončila smrtí Daunteho Wrighta. Na gardisty někdo střílel z projíždějícího vozu krátce po čtvrté hodině ranní (11:00 středoevropského času). Jeden z mužů byl hospitalizován kvůli zranění způsobenému rozbitým sklem, druhý podle vyjádření národní gardy státu Minnesota utrpěl jen "povrchové" rány.

Po nepokojích vyvolaných zásahem proti Wrightovi se o víkendu objevovaly zprávy o agresivním jednání bezpečnostních složek vůči novinářům, kteří protesty pokrývali. Na použití pepřového spreje nebo bezdůvodnou vazbu si stěžovali pracovníci agentury AFP, televize CNN i deníku The New York Times (NYT). Guvernér státu Minnesota Tim Walz v neděli označil zásahy proti novinářům za nepřijatelné.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Střelci z FedEx v Indianapolis vloni zabavili brokovnici, pak si koupil dvě pušky

Mladík, který v noci na pátek zabíjel v areálu kurýrní firmy FedEx v americkém Indianapolisu, si dvě poloautomatické pušky použité při útoku pořídil legálně. Brandon Hole tak učinil několik měsíců poté, co mu byla zabavena brokovnice kvůli obavě jeho matky o jeho duševní zdraví, oznámila podle amerických médií policie. Agentura AP v neděli napsala, že ve státě Indiana platí zákon zavedený ve snaze nákupům zbraní za takovýchto okolností zabránit.

Policie popsala zbraně použité při krveprolití ze čtvrteční noci jako "útočné pušky". Hole, kterému bylo 19 let, s nimi v logistickém centru u letiště v Indianapolisu zabil osm lidí. Následně bývalý zaměstnanec firmy FedEx spáchal sebevraždu.

Zbraň mu byla zabavena na základě státního zákona z roku 2005, který umožňuje úřadům odebírat lidem zbraně v případě signálů ohledně jejich možných sklonů k násilí. Město prověřuje, jestli v tomto případě nedošlo k zanedbání ve vymáhání zbraňového zákona. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy