Na MS fotbalistů do 17 let triumfovala opět Nigérie

9. 11. 2015 8:07
Nigerijští fotbalisté obhájili titul mistrů světa do 17 let. Ve finále šampionátu v chilském Viňa del Mar porazili další africký tým Mali 2:0. Mladí Nigerijci vyhráli světový šampionát této věkové kategorie již popáté a v historickém pořadí znovu odskočili druhé Brazílii, která má tři tituly.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Viňa del Mar (Chile) - Nigerijští fotbalisté obhájili titul mistrů světa do 17 let. Ve finále šampionátu v chilském Viňa del Mar porazili další africký tým Mali 2:0. Skóre zápasu otevřel v 56. minutě Victor Osimhen, jenž se stal s deseti brankami nejlepším střelcem turnaje, a po třech minutách pojistil vedení Funsho Bambogye.

Mladí Nigerijci vyhráli světový šampionát této věkové kategorie již popáté a v historickém pořadí znovu odskočili druhé Brazílii, která má tři tituly.

Naopak Mali zaznamenalo první medailový úspěch, stejně jako Belgie, která vybojovala bronz. V utkání o třetí místo zvítězila nad Mexikem 3:2.