Na Letné švihl výpověď a chystá fotbalovou bombu. Rebel Hašek míří do Besiktase

Jiří Škuba Jiří Škuba
9. 4. 2020 17:55
Až pomine krize spojená s pandemií koronaviru, fotbalový záložník Martin Hašek s největší pravděpodobností oblékne dres Besiktase Istanbul. Podle tureckých médií se obě strany domluvily na podmínkách smlouvy.
Martin Hašek
Martin Hašek | Foto: Milan Kammermayer

Turecko momentálně patří mezi země nejvíce postižené koronavirovou infekcí. Místní kluby využívají pauzy Süper Lig k tomu, aby přehodnotily rozpočty, zbavily se drahých jmen a přešly na nízkonákladové varianty.

Pro Besiktas Istanbul je tak velmi lákavým objektem Martin Hašek, který v polovině března podal ve Spartě výpověď a nepřišel na trénink. Podle tureckých médií je čtyřiadvacetiletý záložník domluven s klubem, na oficiální oznámení se ovšem stále čeká.

Sparta byla s Haškem ve sporu od konce ledna, kdy syn letenské legendy odmítl odcestovat na soustředění do Španělska. O bývalého hráče Bohemians 1905 se v té době ucházelo Maccabi Haifa, na jehož nabídku Sparta posléze kývla. Hašek však poté odmítl podepsat smlouvu, na níž se s izraelským klubem domluvil.

Od té doby trénoval s rezervním týmem a nedávno podle klubového webu dal Spartě ultimátum, aby byl vrácen do áčka. "Vedení klubu na tuto výzvu reagovalo odpovědí, která obsahovala požadavek, aby hráč nadále plnil v B-týmu uložené úkoly," uvedla Sparta na svém webu.

Jenže v půlce března se Hašek nedostavil na trénink a místo toho poslal na Letnou výpověď. "Klub přitom bez ohledu na kroky, které hráč v posledních týdnech učinil, plnil a byl připraven nadále plnit všechny závazky, které mu ukládala smlouva," přidala Sparta.

Letenský celek nyní bude celou záležitost řešit s příslušnými orgány. "Martin Hašek se rozhodnutím o jednostranném ukončení smluvního vztahu vystavil možnému udělení vysokých sankcí, které mu budou moci být v budoucnu jako náhrada vzniklé újmy uloženy," uvedla Sparta.

Pokud se Hašek skutečně upíše Besiktasi, nebude oprávněnost jeho výpovědi posuzovat Sbor rozhodců FAČR. Spor se přesune k odpovědnému orgánu s názvem Dispute Resolution Chamber FIFA. Konečné rozhodnutí ovšem stejně bude záviset na Mezinárodní sportovní arbitráži (CAS), která mimochodem naposledy rozhodla v neprospěch Portugalce Rafaela Leaa v jeho sportu se Sportingem Lisabon.

 

Právě se děje

před 58 minutami

Ázerbájdžán dobyl důležité místo na jihu Náhorního Karabachu

Arménie připustila stažení jednotek Náhorního Karabachu, ovládaného arménskými separatisty, ze strategicky položeného města u hranic s Íránem. Oblast tak vojensky ovládl Ázerbájdžán, oznámila agentura Reuters s připomínkou, že ani nové příměří, zprostředkované Spojenými státy, neukončilo už měsíc pokračující boje o horskou enklávu.

Mluvčí arménského ministerstva obrany Arcrun Ovannisjan na tiskové konferenci uvedl, že etnické arménské síly ustoupily z města Kubatly (ázerbájdžánsky Qubadli), "aby se vyhnuly zbytečným ztrátám". Situace podle něj není "kritická". Ázerbájdžánská média jásají nad osvobozením oblasti, kterou po 27 let "okupovali Arméni".

Zdroj: ČTK
Další zprávy