Na hřišti ho zasáhl blesk, ale už zase trénuje. Mladý gólman ukázal vypálené znamení

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
22. 7. 2020 14:28
Při pohledu na kamerový záznam každému zatrnulo. Na začátku července při běžném tréninku ruského třetiligového fotbalového týmu FC Znamja Truda zasáhl mladého gólmana Ivana Zaborovského blesk přímo na hřišti. Jako zázrakem se po pár týdnech uzdravil natolik, že se znovu zapojil do tréninku.

Po zásahu sice ještě setrvačností nakopl balón, ale pak se svalil bezvládně na zem a dvě minuty nemohl dýchat. K šestnáctiletému fotbalistovi přiběhli trenéři, sundali mu zbytky spáleného dresu a začali s masáží srdce a umělým dýcháním. Do nemocnice pak dorazil sice v bezvědomí, ale naživu. 

Když se po třech dnech probudil, vůbec nevěděl, jak se na nemocniční lůžko dostal. "Poslední věc, kterou si pamatuju, je že jsem odešel z domova na trénink, to je všechno," přiznal poté Zaborovskij.

Na kůži mu zůstaly jizvy, které mu tam vypálil řetízek, který blesk rozžhavil. "Teď už se cítím perfektně, nic mě nebolí," uvedl, když za ním přijeli novináři po třech týdnech na první trénink.

Mladík se zapojil s týmem do přípravy a jako odměnu za bojovnost dostal od klubu profesionální smlouvu se seniorským mužstvem.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Fotbalisté Norwiche se po roce vracejí do Premier League

Fotbalisté Norwiche se po roční pauze vracejí do nejvyšší anglické soutěže. Pomohly jim k tomu remízy třetí Swansea s posledním Wycombem (2:2) a čtvrtého Brentfordu s Millwallem (0:0) ve 42. kole druhé ligy. "Kanárci" jsou tím pádem z jejich dosahu, v čele tabulky mají osmibodový náskok na druhý Watford a k dobru večerní zápas s Bournemouthem. K zajištění prvního místa jim v posledních pěti duelech stačí uhrát pět bodů.

Norwich před dvěma lety postoupil do Premier League jako vítěz, ale mezi elitou skončil beznadějně poslední. K návratu mu pomohl zejména finský kanonýr Teemu Pukki, který je s 25 trefami mezi střelci druhý.

Do Premier League přímo postoupí nejlepší dva týmy, další čtyři se utkají o zbývající volné místo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy