Na Dienstbiera podali trestní oznámení, kvůli Bohemians

Luděk Mádl Luděk Mádl
8. 11. 2011 8:05
Kvůli svému angažmá v Bohemians má senátor Jiří Dienstbier má na krku trestní oznámení.
Senátor Jiří Dienstbier se angažuje ve věci Bohemians
Senátor Jiří Dienstbier se angažuje ve věci Bohemians | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Jiří Dienstbier mladší je senátorem za ČSSD, ale také fanouškem a hlavně představitelem fotbalového klubu Bohemians 1905. Šéf jiné, tzv. konkurzní Bohemky se domnívá, že Dienstbiera dovedlo jeho angažmá ve prospěch Bohemians 1905 až za hranu zákona. Sám senátor se tomu jen směje.

Michal Vejsada, vlastník FC Bohemians Praha, klubu, který skončil v konkurzu, každopádně podal na senátora Jiřího Dienstbiera trestní oznámení. Stejně jako na dva někdejší členy představenstva klubu Emila Kristka a Martina Frelicha.

"Pan Vejsada už podal asi 850 trestních oznámení, z toho mnohá na mě, takže já to beru jako úsměvnou záležitost," reaguje Jiří Dienstbier ml.

Opět jde o prodej Morávka

Jedná se o věc, ve které už byli soudem, byť zatím nepravomocně, potrestáni jiní představitelé Bohemians 1905: Lukáš Přibyl a Petr Svoboda. Jejich podpisy se totiž objevily pod smlouvou o přestupu fotbalisty Jana Morávka z Bohemians 1905 do Schalke 04. A to navzdory faktu, že práva na tohoto hráče byla zapsána do konkurzní podstaty zkrachovalých (Vejsadových) Bohemians a navzdory tomu, že soudce předběžným rozhodnutím jakékoli nakládání s těmito právy zapověděl.

O kauzách spojených s Bohemians více čtěte:

Přibylovi a Svobodovi soud vyměřil podmínečné tresty odnětí svobody, nařídil jim splatit osmimilionovou škodu a zakázal působit ve statutárních orgánech firem. Oba se proti rozsudku odvolali.

"V průběhu soudního líčení vyšlo najevo, že přestup Morávka do Schalke schválili i další členové představenstva Frelich a Kristek," vysvětluje Vejsada, proč přišel s druhou vlnou trestních oznámení.

Vejsada: Dienstbier poškozoval věřitele

Obzvláště spadeno má pak na Jiřího Dienstbiera, člena dozorčí rady Bohemians 1905. "Jakožto zástupce Družstva fanoušků Bohemians ve věřitelském výboru věděl Dienstbier o úmyslu konkurzního správce Tumy zapsat práva na hráče zpět do konkurzní podstaty. Místo aby jednal v součinnosti se správcem, upozornil na to vedení Bohemians 1905 a spěšně prodali hráče Václava Kadlece do Sparty, a to za 10 milionů korun," míní Vejsada. "Zneužil informací, které dostal, k tomu, aby zvýhodnil jednoho věřitele na úkor druhého."

Válka o klokana pokračuje, padají trestní oznámení
Válka o klokana pokračuje, padají trestní oznámení | Foto: Ondřej Besperát

Vejsada má též Dienstbierovi za zlé, že pod hlavičkou advokátní kanceláře Čalfa, Bartošík a partneři sepsal právní analýzu, na jejímž základě uvedl podle Vejsady členy představenstva Bohemians 1905 v omyl, že Morávkův přestup smějí uskutečnit.

"Každopádně pan Dienstbier konal kroky, které vedly k poškození věřitelů," míní Vejsada. "Nechápu, jak se takovým způsobem může chovat senátor a stínový ministr spravedlnosti."

Dienstbierova reakce je stručná: "To, co tvrdí pan Vejsada, je naprostá pitomost."

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 minutami

ČTÚ spustil aplikaci pro měření rychlosti internetu v mobilech

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) dnes spustil mobilní aplikaci NetTest pro měření rychlosti internetu v mobilních telefonech. Zatím je dostupná jen pro mobily s operačním systémem Android v obchodě Google Play. Úřad to uvedl v tiskové zprávě.

Kromě běžného měření v podobě jednoduchého testu aplikace nabízí i možnost měřit certifikovaně. Výsledek měření může uživatel použít k reklamaci kvality služby v mobilním zařízení. "Důvodem k reklamaci kvality služby internetu v mobilním zařízení je velká odchylka: tou je pokles rychlosti pod 25 procent inzerované rychlosti; buď na souvislou dobu delší než 40 minut nebo opakovaně pětkrát za hodinu," uvedl úřad.

Měřit je třeba ve volném prostředí, zhruba ve výšce 1,5 metru a zařízení by se nemělo hýbat. Samozřejmostí je vypnutá Wi-Fi a zapnutá GPS. Měření spotřebuje poměrně vysoký objem dat, dle rychlosti mobilní sítě zhruba 200 MB i více. Měření provedené v místě s nedostatečnou úrovní mobilního signálu je ve výsledku označeno jako chybné. Takové měření je doporučeno v dané lokalitě opakovat, uvedl úřad.

Zdroj: ČTK
Další zprávy