reklama
 
 

Na Dienstbiera podali trestní oznámení, kvůli Bohemians

8. 11. 2011 8:05
Kvůli svému angažmá v Bohemians má senátor Jiří Dienstbier má na krku trestní oznámení.

Praha - Jiří Dienstbier mladší je senátorem za ČSSD, ale také fanouškem a hlavně představitelem fotbalového klubu Bohemians 1905. Šéf jiné, tzv. konkurzní Bohemky se domnívá, že Dienstbiera dovedlo jeho angažmá ve prospěch Bohemians 1905 až za hranu zákona. Sám senátor se tomu jen směje.

Michal Vejsada, vlastník FC Bohemians Praha, klubu, který skončil v konkurzu, každopádně podal na senátora Jiřího Dienstbiera trestní oznámení. Stejně jako na dva někdejší členy představenstva klubu Emila Kristka a Martina Frelicha.

"Pan Vejsada už podal asi 850 trestních oznámení, z toho mnohá na mě, takže já to beru jako úsměvnou záležitost," reaguje Jiří Dienstbier ml.

Opět jde o prodej Morávka

Jedná se o věc, ve které už byli soudem, byť zatím nepravomocně, potrestáni jiní představitelé Bohemians 1905: Lukáš Přibyl a Petr Svoboda. Jejich podpisy se totiž objevily pod smlouvou o přestupu fotbalisty Jana Morávka z Bohemians 1905 do Schalke 04. A to navzdory faktu, že práva na tohoto hráče byla zapsána do konkurzní podstaty zkrachovalých (Vejsadových) Bohemians a navzdory tomu, že soudce předběžným rozhodnutím jakékoli nakládání s těmito právy zapověděl.

O kauzách spojených s Bohemians více čtěte:

Přibylovi a Svobodovi soud vyměřil podmínečné tresty odnětí svobody, nařídil jim splatit osmimilionovou škodu a zakázal působit ve statutárních orgánech firem. Oba se proti rozsudku odvolali.

"V průběhu soudního líčení vyšlo najevo, že přestup Morávka do Schalke schválili i další členové představenstva Frelich a Kristek," vysvětluje Vejsada, proč přišel s druhou vlnou trestních oznámení.

Vejsada: Dienstbier poškozoval věřitele

Obzvláště spadeno má pak na Jiřího Dienstbiera, člena dozorčí rady Bohemians 1905. "Jakožto zástupce Družstva fanoušků Bohemians ve věřitelském výboru věděl Dienstbier o úmyslu konkurzního správce Tumy zapsat práva na hráče zpět do konkurzní podstaty. Místo aby jednal v součinnosti se správcem, upozornil na to vedení Bohemians 1905 a spěšně prodali hráče Václava Kadlece do Sparty, a to za 10 milionů korun," míní Vejsada. "Zneužil informací, které dostal, k tomu, aby zvýhodnil jednoho věřitele na úkor druhého."

Vejsada má též Dienstbierovi za zlé, že pod hlavičkou advokátní kanceláře Čalfa, Bartošík a partneři sepsal právní analýzu, na jejímž základě uvedl podle Vejsady členy představenstva Bohemians 1905 v omyl, že Morávkův přestup smějí uskutečnit.

"Každopádně pan Dienstbier konal kroky, které vedly k poškození věřitelů," míní Vejsada. "Nechápu, jak se takovým způsobem může chovat senátor a stínový ministr spravedlnosti."

Dienstbierova reakce je stručná: "To, co tvrdí pan Vejsada, je naprostá pitomost."

autor: Luděk Mádl | 8. 11. 2011 8:05

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama