Trest pro Mynáře. Hradní kancléř měl žádat pomoc od Berbra, teď zaplatí 50 tisíc

Jiří Škuba ČTK Jiří Škuba, ČTK
25. 11. 2022 15:33
Etická komise Fotbalové asociace ČR potrestala Vratislava Mynáře dvouletým zákazem činnosti a pokutou 50 tisíc korun za narušení regulérnosti české nejvyšší soutěže. Vedoucí kanceláře prezidenta republiky se provinil ve třech případech, pokaždé při utkání Slovácka. Etická komise o tom informovala na oficiálním webu fotbalové asociace.
Vratislav Mynář, vedoucí prezidentské kanceláře a člen fotbalového klubu klub TJ Osvětimany
Vratislav Mynář, vedoucí prezidentské kanceláře a člen fotbalového klubu klub TJ Osvětimany | Foto: ČTK

"Komise potrestala pana Vratislava Mynáře zákazem účasti na všech aktivitách spojených s činností FAČR po dobu dvou let a peněžitým trestem. K disciplinárnímu přečinu narušení regulérnosti utkání nebo soutěže došlo v případě zápasů Slovácka s Brnem, Bohemians 1905 a Duklou Praha," uvedl předseda etické komise Jan Eisenreich.

Mynář podle serveru Seznam Zprávy žádal bývalého místopředsedu FAČR Romana Berbra o pomoc, která se podle vyšetřovatelů týkala podpory či ochrany prvoligového klubu 1. FC Slovácko před rozhodčími - ve smyslu, aby klubu neublížili.

Berbr spolu s dalšími dvěma desítkami lidí čelí stíhání kvůli podezření z korupce a ovlivňování výsledků druhé a třetí ligy.

Vedoucí prezidentské kanceláře Mynář je členem FAČR za klub TJ Osvětimany, proto s ním etická komise může zahájit řízení. Osvětimany hrají v 1.A třídě Zlínského kraje, tedy šesté nejvyšší soutěži.

Podle médií Mynář psal Berbrovi sms zprávy ohledně pomoci Slovácku v roce 2018. Detektivové Národní centrály proti organizovanému zločinu objevili tuto komunikaci při analýze dat z Berbrových mobilních telefonů.

Podle policejního orgánu Mynář skrytě žádal Berbra o "dozor" nad nominací rozhodčích, kteří pískali utkání Slovácka, uvedl web Seznam Zprávy. Mělo jít o tři zápasy. V sezonách 2017/18 a 2018/19, ze kterých zaznamenaná komunikace pochází, bojoval tým z jihu Moravy o záchranu v první lize.

Majitel fotbalového Slovácka Zdeněk Zemek se následně proti těmto informacím a údajným zákulisním dohodám ohradil.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy