"Můžu tě políbit?" Odborníci na odezírání potvrdili, že se Španěl fotbalistky ptal

Sport ČTK Sport, ČTK
26. 9. 2023 17:01
U soudu s bývalým předsedou španělského fotbalového svazu Luisem Rubialesem vypovídali i dva odborníci na odezírání ze rtů. Podle médií uvedli, že se Rubiales při slavnostním ceremoniálu po finále mistrovství světa žen zeptal Jenni Hermosové, zda ji může políbit.
Luis Rubiales s Jennifer Hermosovou po finále MS.
Luis Rubiales s Jennifer Hermosovou po finále MS. | Foto: Reuters

Její odpověď však zřetelná není, protože hráčka na záznamech stojí vždy zády.

Hermosová tvrdí, že s polibkem nesouhlasila a na Rubialese podala začátkem měsíce trestní oznámení. Prokuratura ho pak obvinila ze sexuálního napadení a nátlaku.

Šestačtyřicetiletý Rubiales, který následně z čela svazu odstoupil, může dostat trest v rozmezí od pokuty až po vězení na jeden až čtyři roky.

V pondělí před soudem svědčili také bratr a přítelkyně Hermosové. Oba vypověděli, že Rubiales políbil 20. srpna na ploše stadionu v Sydney čerstvou mistryni světa na ústa proti její vůli.

Následně zástupci španělského svazu podle nich vyvíjeli na třiatřicetiletou fotbalistku nátlak, aby Rubialese z ničeho nevinila.

Soud bude v jednání pokračovat ve čtvrtek a v pondělí. Předvolal si i dvojnásobnou nejlepší fotbalistku světa Alexii Putellasovou a další reprezentantky Irene Paredesovou a Misu Rodríguezovou.

Rubialese soud vyslechl už 15. září. Bývalý svazový šéf, který má zákaz se k Hermosové přiblížit na 200 metrů, tvrdí, že hráčka s polibkem souhlasila.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy