MS ŽIVĚ: Portugalci zdecimovali KLDR 7:0

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
21. 6. 2010 13:15
Sledujte od 13:30 utkání skupiny G mezi Portugalskem a KLDR

Minuta po minutě

Hezký den, vítám Vás u on-line přenosu z fotbalového mistrovství světa v Jihoafrické republice mezi KLDR a Portuglaskem. Výkop je v Kapském městě naplánován na 13:30.

Dnes by nás mohlo čekat velice zajímavé utkání, tedy alespoň pokud budeme soudit podle jediného dosavadního duelu obou národních výběrů na mezinárodní scéně. Na mistrovství světa 1966 v Anglii se totiž oba týmy utkaly ve čtvrtfinále, a přestože Korejci vedli nad Eusebiem a spol. brzy 3:0, nakonec zápas prohráli 3:5.

Po 44 letech ale půjde rovněž o hodně: oba týmy totiž potřebují nutně vyhrát, aby si zachovaly postupovou naději ve skupině G, které s šesti body panuje Brazílie. Favoritem jsou bezpochyby Portugalci, kteří v nezáživném prvním utkání na MS remizovali s Pobřežím slonoviny 0:0, ale Korejci v utkání s "Kanárky" ukázali, že svým dynamickým fotbalem by mohli na soupeře platit.

Sudí Pozo - Basualto, Mondria (všichni Chile)

Sestavy PortugalskoEduardo - Coentrao, Alves, Carvalho, Miguel - Meireles, Mendes, Tiago - Simao, Almeida, Ronaldo.
KLDR: Myong Guk - Kwang Chon, Yun Nam, Jun Il, Chol Jin, Jong Hyok - Yong Jo, Yong Hak, Nam Chol, In Guk - Tae Se

1. Utkání právě začalo.

2. Kombinace Portugalcům zatím vázne, Korejci se dle očekávání vpřed nehrnou

3. Váznoucí kombinace Evropanů ale může být i důsledkem čtyř změn, které kouč Quieroz v základní sestavě udělal, a také deštivého počasí, které činí odskoky míče Jabulani od mokrého trávníku ještě nevyzpytatelnější

4. První střelu utkání vyslal Ricardo Carvalho, k němuž se odrazil míč v soupeřově šestnátce, ale z dobré pozice vysoko přestřelil

6. Míč po levé straně zkoušel zatáhnout Ronaldo, ale Korejci si jej dobře pokrývají. Aut pro Portugalce

7. Hodně rychlý přechod do útoku teď předvedli Portuglaci, ale Simaův centr odvrátili Korejci na roh

7. Portugalci nastřelili tyč! Rohový kop Simaa podběhl brankář Guk, míč se dostal ke Carvalhovi a ten nastřeluje hlavičkou levou tyč korejské brány.

10. Simao Sabrosa opět zkoušel centr z pravé strany hřiště, ale tentokrát jeho přihrávka mířila mimo hřiště

11. První šance Korejců, k míči se dostal ve vzdálenosti asi třiceti metrů od portugalské brány Jong Hyok a jeho rána mířila jen metr vedle Eduardovy šibenice.

12. Z velké vzdálenosti se pokoušel ohrozit Eduarda Tae Se, ale jeho dalekonosná střela skončila vysoko v ochranné síti.

13. Mokrého trávníku a nevyzpytatelnosti míče Jabulani chtěl využít Almeida, ale míč zradil především jeho, protože jeho rána se sotva došourala k bráně KLDR

15. Parádní přihrávka Chola vysunovala Tae Seho do sólového úniku, ale korejskému forvardovi míč při zpracování utekl a dříve u něj byl Eduardo.

18. První skutečně gólová příležitost Korejců! Po pravém křídle unikl Yong Jo a bez bázně a hany napálil míč z úhlu na protější tyč Eduardovy branky. Portugalský brankář jen s námahou balon vyrazil před sebe na hlavu Chola, ale ten v dobré přílěžitosti přehlavičkoval bránu.

21. Korejci jsou v posledních deseti minutách aktivnější, a i když si teď nerozuměli a sami se připravili o balon, je vidět, že se na šampionát nedostali náhodou

22. A Yong Hak teď potvrdil má slova, když nebezpečně pálil z hranice šestnáctky těsně vedle pravé tyče Eduardovy branky

24. Na druhé straně kopal roh Meireles, ale zahrál jej velice špatně a Korejci odvracejí

25. Kwang Chon teď hodně nebezpečně pálil snad ze čtyřiceti metrů. Jeho rána křížem jen těsně přeletěla břevno Eduardovy brány

26. Rohový kop na druhé straně zahrál mizerně Simao, jehož centr odvrátil první korejský bek

28. Pěknou narážečku Chonga a Huka ukončil pomezní zdviženým praporkem, ale opakované záběry ukázaly, že se snad o dva metry mýlil. Teď připravil Korejce o dobrou šanci.

29. Portugalsko vede 1:0.

1:0 A z ničehož nic vede Portugalsko 1:0, když nádhernou uličkou našel Tiago mezi korejskými beky rozeběhnutého Meirelese, a ten sám před brankářem nezaváhal.

33. Chol Jin dostává první žlutou kartu zápasu.

35. A mohlo to být 2:0. Pak Chol Jin mizerně odkopl centr do vápna přímo na kopačky Meirelese a ten z velice dobré pozice o vlásek minul korejskou bránu.

37. Hong vybojoval první roh pro KLDR

38. Teď fauloval několik metrů před pokutovým územím Mendes jednoho z korejských forvardů. Žlutá karta a navíc hodně nebezpečna pozice pro přímý kop.

39. Yong Jo ovšem trefuje jen zeď, konkrétně Ricarda Carvalha.

40. Coentrao vybojoval aut pro Portugalsko.

41. Z následné akce ale nic nebylo. Korejci opět brání spolehlivě.

42. První výraznější akce Cristiana Ronalda, jeho pokus ze třiceti metrů ale o několik metrů minul levou tyč Gukovy brány.

44. Portugalci v závěru poločase mají míč na svých kopačkách a Korejce k ničemu nepouštějí.

45. Simao si teď krásně obhodil Kwang Chona a nacentroval na Ronalda, ovšem toho si již Korejci pohlídali a míč mu ukopli.

47. První půle končí.

Půle V prvním poločase jsme viděli poměrně zajímavý fotbal, v němž byli o něco lepší Portugalci, kteří se zaslouženě dostali do vedení, když potrestali Meirelesem chybu ve středu korejské obrany. Ovšem KLDR měla také několik dobrých střel, favorita obzvláště ve středu první půle trápila, a rozhodně ji tak nelze před druhým poločasem odepsat.

46. Druhý poločas začal.

46. První dobrou akci předvedli Portugalci. Po levé straně míč potáhl Ronaldo a nacentroval na Tiaga, jehož ránu z pětadvaceti metrů vyrazil Guk jen s námahou nad.

47. A také Korejci začali zostra, na hranici šestnáctky se pěkně uvolnil Jong Hak, ale mířil jen doprostřed brány.

48. Yong Jo dostává žlutou kartu.

50. Dvě nebezpečné rány teď vyslal Ronaldo. Zatímco první šla vysoko nad, druhou trefil dolní růžek Gukovy brány a korejský gólman jen tak tak míč dokázal lapit a uklidit před dorážejícím Portugalcem.

51. Portugalci zkoušejí využít deštivého počasí a pálí z každé pozice.

51. Přímý kop Korejců zakončoval Tae Se, ale našel jen Eduardovy rukavice

53. Je to 2:0 pro Portugalce

2:0 A vypadá to, že Portugalci rozhodují zápas. Pěknou narážečku na půli Koreji zakončoval nádhernou příhrou do prostoru nabíhajícího Simaa Meireles, a záložník Benfiky zblízka propálil mezi nohama Ri Guka.

56. Je to 3:0 pro Portugalsko

3:0 A je hotovo. Coentrao zatáhl míč po levém křídle a před bránou našel volného Huga Almeidu, který nikým nehlídán pohodlně hlavou umístil míč do brány Ri Guka.

59. Dvojité střídání Koreje: Yong Jul a Kum Il nahradí Nam Chola a Chol Jina.

59. Portugalsko vede nad KLDR 4:0

4:0 Sedm minut stačilo Portugalcům na zničení jakýchkoliv korejských nadějí. Poslední hřebíček do rakve Asiatů zasadil Cristiano Ronaldo, jenž na hranici ofsajdu převzal míč na levé straně hřiště, našel zpětnou přihrávkou Thiago Mottu, a ten umístěnou ranou k tyči nedal Ri Gukovi šanci.

63. A mohlo to být 5:0. Ronaldo parádně našel kolmicí Meirelese, ale ten svůj druhý gól nepřidal, když trefil jen boční síť korejské brány.

66. Po dlouhé době akce Korejců, střela Yong Juna ale končí vysoko nad

67. Tak v Pchjonjjangu asi příliš radosti nad historicky prvním přímým přenosem korejské telvize z MS nepanuje, Korejci nejspíš budou rádi, když skončí jen u "čtyřky".

68. Další šance Portugalců: pěknou narážečku předvedli na levé straně Coentrao a Ronaldo, prvně jmenovaný ale sám před brankářem selhal a netrefil bránu.

70. Zbytečnou žlutou kartu za protesty dostává Hugo Almeida

71. Střelec první branky Meireles střídá, nahradí jej Veloso

72. Ronaldo trefil zdálky břevno Ri Gukovy branky!

73. Další pohledná akce forvarda Realu Madrid, ovšem jeho střela z pravé strany mířila jen do náruče brankáře Ri Guka.

74. Tvrdou střelou se na druhé straně prezentoval Tae Se, ovšem z úhlu trefil jen boční síť Eduardovy brány

74. Quieroz střídá, střelce Simaa nahradí záložník Duda

75. Poslední střídání Koreje: na hřiště přišel Nam Son Chol, střídá Jong Hyoka

77. Hugo Almeida je posledním dnešním vystřídaným, na hřiště přišel Liedson

80. Korea se pokouší vstřelit alespoň gól útěchy, ale Hongova střela končí v Eduardových rukavicích

81. Portugalsko vede 5:0

5:0 Tak to už je debakl. Pátý gól střídajícímu Leidsonovi doslova daroval Kwang, který mu sklepl centr na malé vápno a Portugalcovi nezbývalo než napálit míč do sítě.

86. Portugalci svírají Koreu v kleštích, dobře vědí, že skóruje může při postupových počtech v této skupině hrát výraznou roli.

88. Korejci prohrávají ji 0:6

6:0 A debakl roste. Cristiano Ronaldo te´d vystihl rozehrávku Korejců a nadvakrát dokázal překonat brankáře Riho.

7:0 Tak tenhle debakl asi vstoupí do historie. Zcela rezignovaní Korejci nechali odcentrovat Coentraa, který našel na středu vápna Mottu, jenž hlavou zvýšil na 7:0.

92. Zápas končí.

Tak na tento zápas se bude ještě dlouho vzpomínat. Portugalský brankostroj ve druhé půli zcela zničil KLDR, jež se totálně sesypala a umožnila Quierozovým svěřencům nasázet hned sedm branek. Portugalci si v podstatě tímto zápasem zajistili postup ze skupiny. I kdyby v posledním utkání s již jistě postupující Brazílií prohráli, mají vynikající skóre, které v případě rovnosti bodů rozhoduje. Pobřeží slonoviny by tak muselo KLDR nadělit minimálně stejný příděl, jako Portugalci, což není příliš pravděpodobné.

Děkuji za pozornost a u dalšího on-line přenosu z mistrovství světa se těším na shledanou.