Zkrat, červená karta, vlastní gól. Dvouleté úsilí přišlo nazmar, láteřil trenér Slováků po prohře

Sport Sport
6. 10. 2017 6:26
Po zkratu útočníka Róberta Maka hráli přes hodinu v oslabení, minutu před koncem si dali vlastní gól a prohráli ve Skotsku 0:1. Slovenským fotbalistům se notně vzdálil sen o účasti na mistrovství světa v Rusku.
Martin Škrtel, autor vlastního gólu, po prohře ve Skotsku
Martin Škrtel, autor vlastního gólu, po prohře ve Skotsku | Foto: Reuters

Glasgow - Těšili se, jak udělají klíčový krok k baráži o postup na mistrovství světa v Rusku, místo toho jim naděje na šampionát pořádně klesly. Slovenští fotbalisté prohráli kvalifikační duel ve Skotsku 0:1 a byl to pro ně hodně nešťastný večer.

V Glasgowě hráli Slováci po zkratu útočníka Róberta Maka od 23. minuty v deseti, přesto sahali po vytouženém bodu za bezbrankovou remízu. Jenže minutu před koncem si dal vlastní gól Martin Škrtel.

"Dvouleté úsilí přišlo nazmar," čertil se kouč Slováků Ján Kozák, a naznačil tak, že s postupem na mistrovství světa do Ruska už nepočítá. Jeho celek ztrácí před kvalifikačním epilogem na druhou příčku dva body, a chce-li pomýšlet na baráž (přímý postup ze skupiny F už má jistý Anglie), musí v neděli v Trnavě zdolat Maltu a doufat, že Skotsko nezvítězí ve Slovinsku.

Přitom stačilo uhrát v Glasgowě remízu a pak už jakkoliv porazit slaboučkou Maltu. Jenže Slovákům narušila plány 23. minuta, kdy v pokutovém území soupeře upadl Róbert Mak, za simulování dostal druhou žlutou kartu, tudíž i červenou a pakoval se do kabin.

Červená karta pro Róberta Maka

Video: Youtube.com

"Chlapci byli nastavení a připravení výtečně, ale po takovém zásahu do zápasu… Hrát v oslabení tak dlouho bylo hrozně těžké," posteskl si Kozák. Přesto jeho svěřenci drželi dlouho bezbrankový stav, především díky skvělým zákrokům sparťanského brankáře Martina Dúbravky, jemuž pomohlo i břevno.

Ovšem pouhou minutu před koncem už nestihl zakročit ani on, když ho překonal vlastní spoluhráč Martin Škrtel. Ten se vrhl skluzem do centru společně s protivníkem Chrisem Martinem a nešťastně poslal balon do sítě. "Gól jsme dostali po taktické chybě ve chvíli, kdy už soupeř neměl moc sil," povzdychl si Kozák.

Škrtelův vlastní gól

"Po každém zákroku jsem se snažil dál koncentrovat, pokoušeli jsme se hrát fotbal, který je nám vlastní. O to víc nás mrzí, že jsme si v posledních minutách dali vlastní gól, takhle inkasovat je těžké," hlesl Dúbravka. "V kabině je moc smutno," popsal náladu v šatně obránce Norbert Gyömbér.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 minutami

V úterý začne vybíjení drůbeže ve Slepoticích kvůli ptačí chřipce

Vybíjení drůbeže kvůli ptačí chřipce v chovu společnosti Moras Moravany začne v úterý. Informoval o tom předseda představenstva Zdeněk Barták. Na farmě ve Slepoticích firma chová zhruba 7000 krůt a asi 130 000 brojlerů. Ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD) a ředitel Státní veterinární správy Zbyněk Semerád v pondělí oznámí výsledky testů uhynulé drůbeže.

Podle starostky Slepotic Jany Bořkové už obec připravuje podmínky pro veterináře, hasiče a vojáky, kteří by tam zasahovali, pokud se nemoc potvrdí.  Chovatel oznámil úhyn drůbeže vyšší než tři procenta. Hynout začali krocani v halách ve Slepoticích, kde má firma také zázemí. Dalších 120 000 kusů drůbeže firma chová ve velkochovu v Moravanech.

 

Zdroj: ČTK
před 3 minutami

Vláda schválila zvýšení životního minima, od dubna vzroste na 3 860 korun

Životní minimum v České republice se od 1. dubna zvedne o 13,2 procenta. Nově tak dosáhne 3 860 Kč měsíčně. Existenční minimum se zvedne na 2 490 Kč. Po jednání vlády o tom informoval vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Návrh ministerstva práce a sociálních věcí podle něj reaguje na růst cen.

Minimum se zvýšilo naposledy v lednu 2012, a to o devět procent. Od té doby se ceny zvedly o 13,2 procenta, uvedlo ministerstvo práce a sociálních věcí v podkladech pro rozhodování vlády. Po růstu minima by mohlo přibýt 500 až 600 příjemců příspěvku na živobytí, u přídavku na dítě asi 11 000 a u porodného asi 2 000. Letošní výdaje by se tak zvedly o 390 milionů korun, resort práce a sociálních věcí na to peníze v rozpočtu má.

Zdroj: ČTK
Další zprávy