Anglie
35. Sasí (pen.)
11. Kane
90+1 Kane

Vítejte u online přenosu z utkání skupiny G mistrovství světa ve fotbale mezi Tuniskem a Anglií. Zápas začne 18. června ve 20:00.

Tunisko prošlo úspěšně kvalifikační fází, při které v rámci své skupiny A nebyli ani jednou poraženi a se 14 body ze šesti zápasů si zajistili postup z první příčky. Navíc v těchto střetnutích inkasovali pouze čtyři branky, avšak dnes budou stát proti silnějšímu než jsou Guinea, Kongo či Libye.

V přípravě na šampionát sehráli celkem pět duelů. Nejprve si připsali hubené výhry 1:0 proti Íránu a Kostarice. Následovaly remízy 2:2 Portugalskem a Tureckem. Prohra přišla až v generálce na půdě Španělska, které se radovalo z těsného vítězství 1:0.

Ferjani Sassi v popředí slaví branku, Tunisko
Ferjani Sassi v popředí slaví branku, Tunisko | Foto: Reuters

Anglie rovněž absolvovala kvalifikaci bez jediné prohry. S osmi výhrami a dvěma remízami obsadili suverénně 1. místo ve skupině F. Její obrana také excelovala a v průběhu inkasovala jen tři góly.

Na porážku stále čeká i po šesti přípravných střetnutích. Po bezbrankových remízách s Německem a Brazílií následovala výhra 1:0 v Nizozemsku a domácí nerozhodný výsledek s Itálií. Těsně před šampionátem porazila 2:1 Nigérii a generálce přehrála 2:0 Kostariku. Dnes tedy může natáhnout svou šňůru bez prohry na třináct utkání.

Delle Alli a Kyle Walker, Anglie
Delle Alli a Kyle Walker, Anglie | Foto: Reuters

Vzájemná utkání

Oba týmy se spolu doposud utkaly jen jednou. Tento duel se ovšem datuje až do roku 1998, kdy se z vítězství 2:0 radovala reprezentace Albionu.

Úvodní sestavy:

Tunisko: Hasan - Maríá, bin Júsif, Bronn, Maalúl - Schirí, Badrí, Sasí - bin Júsif, Chazrí (C), Slití.
Náhradníci: bin Mustafá, A. Maslúsí - Binaluání, Haddadí, Baduí, Chauí, bin Amúr, Chalíl, Srarfí, Chalífa, Čaalalí, Naggúz.

Anglie: Pickford - Walker, Stones, Maguire - Trippier, Alli, Henderson, Lingard, Young - Sterling, Kane (C).
Náhradníci: Butland, Pope - Alexander-Arnold, Cahill, Delph, P. Jones, Rose, Dier, Loftus-Cheek, Rashford, Vardy, Welbeck.

Rozhodčí: Roldán - Guzmán, de la Cruz

Prohlédněte si dosavadní výsledky, ale také zbývající program základních skupin a play off.

Dnes se na MS v Rusku hrála dvě utkání. V tom prvním Švédové vybojovali výhru 1:0 proti Jižní Koreji a ve druhém proti sobě nastoupila Belgie a Panama. Belgičané nakonec dle očekávání slavili výhru 3:0 a vstoupili tak vítězně do skupiny G, ve které se utkají rovněž s Tuniskem a Anglií.

Oba týmy jsou již nastoupeny na hrací ploše a následovat budou hymny Anglie a Tuniska.

A ty právě dozněly. Následuje vzájemné pozdravení a můžeme jít na to.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Kyle Walker se snažil v prvním ataku zápasu vysunout po lajně Lingarda, avšak přihrávka z kopaček anglického beka byla příliš dlouhá a doputovala až k tuniskému brankáři.

2.

A hned v úvodu mohla jít Anglie do vedení. Alli nejprve z pravé strany šestnáctky hledal před bránou Kanea, ale k němu přihrávka nedoputovala. Následně ovšem tuniská obrana zaváhala a Alli stačil míč vypíchnout mezi malé vápno a penaltu, odkud Lingard v jasné pozici trefil jen domácího obránce.

3.

Z následného rohu se Albion dostal k hlavičce, ale Hasan stačil míč vyškrábnout a posléze jej chytil do svých rukavic.

4.

A další megatutovka Anglie. Lingard se vyhnul ofsajdové pasti a z levé strany vápna servíroval balón před odkrytou bránu Sterlingovi. Tomu však nevyšel krok a zařízení Tuniska minul.

5.

Hasan se posléze ještě nechal ošetřit po kontaktu s Lingardem, ale vypadá to, že zatím bude pokračovat ve hře.

6.

Velmi divoký úvod jsme viděli v podání Angličanů, kteří si vypracovali dvě tutovky a ukázali, že by to měli být právě oni, kdo bude v utkání aktivnější směrem dopředu.

7.

Po souboji u střídaček zůstal ležet jeden z tuniských fotbalistů, který se ovšem po chvíli opět postavil a zapojil se do hry.

8.

Anglie poté neuspěla s útokem po levé straně a Tunisko tak může vhazovat a trochu uklidnit hru ze svého pohledu.

9.

Tunisko se ovšem s míčem na útočné polovině příliš neohřálo a útočit tedy budou nyní opět fotbalisté Albionu.

10.

Harry Kane nyní mohl přihrávat ze středu hřiště do gólové pozice na pravé straně, ale rozhodl se ke střele zpoza vápna. Ta byla ale zblokována a Anglie má k dispozici rohový kop.

11.

Další šance Anglie je již proměněna a zaslouženě se tak ujímá vedení. Po centru od rohového praporku se dostal k hlavičce Jones, jehož pokus ještě senzačně Hasan vytáhl, ale na dorážku HARRYHO KANEA z bezprostřední blízkosti do odkryté brány již dosáhnout nemohl.

13.

A s brankářem Hasanem to nevypadá příliš dobře. Ten se svalil na trávník v nepřerušené hře a zřejmě po střetu s Lingardem z úvodu utkání nebude moci pokračovat.

14.

Hasan po krátkém ošetření opouští hřiště se slzami v očích a minimálně tento duel tak pro něj skončil.

16.

Muizz Hasan je již v útrobách stadionu a na jeho místo nastupuje Farúk bin Mustafá.

16.

Na míč si nyní také sáhne i gólman Anglie Pickford, který si jej již staví k odkopu, kterým bude hledat své spoluhráče na polovině hřiště.

17.

Anglická obrana si poradila s dalším atakem soupeře a už uhání s míčem směrem vpřed.

18.

A favorit utkání nepřestává s útočnou aktivitou. Přihrávka zprava pod sebe v šestnáctce sice nikoho nenašla, ale k odkopnutému míči se dostal Henderson, který jej z voleje poslal prudce jen do rukavic bin Mustafy.

19.

Harry Kane výborně podržel soupeře na zádech, čímž si šikovně pokryl balón. Jeho spoluhráči poté ale nepřesně přihráli a vhazovat mohou fotbalisté z Afriky.

20.

Hlavní rozhodčí posléze odpískal faul Tunisanů na Kylea Walkera a kopat se tak bude opět proti bráně bin Mustafy.

21.

Sterling si nyní ovšem s míčem hrál příliš dlouho a také o něj v obležení několika soupeřů přišel. Anglie tak ztrácí balón na úkor svého soka.

22.

Alliho nyní pořádně prohnal podél lajny jeden z tuniských fotbalistů a hráč Tottenhamu nakonec přihrávku srazil na rohový kop.

23.

Z něj také směřoval centr na zadní tyč, kde ovšem Tunisané na míč nedoskočili. Po chvíli se do něj z dálky opřel Slití, avšak jeho rána letěla vysoko nad.

24.

Rázem to mohlo být 2:0 pro Albion. Tuniská obrana po centru zleva zapomněla na zadní tyči na Lingarda, kterému se ovšem střela v jasné pozici nepovedla a balón skončil mimo zařízení bin Mustafy.

25.

V další akci Anglie se Sterling na pravé straně neprosadil a byl odzbrojen tuniskou obranou, která zakládá další útočnou akci.

26.

Tunisané se posléze snažili vysunout svého útočníka na hrotu, který měl ovšem dále k míči než gólman Pickford, jenž jej pohodlně schoval do náruče.

27.

Anglie si nyní svou lehkovážností v rozehrávce trochu zavařila. Maguire nepřesnou přihrávkou dal možnost Tunisanům, jejichž pokus zpoza vápna byl sražen na rohový kop. Z něj však ohrozit hostujícího brankáře nedokázali a ten tak může v pohodě odkopávat.

29.

Trippier to poté zkoušel z první na LIngarda, ale jeho nabídka byla sražená do autu. Anglie tedy může vhazovat a pokusit se o zvýšení náskoku.

30.

Tunisané nyní zahráli rukou na levé straně, odkud bude Anglie rozehrávat standardní situaci.

31.

Trippier posadil svůj nadýchaný centr na pravé straně vápna na hlavu Maguireho, jenž svou prudkou hlavičku poslal jen do rukavic bin Mustafy, který se přesunul ke své levé tyči.

32.

Další centr letěl do pokutového území Tuniska z pravé strany, ale na přední tyči dobře zasáhla domácí obrana.

33.

Tak a nyní je tady obrovská šance pro Tunisko. Walker ve vápně zasáhl rukou soupeře do obličeje a sudí okamžitě ukazuje na značku pokutového kopu. Penaltu navíc posvětila i komunikace s videem.

33.

Kyle Walker navíc za svůj faul uviděl od rozhodčího žlutou kartu.

35.

Je vyrovnáno a začínáme tedy od začátku. FARDŽANÍ SASÍ s nabídnutou šancí naložil velmi dobře a ačkoliv si Pickford na míč sáhl, tak střelu k pravé tyči ze svého pohledu vyrazit nedokázal.

37.

Zápas tedy začíná nanovo a Tunisko vstřelená branka zdá se nakopla. Nyní při Anglii stálo i velké štěstí a nechybělo mnoho, aby se Tunisané dostali do další gólovky.

38.

Následoval další faul na levé straně a Anglie může rozehrávat přímý volný kop.

39.

Z ní vzápětí resultovala další megašance Anglie. Centr na zadní tyči hlavičkoval Alli, po jeho zakončení vyhlavičkovali Tunisané míč z brankové čáry. Poté měl před sebou opravdu hodně prostoru mezi malým vápnem a penaltou ke střele Stones, který ovšem promáchl střelu do poloodkryté brány.

41.

Pomalu se nám blíží konec první půle a rozhodně jsme se při ní nenudili. Můžeme jen doufat, že tento ráz hry bude praktikován i v následujícím průběhu.

42.

Tunisané zahráli navíc na své polovině rukou a je z toho další standardka pro Albion.

43.

Tak ani teď z toho není druhý gól v tuniské síti. K odraženému míči se dostal ke střele ze středu vápna Lingard, který svůj pokus opřel jen do domácího obránce, který balón srazil na rohový kop.

44.

Po něm fotbalisté Anglie znovu zahrozili, avšak přihrávku do malého vápna stačil pokrýt bin Mustafá.

44.

Anglie dále pokračuje v pálení šancí. Tentokrát to byl Lingard, který se řítil zprava sám na bin Mustafu. Útočník Manchesteru United stačil špičkou kopačku míč píchnout kolem tuniského brankáře, avšak balón v cestě za brankovou čáru zastavila tyč.

45.V pr

V první půli nastavuje hlavní sudí tři minuty.

45+2

Na hrací ploše nyní zůstává ležet Maalúl, kvůli kterého je hra přerušena a za chvíli se nám tak rozběhne poslední minuta nastavení.

45+3

Tuniský hráč se zdá být v pořádku a musí se nyní zapojit do bránění, jelikož Angličané to ještě zkoušeli v útoku. Následně však byli vytlačeni na svou polovinu, kde také úvodní půle skončí.

45+4

Skončil první poločas.

První poločas je minulostí. Anglie hned od začátku ukázala, kdo je favoritem utkání a vypracovala si ihned dvě stoprocentní šance. Lingard se Sterlingem ovšem neuspěli, a tak se Angličané radovali až v 11. minutě, kdy po rohu dorazil míč za brankovou čáru Harry Kane. Poté pokračovala aktivní hra Albionu, který však zahazovala další šance jako na běžícím páse. Ve 33. minutě navíc fauloval Walker ve vápně a Tunisané zásluhou penaltové trefy Fardžání Sasího srovnali stav. V závěrečných minutách ještě hosté pohrdli třemi tutovkami. Postupně se neprosadil Stones, po něm hned dvakrát Lingard, a tak se oba soupeři rozešli do kabin za nerozhodného stavu 1:1.

46.

Začal druhý poločas.

47.

Tunisané zatím v úvodu druhé půle nepouštějí soupeře do šancí, tak jak tomu bylo v prvním poločase. Nyní se však budou muset bránit, jelikož se dopustili faulu na Hendersona na polovině Albionu.

48.

Další faul Tunisanů přišel na půlící čáře, odkud Anglie zahajuje rozehrávkou na krátko postupný atak.

49.

Teď si však hosté nerozuměli a po Hendersonově nepřesném sklepnutí mají možnost vhazování také tuniští fotbalisté.

50.

Chazrí místo střely zpoza vápna přišel o míč a s ním poté uháněl vpřed Raheem Sterling. Ten byl nakonec zastaven vracejícími se obránci Tuniska, kteří následně adresovali opravdu obtížnou malou domů bin Mustafovi, který ji odkopl jen na roh.

51.

Po centru se znovu dostal k hlavičce Alli, který ovšem hlavičkoval jen do rukavic tuniského gólmana. Angličané se poté opět rozčilovali, že sudí neposoudil zákrok na Kanea jako penaltový.

52.

Pickford nyní musel vyběhnout daleko ze své brány, aby byl u míče dřív než Chazrí. To se mu však nepodařilo, ale situaci z pohledu Anglie zachránil pomezní sudí, který chybně odmával ofsajd tuniského kapitána.

54.

Anglie teď opět dobývá defenzivní val soupeře. Kane se však přes něj probít nedokázal a poté následovala nepřesná přihrávka, kterou sebrali tuniští stopeři.

55.

Bin Júsif si pohrál s Kanem a po krásné kličce chtěl vybídnout ke sprintu své spoluhráče na hrotu. Jeho nabídka však směřovala na kopačky zadáků Albionu.

56.

Anglie teď s míčem kombinuje v blízkosti půlící čáry a snaží se najít skulinu v obranném bloku Tuniska.

57.

Henderson následně ještě stačil odcentrovat předtím, než míč opustil hrací plochu, ale jeho pas přeletěl všechny hráče v pokutovém území.

58.

Angličané poté zvládli situaci a po malé domů si zahraje také brankáře Pickford, který okamžitě posílá míč zpět na kopačky svých kolegů.

59.

V posledních vteřinách se však Tunisko opět jen brání. Pokusy Kanea a Lingarda dostat se do gólové pozice však úspěch neslavily.

60.

Angličané stále obléhají šestnáctku soupeře. Centr Stonese byl hodně přetažený a celá akce pokračovala nadále. Po přenesení hry cpal Trippier přihrávku z první před bránu, ale ta byla sražená na další roh.

61.

Trippier svým centrem našel hlavu Maguireho, jehož nepřesný pokus se snažil nůžkami vrátit do ohně Harry Kane, ale ani tato akce Albionu nebyla úspěšná.

62.

Vzápětí hlavní rozhodčí odpískal ruku Angličanů a tuniská defenzíva si tak může na chvíli oddechnout.

63.

Hendersonovo přenesení hry na levou stranu nemohl Lingard stihnout na hrací ploše a následovat tak bude odkop od tuniské brány.

64.

Kane posléze posunul míč na Sterlinga, který celou akci Anglie pokazil špatnou přihrávkou a Young byl poté u míče později a musel faulovat tuniského zadáka.

65.

Presink Tunisanů nyní donutil Angličany k dlouhé malé domů a ti tak musejí začít další útok až od kopaček Pickforda.

66.

Hendersonův velmi dobrý centr z první směřoval na zadní tyč, kde se ve skluzu tlačil do zakončení Maguire. Ten byl ovšem nakonec dobře pokryt tuniskými zadáky a ke střele se tak nedostal.

68.

Anglie rychle rozehrála další standardku, ale Sterling opět nedokázal přesně přihrát Youngovi. Albion ovšem zůstane u míče a po faulu na Kanea bude rozehrávat nebezpečný přímý kop.

68.

Raheem Sterling je následně stažen ze hry a nahrazuje jej Marcus Rashford.

69.

S následnou standardkou ovšem Trippier nenaložil úplně ideálně a svůj pokus nasměroval zhruba dva metry vedle tuniského zařízení.

70.

A další útok se valil na bin Mustafu. Ten nakonec zasahovat nemusel, jelikož se jeho obránci stačili včas stáhnout ke Kaneovi, kterého odzbrojili čistým způsobem.

71.

Nyní měli domácí i štěstí. Dloubáček za obranu zasáhl těsně před bin Mustafou jeden z jeho obránců, ale tuniský brankář na poslední chvíli stačil míč ještě zachytit, čímž zabránil vznikajícímu požáru.

72.

Teď o sobě dali vědět i Tunisané v ofenzívě. Chazrího pokus však byl z kategorie velmi nepřesných a balón skončil až mezi diváky.

73.

Young se následně nedostal k míči na levé straně a poté navíc fauloval svého soupeře, na jehož osobu je pískán nedovolený zákrok.

74.

Druhé střídání Tuniska je tady. Najím Slití přepouští své místo Muhammadu Amínu bin Amúrovi.

75.

Právě se nám rozeběhla pětasedmdesátá minuta a Albionu se čas velmi rychle krátí. Pokud by takto utkání skončilo, tak by Angličané mohli litovat dvojnásob svých neproměněných šancí.

76.

Walker opět servíroval přízemní centr zprava, ale ten trefil jen prvního bránícího Tunisana na přední tyči.

77.

Hosté však neskládají zbraně a opět trpělivě dobývají šestnáctku Tuniska. Kane vracel centr na zadní tyč pod sebe, ale Lingard se již ke střele nedostal.

78.

A teď má Albion opravdu zajímavou možnost. Na dvaceti metrech byl sražen k zemi jeden z Angličanů a ti tak mají velmi dobrou možnost ke vstřelení branky.

79.

Ashley Young byl jediným exekutorem, který se postavil k rozehrávce, avšak jeho pokus nebyl příliš povedený a skončil poměrně daleko od horního koutu tuniské brány.

80.

Podruhé střídá také Anglie. Dele Alli má pro dnešek odpracováno a na závěrečné minuty si zahraje Ruben Loftus-Cheek.

81

Henderson se nyní snažil narazit s Kanem, který však již neměl míč komu vrátit, jelikož byl záložník Liverpoolu povalen k zemi nedovoleně. Rýsuje se tak další standardní situace pro Anglii.

82.

Tunisko jí však bez větších problémů dokázalo ubránit a navíc pro své barvy vybojovalo autové vhazování.

83.

Rashford se nyní nebál souboje se dvěma obránci, ale proháčkovat se přes ně nedokázal. Je z toho ovšem další roh Anglie.

83.

Bin Mustafa se při svém výběhu a vyboxování srazil se Stonesem a sudí hru okamžitě přerušuje a dává prostor pro ošetření.

84.

Tuniský gólman se ovšem po chvíli zvedá a velmi pravděpodobně tento duel i dochytá.

85.

Tuniská střídačka naposledy střídá. Vahbí Chazrí je nahrazen Sabírem Chalífou.

86.

Trippier následně kroutil další centr ze standardní situace do pokutového území, ale ani tentokrát tuniská obrana podruhé neinkasovala.

87.

I další atak soupeře Tunisko ubránilo a dokonce se vydalo vpřed. Daleko se ovšem nedostalo, jelikož mu bylo odpískáno ofsajdové postavení.

88.

Loftus-Cheek výborně servíroval přihrávku pod sebe, kde ji Rashford pouštěl za sebe, kde se jeho spoluhráči již ke střele nedostali.

89.

Ruben Loftus-Cheek je velmi aktivní po svém příchodu na hřiště. Nyní se opět dobře uvolnil, ale míč mu před centrem utekl do zámezí.

90.

Poslední minuta se právě rozeběhla a Angličané v jejím úvodu připravili Tunisany o míč a mohou se ještě zkusit strhnout vedení na svou stranu.

90+1

Loftus-Cheek vybojoval pro Albion rohový kop a hlavní rozhodčí mezitím nastavil čtyři minuty nad rámec řádné hrací doby.

90+1

V nastavení přichází velké zklamání pro Tunisko a naopak velká radost do řad Angličanů. Ti se totiž prosadili znovu po rohovém kopu. Na přední tyči prodloužil Maguire míč na vzdálenější brankovou konstrukci, kde stál zcela osamocený HARRY KANE, jenž prudkou hlavičkou dost možná rozhoduje o výhře Albionu.

90+3

Anglie ještě tasí střídání z kategorie taktických. Eric Dier přichází na hřiště za Jesse Lingarda.

90+4

Utkání právě skončilo.

Je dobojováno. Anglie si v první půli vypracovala snad sedm gólových příležitostí, ale proměnit dokázala pouze jednu z nich. Hned v 11. minutě dorazil míč do brány po rohovém kopu Harry Kane. Ve 33. minutě však bylo s Angličany zle, jelikož Walker zasáhl loktem do obličeje svého soupeře a kopala se penalta. Tu poté proměnil Fardžání Sasí a bylo srovnáno.

Ve druhém poločase již nepokračovala útočná smršť Angličanů, kteří se dlouho marně dobývali do obrany Tuniska. To nakonec v samotném nastavení kapitulovalo z dalšího rohového kopu, kdy byl opět na svém místě Harry Kane, který vystřelil Albionu tři body.