5:0
3:0
San Marino
8. Krmenčík, 23. Krmenčík, 27. Kopic, 71. Novák, 83. Kadlec

Dobrý den, vítejte při sledování online reportáže z posledního utkání kvalifikace na Mistrovství světa 2018 mezi Českem a San Marinem. Utkání začne v neděli 8. října ve 20:45.

Česko už dnes hraje pouze o body do koeficientu a mírné vylepšení reputace. Před dnešním posledním utkání kvalifikace MS je jisté, že se naši reprezentanti do Ruska podívají maximálně jako fanoušci, neboť na třetím místě mají skupiny C mají sedmibodovou ztrátu na druhé Severní Irsko. Navíc by se před Česko mohlo dostat Norsko či Ázerbájdžán, avšak to by naši v dnešním duelu museli ztratit a to se rozhodně neočekává.

V dosud posledním odehraném utkání se česká reprezentace předvedla v Ázerbájdžánu, kde se ujala vedení, avšak záhy po poločasové přestávce domácí vyrovnali a vítězství Česka musel zachraňovat Antonín Barák.

Ázerbájdžán - Česká republika, kvalifikace MS
Ázerbájdžán - Česká republika, kvalifikace MS | Foto: ČTK

Také San Marino je před dnešním utkáním bez jakékoliv šance na postup, avšak to se upřímně očekávalo. Naprostý outsider skupiny totiž dosud ani jednou nebodoval a navíc má tristní skóre 2:46. Jako v každém zápase tak hostům půjde především o čest a sbírání velmi cenných zkušeností. Ty se například mohou hodit v Lize národů, která i takovým trpaslíkům může zajistit postup na EURO 2020.

Na rozdíl od Česka se San Marino naposledy představilo na domácí půdě, kde přivítalo Norsko. Seveřané zcela potvrdili roli obrovských favoritů a také díky hattricku Mohameda Elyonoussiho zvítězili v poměru 8:0.

Norsko vs. San Marino: Markus Henriksen a Filippo Mazza
Norsko vs. San Marino: Markus Henriksen a Filippo Mazza | Foto: Reuters

Co se týče vzájemných zápasů, podle očekávání jsou na tom lépe fotbalisté Česka. Od roku 2006 se totiž Česko se San Marinem potkalo pětkrát a pokaždé z toho bylo vítězství bez inkasované branky. Naposledy Češi na půdě soupeře zvítězili 6:0 a ve dvou domácích utkáních proti tomuto soupeři vždy vstřelili ještě o jednu branku více.

Česko: Koubek - Kadeřábek, Kalas, Lüftner, Novák - Kopic, Dočkal, Darida (C), Jankto - Barák - Krmenčík

Náhradníci: Vaclík, Pavlenka - Sýkora, Brabec, Zmrhal, Falta, Souček, Suchý, Bořil, Kliment, Kadlec

San Marino: Simoncini - Brolli, Vitaioli, Della Valle (C), Palazzi, Grandoni - Tosi - Battistini, F. Berardi, Rinaldi - Bernardi

Náhradníci: Muraccini, Manzaroli - Cesarini, M. Berardi, Golinucci, Bonini, Berretti, Calzolari, Zavoli, Biordi

Rozhodčí: Alex Troleis - Andrew Christiansen, Dan Petur Pauli Højgaard (vš. FRO)

V plzeňské Doosan Aréně zazněly státní hymny obou zemí. Od začátku zápasu nás dělí pouze několik desítek vteřin.

Domácí reprezentace je připravena v červených dresech, hosté nastupují v bíl barvě. Úvodní výkop obstarají fotbalisté Česka.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Hned při první akci se domácí dostali až do blízkosti pokutového území. Poněkud neurovnaná kombinace však nevedla k zakončení.

2.

Ani další akce české reprezentace nepřinesla nic moc zajímavého. Následovat bude pouze odkop od Simonciniho brány.

3.

Češi rychle rozehráli rohový kop. Kombinace za šestnáctkou měla vyústit v Kopicův centr z pravé strany, avšak záložník plzeňské Viktorie našel jen protihráče.

4.

Michael Krmenčík si našel prostor v pokutovém území, kde zakončoval po dlouhém centru Daridy. V záklonu však Krmečník nehlavičkoval do prostoru brány.

5.

Ani další střelecký pokus domácí reprezentace nepřinesl zákrok Alda Simonciniho. Darida totiž po rohovém kopu vypálil několik metrů vedle konstrukce brány.

7.

Poprvé v zápase se San Marino nastěhovalo na útočnou polovinu. Kombinace na levé straně ale nevedla k finální přihrávce do šestnáctky a dopředu může postoupit Kadeřábek.

8.

Jenže souhra české reprezentace vyústila v rychlou ztrátu míče a právě zmiňovaný Kadeřábek se pak provinil faulem, když povalil Bernardiho.

8.

Česko vstřelilo branku! Skvěle to na levé straně pokutového území udělal Jakub Jankto, který dokázal najít prostor na přihrávku a na malém vápně našel nedůrazně bráněného MICHAELA KRMENČÍKA. Útočník Viktorie Plzeň zakončoval zblízka a střelou pod břevno Simoncinimu nedal šanci.

10.

Znovu se domácí poměrně rychle vydali na útočnou polovinu. Tentokrát si však naši reprezentanti příliš nerozuměli a míč se dostává k polovině hřiště.

11.

Brzy po odpískání Kadeřábkova ofsajdu se Češi dostali zpět k míči a Krmenčík zprava našel Jakuba Jankta. Jeho střelu ale výborně vytěsnil Simoncini.

12.

Po předchozí akci se k míči pokusil dostat Vladimír Darida, nicméně domácí záložník si počínal nedovoleným způsobem. Faul odpískán po souboji s Berardim.

14.

Kombinace české reprezentace teď nenabídla moc přesnosti. Jenže Grandoni se pak dopustil chyby a Kadeřábek okamžitě centroval. Kopic v těžší pozici hlavičkoval mimo.

15.

Přestože se hraje s naprostým outsiderem, kombinace Čechů nabízí poměrně dost nepřesností. Navíc teď Kadeřábek zavinil vhazování ve prospěch soupeře.

16.

Přízemní střelou zpoza pokutového území to zkusil Bořek Dočkal. Český záložník ale vůbec nemířil přesně a nevýrazné zakončení si Aldo Simoncini bez problémů pohlídal.

17.

Dočkal dvakrát výborně odmítl faul vracejících se soupeřů, ale po roztažení hry do pravé strany už nepřišel přesný centr. Následovala pouze Daridova střela do Vitaioliho.

18.

Kadeřábek prohrál vzdušný souboj s Rinaldim, který si trochu pomohl loktem. Poté ale hostující záložník zpackal přihrávku na nabíhající si spoluhráče.

19.

Lehce otřesený Pavel Kadeřábek už je zpátky na nohou, nicméně bude muset zamířit do zámezí. Byl totiž krátce ošetřován lékaři českého týmu.

20.

Češi jsou zpátky v útoku. Zatím se ale nekoná nějaký výrazný posun blíže k pokutovému území, ve kterém se nachází všech jedenáct hráčů San Marina.

21.

Další obrovská šance Jakuba Jankta. Mladý záložník byl sám na malém vápně, ale prudký centr zleva netrefil hlavou a míč se od jeho ramene odrazil zcela mimo bránu.

23.

Česko vstřelilo branku! A je to 2:0. Dočkalův centr z místa předchozího nedovoleného zákroku Rinaldiho přistál přesně na hlavě neatakovaného MICHAELA KRMENČÍKA, který v pohodě přidal svou druhou branku v utkání.

24.

Další faul jednoho z hostů. Následovat bude standardní situace, jež je velmi podobná jako ta předchozí. Dočkáme se třetí branky?

25.

Další centr Bořka Dočkala letěl tentokrát na Lüftnera. Mladý český stoper si ale neporadil tak dobře jako Krmenčík a zakončil mimo tři tyče.

27.

Česko vstřelilo branku! Teď už je to pro hosty velmi nepříjemné. Simoncini předvedl hodně nejistý zákrok, když pouze vyrazil zakončení z pravé strany šestnáctky. Míč se tak ocitl před JANEM KOPICEM, jenž kulatý předmět uklidil do brány.

29.

Češi jsou nadále při chuti. Tentokrát to střelou zpoza pokutového území zkusil Antonín Barák, avšak jeho přízemní zakončení šlo kousek vedle tyče Simonciniho brány.

30.

A další zakončení domácích. V tomto případě ho obstaral Jankto, nicméně český mladík zatím trefuje pouze připraveného brankáře San Marina. Nic se na tom nemění ani po této akci.

32.

Bořek Dočkal se v pokutovém území dopustil nedovoleného zákroku, když se pokusil napravit předchozí ztrátu míče. Volný kop rozehraje Aldo Simoncini.

33.

Velmi nepřesná kolmice středem sice letěla do pokutového území, ale vše si pohlídal Simoncini, jenž využil toho, že míč poskakoval zcela mimo dosah Krmenčíka.

34.

Jakub Jankto si našel prostor na pravé straně útočné poloviny, avšak centrovaný míč ho našel v ofsajdové pozici. Další ofenzíva Česka tak musí počkat.

35.

Znovu se domácí pokusili hrát přes Jankta. Oslovit ho chtěl Pavel Kadeřábek, avšak jeho velmi čitelná přihrávka se stala kořistí hostujícího obránce.

36.

Po delší době šla akce české reprezentace přes Filipa Nováka. Výsledkem byl příliš nízký centr, jenž doputoval pouze k nohám hostujícího beka. Darida posléze fauloval Tosiho.

37.

Aktivní Jankto se mocně snažil dostihnout prudkou kolmici ze středu hřiště. Míč byl ale přeci jenom příliš rychlý a skončil až v náruči Alda Simonciniho.

39.

Na začátku 39. minuty se k centru do pokutového území dostal Bořek Dočkal. Tentokrát ale záložník hrající v čínské lize nenašel adresáta.

40.

Ojedinělá akce San Marina teď nevypadala vůbec špatně. Po Rinaldiho rychlém postupu přišel jedovatý centr z pravé strany, avšak míč byl protečován na rohový kop.

41.

Po nakrátko rozehraném rohu se San Marino dostalo do velké šance. Palazzi si parádně zaběhl za obranu Česka, avšak Tomáš Koubek vytáhl parádní zákrok.

42.

Mohlo přijít otřepané nedáš-dostaneš. Jenže to by Jan Kopic musel přesně zakončit bleskový protiútok, jenž vyústil v tutovku. Proti střele z levé strany šestnáctky skvěle zasáhl Simoncini.

43.

Opět velká možnost Česka. Výborný centr dolétl na hranici malého vápna, kde naskakovali hned tři hráči. Byl to nakonec Kalas, kdo hlavičkoval těsně mimo.

44.

A znovu mohli Češi skórovat. Simoncini si ale skvěle poradil s Kopicovým zakončením zblízka, Novák poté napálil jen Daridu a celý závar ukončil Kadeřábek, jenž netrefil odkrytou část brány.

45.

Jedna z posledních akcí prvního poločasu končí ofsajdem Bořka Dočkala. Nad rámec pětačtyřiceti minut se bude hrát ještě 60 vteřin.

45+1.

Konec prvního poločasu.

Úvodních 45 minut zápasu je minulostí a spokojenější jsou podle očekávání čeští reprezentanti. Ti prakticky celou první půli diktovali tempo hry a již v 8. minutě se díky Michaelu Krmenčíkovi dostali do vedení. Právě plzeňský útočník navíc přidal ještě jednu branku a skóre první půle pak ve 27. minutě upravil ještě Jan Kopic. V závěru poločasu bylo k vidění několik dalších možností, zasahovat musel také Koubek, ale další branky jsme se nedočkali.

46.

Oba celky do druhé části vstoupily beze změn v sestavě. Domácí se okamžitě vydávají na útočnou polovinu.

47.

Krmenčík se málem dostal k míči, ale ten byl z pokutového území posunut na roh. Přímo ze standardní situace sice nepřišla šance, jenže pak Dočkal našel Novákovu nohu, od které míč odskočil vysoko nad.

48.

Na konci 48. minuty přišel parádní Barákův centr na hlavu Filipa Nováka. Ten hlavičkoval těsně vedle brány, ale gól by stejně kvůli Novákově faulu neplatil.

49.

Podruhé v utkání to hosté neudělali vůbec špatně. Příliš prudká kolmice do šestnáctky však putovala kousek od nohy Berardiho a Koubek byl dostatečně rychle z brány.

50.

Po parádní individuální akci Dočkala přišla krásná přihrávka na Michaela Krmenčíka. Ten sice s ledovým klidem skóroval, ale učinil tak z ofsajdu.

51.

Ani další možnost ne končí gólem. Znovu byla akce vedena po pravé straně, avšak Kadeřábek střelou nechal vyniknout Simonciniho a pak byl odmáván další ofsajd.

52.

Hned pět hráčů San Marina se vydalo na útočnou polovinu. Berardi však celou akci zabrzdil a poté se provinil nepřesnou přihrávkou.

53.

Postupujícího Baráka nyní zastavil Michael Battistini (SMR). Odměnou mu bylo pár důrazných slov od českého záložníka, nechtěný kopanec do tváře a žlutá karta od sudího.

55.

Jan Kopic nevymýšlel nic světoborného a po přihrávce do strany si velmi rychle připravil zakončení. Pravačkou ale napálil pouze boční síť.

57.

Hodně rozladěný už začíná být Jakub Jankto. Záložník italského Udine se zjevil s míčem na malém vápně, ale Aldo Simoncini si připsal parádní zákrok.

58.

S dalším zakončením přispěchal Bořek Dočkal, který to zkoušel elegantně lobem. Míč sice proletěl nad Simoncinim, ale pak skončil až na horní síti brány.

59.

Reprezentace z Apeninského poloostrova se teď téměř nedostává k míči. Češi mají nadále jednoznačně navrch, nicméně první branka druhého poločasu zatím nepřichází.

60.

Krmenčík se tentokrát neobjevil na středu pokutového území, ale byl v pozici přihrávajícího. Na pravé straně vybojoval pouze rohový kop.

61.

Centr od rohového praporku skončil přesně u Nováka, nicméně ten míč ještě posunul k Janktovi a jeho zakončení už bylo zablokováno.

62.

Michael Krmenčík byl velmi blízko hattricku. Tomu míč hrudí sklepl Darida, ale český forvard pak vypálil hodně vysoko nad bránu.

63.

Jou tady první střídání. Trenér Jarolím stahuje Jana Kopice s Michaelem Krmenčíkem a opačným směrem posílá dvojici Jan Sýkora - Jan Kliment.

63.

A střídají také hosté. Odpracováno má Marco Bernardi, jenž své místo přepustil Boninimu.

65.

První doteky po příchodu na hřiště zaznamenal Kliment. Nejprve vyhrál vzdušný souboj, ale posléze nezvládl zdánlivě jednoduché zpracování.

66.

Češi chvíli obléhali pokutové území, ale Pavel Kadeřábek se do kombinace zapojil z ofsajdové pozice. To neuniklo asistentovi rozhodčího.

67.

Šikovně to zkusil Brolli, který viděl, že je Koubek trochu více vystoupen z brány. Pokus o dalekonosný lob však nemířil do prostoru brány české reprezentace.

68.

Zatímco byl na straně zastaven Sýkorův postup, chystá se poslední střídání Česka. Na hřiště půjde Kadlec.

69.

Zničehonic se míč kutálel snad i do odkryté brány Česka, nicméně kulatý předmět byl velmi pomalý a Koubek jej v pohodě dostihl.

70.

Bez gólu dnes skončí Antonín Barák, který je teď vystřídán Václavem Kadlecem.

71.

Krásně teď přes obránce prošel Jankto, který jednomu z hostů nasadil jesle, ale poté už neoslovil nikoho ze spoluhráčů.

71.

Česko vstřelilo branku! Konečně je tady čtvrtý zářez české reprezentace. Dočkal poslal prudkou přihrávku vzduchem, kterou Kliment parádně hrudí posunul přesně před FILIPA NOVÁKA. Na zakončení domácího obránce si sice Simoncini opět sáhl, ale tentokrát už míč zapadl přesně k tyči.

73.

Češi také po čtvrté brance v pohodě kombinují. Nyní však pouze v blízkosti středové čáry, od které zřejmě přijde vysoký centr.

74.

Onen vysoký centr ze středu nakonec opravdu přišel, ale Jankto byl napravo usvědčen z již několikátého ofsajdu.

75.

Snad poprvé se do akce pořádně zapojil také Kadlec. Sparťanský útočník dostihl povedenou přihrávku, ale poté odcentroval jen k obránci, jenž se nacházel na první tyči.

76.

Druhé střídání hostující reprezentace. Filippo Berardi je stažen na lavičku, naopk Maicol Berretti se začne potit.

78.

Opravdu hodně nepovedený centr předvedl Jan Sýkora. Míč mladého záložníka letěl hodně za vzdálenější tyč a trochu frustrovaný Jankto se navíc provinil faulem.

79.

Jeden z hostů už má potíže s křečemi. Uvidíme, zda bude nutno střídat. Každopádně Češi pokračují v ofenzívě.

80.

Rychlonohý Jakub Jankto dostihl prudkou přihrávku na pravou stranu, ale jeho následný centr byl odvrácen na rohový kop.

81.

Jan Kliment byl tím, kdo hlavičkoval po dalším Janktově centru. Míč však český útočník pouze vrátil kamsi k centrujícímu Janktovi.

82.

Fabio Vitaioli v dnešním utkání končí. Poslední minuty tak odehraje Marco Berardi.

83.

Další skvělý zákrok vytáhl Simoncini. Darida totiž odcentroval přesně na Klimentovu hlavu, jenž pěkně zakončoval ke vzdálenější tyči. Hostující gólman byl proti páté brance.

83.

Česko vstřelilo branku! Teď už ani Aldo Simoncini nestačil. Dobrou přihrávku do pokutového území vyprodukoval Dočkal, který našel VÁCLAVA KADLECE. Navrátilec do české reprezentace nesáhl ke zbytečně tvrdé střele a nízkým zakončením se trefil ke vzdálenější tyči.

85.

S blížícím se koncem zápasu hostům stále více a více docházejí síly. Troufnu si říct, že Simoncini si ještě zachytá.

86.

Znovu přišel výborný centr od postranní čáry. Velmi aktivní Novák si našel míč na vzdálenější tyči, ale jeho střelu do protipohybu Simoncini neskutečně zneškodnil.

87.

Jankto se nejprve pokusil prokličkovat do stoprocentní pozice, ale nakonec se musel smířit se zakončením zpoza šestnáctky. Pěkná střela šla pár decimetrů mimo.

88.

Na obou stranách byl odpískán nedovolený zákrok. Dopředu tak mohou postupovat domácí, neboť jako poslední se proti pravidlům provinil Battistini.

89.

Výborně si zaběhl Jan Sýkora, který obdržel vysoký centr, ale pak ještě poněkud zbytečně přihrával k druhé tyči. Výsledkem bylo proskákání míče vedle brány.

90.

Dvakrát se domácí provinili proti pravidlům. K vidění bude zřejmě nejzajímavější standardní situace ve prospěch San Marina.

90.

Hlavní rozhodčí nastavuje tři minuty.

90+1.

Koubek si chtěl aspoň v závěru sáhnout na míč a důrazným vyboxováním centru dokonce založil protiútok. Ten byl však zastaven na půlící čáře.

90+1.

V závěru první minuty nastavení se k hlavičce dostal dostatečně důrazný Palazzi. Stoper San Marina sice vyhrál souboj s Novákem, ale zakončení mířilo vysoko nad.

90+2.

Přeci jenom mohla přijít šestá branka. Znovu to byl Filip Novák, kdo zakončoval z pokutového území, ale jeho hlavičku opět vytěsnil výborně chytající Simoncini.

90+3.

Tentokrát to Češi zkoušeli zleva, nicméně Sýkorův centr byl zastaven hned na první tyči.

90+4.

Konec utkání.

Poslední český zápas kvalifikace MS je minulostí a Češi se s tímto cyklem loučí vítězstvím. Jeho kořeny byly zasazeny již v osmé minutě, kdy se prosadil Michael Krmenčík. Právě ten se navíc poté trefil i podruhé a o skóre prvního poločasu pak ve 27. minutě uzavřel Jan Kopic.

Celá druhá půle byla opět v režii českého týmu, nicméně na branku se čekalo až do 71. minuty, kdy se po několika nevyužitých možnostech trefil Filip Novák. Češi přidávali jednu šanci za druhou, nicméně na parádně chytajícího Simonciniho už v závěru vyzrál pouze Václav Kadlec. Nutno ale říci, že nebýt zmiňovaného brankáře San Marina, mohl být rozdíl výraznější než jen pětigólový.