Chorvatsko
  • 53. Rebić
  • 81. Modrić
  • 90+2 Rakitić

Vítejte u online přenosu z utkání skupiny D mistrovství světa ve fotbale mezi Argentinou a Chorvatskem. Zápas začne 21. června ve 20:00.

Argentina do úvodního zápasu s Islandem vstoupila výborně. Celek z jižní Ameriky poslal do vedení po pěkné akci střelec Manchesteru City Sergio Aguero. Jenže Island nic nezabalil a poměrně záhy srovnal krok se svým soupeřem zásluhou Finnbogasona. Nerozhodný poločasový výsledek potom skýtal zajímavou podívanou i do druhé půle a možnost k dalšímu vedení se Argentincům naskytla po hodině hry. Lionel Messi ovšem nabídnutou penaltou pohrdl a utkání tak skončilo nerozhodně 1:1. Argentině tedy patří 3. místo ve skupině se ziskem 1 bodu.

Chorvatsko rovněž mělo povedený vstup do mistrovství. V duelu s Nigérii si Evropané vypracovali náskok díky vlastní trefě Eteba, jenž si srazil Mandžukićovu hlavičku za záda svého gólmana. Stejným výsledkem také skončil první poločas a skóre tak bylo stále otevřené. Po 70 minutách však Chorvaté měli možnost po faulu na Mandžukiće kopat pokutový kop. Ten s přehledem zužitkoval Luka Modrić a tým ze starého kontinentu tak slavil tři body za výhru 2:0, která jej vynesla do čela skupiny.

Poslední vzájemné utkání se odehrálo v roce 2014. V rámci přátelského zápasu se tehdy radovala z výhry 2:1 Argentina.

Úvodní sestavy:

Argentina: Caballero - Mercado, Otamendi, Tagliafico - Salvio, Mascherano, Pérez, Acuna - Messi (C), Aguero, Meza

Náhradníci: Guzman, Armani - Ansaldi, Banega, Biglia, Di María, Dybala, Fazio, Higuaín, Lo Celso, Pavon, Rojo

Chorvatsko: Subašić - Vrsaljko, Lovren, Vida, Strinić - Rakitić, Brozović - Rebić, Modrić (C), Perišić - Mandžukić

Náhradníci: Livaković, Kalinić - Badelj, Bradarić, Caleta-Car, Čorluka, Jedvaj, Kovačić, Kramarić, Pivarić, Pjaca

Rozhodčí: Irmatov - Rasulov, Sajdov

Prohlédněte se dosavadní výsledky, ale také následující program základních skupin i vyřazovací fáze.

Mistrovství světa dnes vidělo dvě utkání. V tom prvním se mezi Dánskem a Austrálií zrodila remíza 1:1. Ve druhém si Francie díky výhře 1:0 nad Peru zajistila s předstihem postup do osmifinále.

Fanoušci Argentiny již netrpělivě vyhlížejí klíčový duel s Chorvatskem.

Argentinští fanoušci na zápase Argentina - Chorvatsko na MS 2018 Argentinští fanoušci na zápase Argentina - Chorvatsko na MS 2018

Oba týmy jsou již nastoupeny na hrací ploše a za sebou mám také úvodní hymny. Za malou chvíli tedy začne samotný duel.

1.

Utkání právě začíná, výkop má Chorvatko.

1.

Chorvati, kteří dnes nastupují v černé kombinaci s prvním atakem nepochodili, a tak se na druhou stranu žene pro změnu Argentina v modro-bílých dresech.

2.

Ani ti se však daleko nedostali přes pozornou chorvatskou defenzívu a na první střelu mezi tři tyče si tak budeme muset ještě počkat.

3.

Vrsaljko nemohl nyní pokračovat ve hře, jelikož byl odpískán předchozí útočný faul Chorvatska, které se již znovu formuje do obranného bloku.

5.

První vážnější akce Chorvatů je na světě. Perišić dostal parádní přihrávku do běhu, zatáhl míč do levé strany pokutového území a ranou na zadní tyč pořádně protáhl Caballera, který balón vyškrábl na rohový kop.

6.

Z něj však Chorvatsko nedokázalo nic vytěžit a centr směřující na vzdálenější tyč s přehledem zneškodnila obrana Argentiny.

7.

Mario Mandžukić po odehrání míče došlápl na nohu Otamendimu, který se s bolestivou grimasou svalil k zemi. Po chvíli se však opět zvedá a bude pokračovat ve hře.

8.

Argentina nyní drží balón na svých kopačkách, ale zatím se její kombinace nepřiblížila ani zdaleka pokutovému území Chorvatska.

9.

Na trávníku teď pro změnu leží Mandžukić, který byl došlápnut podobně jako před chvíli Otamendi. Levý bek Argentinců tak do jisté míry pomstil zákrok na svého reprezentačního kolegu.

10.

Zajímavá možnost se otevírala před Vrsaljkem. Ten dostal opravdu vynikající pas za obranu od Rakitiće a následně se snažil z první servírovat míč před bránu. Ke smůle Chorvatska však balón dobře netrefil a domácí se tak zvládli ubránit.

11.

Mandžukić se nemohl zapojit do hry po hlavičce Modrićem, protože se nacházel v ofsajdovém postavení. Zahraje si tak dokonce i brankář Caballero.

autor: Radomír Fukala | 21. 6. 2018 19:33