reklama
 
 

Žaloba o necelou jednu korunu. Kouč dovedl japonské fotbalisty na mistrovství světa, přesto skončil

24. 5. 2018 11:31
Bosenský trenér Vahid Halilhodžič nesouhlasí s tím, že by nedostatečně komunikoval, což měl být důvod jeho vyhazovu.

Tokio - Bývalý trenér japonské fotbalové reprezentace Vahid Halilhodžič žaluje tamní svaz v čele s jeho předsedou Kozou Tašimou o symbolický jeden jen (v přepočtu ani ne korunu). Nelíbí se mu, že byl bez bližšího vysvětlení propuštěn dva měsíce před začátkem mistrovství světa v Rusku, kam Japonce dovedl. Ve funkci jej nahradil dosavadní technický ředitel svazu Akira Nišino.

Halilhodžič vedl "Modré samuraje" od roku 2015, a přestože splnil úkol postoupit na šampionát, byl v dubnu odvolán. Tašima nečekaný krok odůvodnil nedostatečnou komunikací, což šestašedesátiletý Bosňan odmítá.

"Kdyby měl Tašima jiné důvody k Vahidově odvolání, tak je to v pořádku, ale zdůvodnit to pouze špatnou komunikací je nepřijatelné," uvedl Halilhodžičův právní zástupce v žalobě. "Je to věc cti, proto požadujeme, aby svaz uznal chybu a omluvil se. A jeden jen Tašima v peněžence určitě najde," dodal.

Japonci, kteří se na závěrečný turnaj kvalifikovali pošesté v řadě, se ve skupině H utkají s Kolumbií, Senegalem a Polskem. Jejich maximem na MS je osmifinále z let 2002 a 2010.

autor: ČTK | 24. 5. 2018 11:31

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama