Žaloba o necelou jednu korunu. Kouč dovedl japonské fotbalisty na mistrovství světa, přesto skončil

ČTK ČTK
24. 5. 2018 11:31
Bosenský trenér Vahid Halilhodžič nesouhlasí s tím, že by nedostatečně komunikoval, což měl být důvod jeho vyhazovu.
Vahid Halilhodžič
Vahid Halilhodžič | Foto: Reuters

Tokio - Bývalý trenér japonské fotbalové reprezentace Vahid Halilhodžič žaluje tamní svaz v čele s jeho předsedou Kozou Tašimou o symbolický jeden jen (v přepočtu ani ne korunu). Nelíbí se mu, že byl bez bližšího vysvětlení propuštěn dva měsíce před začátkem mistrovství světa v Rusku, kam Japonce dovedl. Ve funkci jej nahradil dosavadní technický ředitel svazu Akira Nišino.

Halilhodžič vedl "Modré samuraje" od roku 2015, a přestože splnil úkol postoupit na šampionát, byl v dubnu odvolán. Tašima nečekaný krok odůvodnil nedostatečnou komunikací, což šestašedesátiletý Bosňan odmítá.

"Kdyby měl Tašima jiné důvody k Vahidově odvolání, tak je to v pořádku, ale zdůvodnit to pouze špatnou komunikací je nepřijatelné," uvedl Halilhodžičův právní zástupce v žalobě. "Je to věc cti, proto požadujeme, aby svaz uznal chybu a omluvil se. A jeden jen Tašima v peněžence určitě najde," dodal.

Japonci, kteří se na závěrečný turnaj kvalifikovali pošesté v řadě, se ve skupině H utkají s Kolumbií, Senegalem a Polskem. Jejich maximem na MS je osmifinále z let 2002 a 2010.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Zhruba desetina Prahy je bez elektřiny, problém je na rozvodně Jih

Pokud by byla závada větší, je možné proud přepojit z jiných směrů. ČTK to dnes večer řekl mluvčí Pražské energetiky (PRE) Karel Hanzelka. O výpadku informovali hasiči, vyprošťují lidi z výtahů. Omezil také provoz některých tramvajových linek.

Výpadek se týká třeba Prahy 2, 4 a 10. "Je to u nás, je to na naší soustavě, zjišťujeme, co se stalo, je to rozvodna Jih," řekl mluvčí PRE. "Pokud by byl nějaký větší problém, je samozřejmě možné proud přepojit, aby laicky řečeno tekl z jiných směrů, protože do Prahy teče proud z několika různých směrů," dodal Hanzelka. Větší závadu je tak podle něj možné vyřešit poměrně rychle.

"V důsledku výpadku elektrické energie v oblasti Prahy 2, Prahy 4 a Prahy 10 evidujeme zvýšený počet požadavků na vyproštění osob uvízlých ve výtahu," napsali hasiči na twitteru. Omezení v provozu tramvajových linek se podle organizátora pražské integrované dopravy (PID) týká celé oblasti od Nuslí až do Strašnic. 

Další zprávy