Japonci milují vydřího samce. Ze šelmy je superstar, předpověděl senzační výhru

ČTK ČTK
24. 11. 2022 11:23
Nečekanou výhru fotbalistů Japonska nad Německem na mistrovství světa v Kataru předpověděla vydra z tokijského vodního parku, jež díky tomu nyní sklízí chválu na sociálních sítích.
Japonci slaví gól v zápase MS 2022 Německo - Japonsko
Japonci slaví gól v zápase MS 2022 Německo - Japonsko | Foto: Reuters

"Modří samurajové" zaskočili ve středu čtyřnásobné mistry světa a po obratu je porazili 2:1.

Řady populárních věštců výsledků sportovních akcí z řad zvířecí říše rozšířil osmiletý vydří samec Taijo.

Den před zápasem vložil miniaturní fotbalový míč do připraveného modrého kyblíku s japonskou vlajkou a ignoroval červený s německou vlajkou a žlutý s nápisem "remíza".

Japonští fanoušci nadšení nečekanou výhrou nešetřili na sociálních sítích na adresu Taija superlativy, označovali ho za "úžasného" a "mimořádně kompetentního". Další doufali, že podobně příznivou a platnou předpověď dá i před dalším duelem na MS proti Kostarice.

Věštění sportovních výsledků pomocí zvířat je v posledních letech oblíbenou atrakcí u většiny velkých sportovních událostí.

Módu odstartovala německá chobotnice Paul z akvária v Oberhausenu, jež během fotbalového MS 2010 přesně určila výsledky sedmi zápasů německé reprezentace.

Hlavonožec, jenž se po smrti dočkal sochy v nadživotní velikosti, se nemýlil ani v předpovědi tehdejšího finálového zápasu mezi Španělskem a Nizozemskem.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 minutami

Reálná mzda po zahrnutí inflace klesla o skoro 10 procent. Činí 39 858 korun.

Reálná mzda v ČR po zahrnutí inflace klesla ve 3.čtvrtletí meziročně o 9,8 procenta, stejně jako ve 2. čtvrtletí. Nominálně stoupla o 6,1 procenta na 39 858 korun, uvedl Český statistický úřad.

Zdroj: ČTK
Další zprávy