Japonci milují vydřího samce. Ze šelmy je superstar, předpověděl senzační výhru

ČTK ČTK
24. 11. 2022 11:23
Nečekanou výhru fotbalistů Japonska nad Německem na mistrovství světa v Kataru předpověděla vydra z tokijského vodního parku, jež díky tomu nyní sklízí chválu na sociálních sítích.
Japonci slaví gól v zápase MS 2022 Německo - Japonsko
Japonci slaví gól v zápase MS 2022 Německo - Japonsko | Foto: Reuters

"Modří samurajové" zaskočili ve středu čtyřnásobné mistry světa a po obratu je porazili 2:1.

Řady populárních věštců výsledků sportovních akcí z řad zvířecí říše rozšířil osmiletý vydří samec Taijo.

Den před zápasem vložil miniaturní fotbalový míč do připraveného modrého kyblíku s japonskou vlajkou a ignoroval červený s německou vlajkou a žlutý s nápisem "remíza".

Japonští fanoušci nadšení nečekanou výhrou nešetřili na sociálních sítích na adresu Taija superlativy, označovali ho za "úžasného" a "mimořádně kompetentního". Další doufali, že podobně příznivou a platnou předpověď dá i před dalším duelem na MS proti Kostarice.

Věštění sportovních výsledků pomocí zvířat je v posledních letech oblíbenou atrakcí u většiny velkých sportovních událostí.

Módu odstartovala německá chobotnice Paul z akvária v Oberhausenu, jež během fotbalového MS 2010 přesně určila výsledky sedmi zápasů německé reprezentace.

Hlavonožec, jenž se po smrti dočkal sochy v nadživotní velikosti, se nemýlil ani v předpovědi tehdejšího finálového zápasu mezi Španělskem a Nizozemskem.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 9 minutami

České korunovační klenoty Pražský hrad vystaví v lednu v katedrále svatého Víta

České korunovační klenoty budou vystaveny 17. až 21. ledna. Lidé si je budou moct netradičně prohlédnout ve svatovítské katedrále, oznámil vedoucí prezidentské kanceláře Vratislav Mynář. Na stejném místě byly naposledy vystaveny v roce 1955. Vystavena bude ve svatováclavské kapli katedrály i lebka sv. Václava.

Klenoty budou vyjmuty z Korunní komory 16. ledna, vrátí se do ní o týden později. V komoře se budou v mezičase dělat restaurátorské práce.

 

Zdroj: ČTK
Další zprávy