Velšané Česko nepřeskočili. V kvalifikaci MS nečekaně přišli o body s Estonskem

Aktualizováno 9. 9. 2021 7:29
Fotbalisté Walesu nečekaně jen remizovali v kvalifikaci o mistrovství světa 2022 s Estonskem 0:0 a ve skupině E se bodově dotáhli na druhé Česko, které sehrálo o zápas více. Vedoucí Belgie zdolala Bělorusko 1:0.
Ethan Ampadu z Walesu.
Ethan Ampadu z Walesu. | Foto: Reuters

Estonsko mohl v Cardiffu poslat do vedení v 38. minutě Käit, jehož rána zpoza vápna skončila na břevně. Po změně stran se ze dvou velkých šancí neprosadil domácí kapitán Bale, přičemž jednou orazítkoval tyč.

"Vytvořili jsme si dost šancí na to, abychom vyhráli. Ale nebyli jsme dostatečně důrazní při jejich proměňování," uvedl po utkání trenér Velšanů Robert Page.

"Potřebujeme vyhrát co nejvíc zápasů, protože jak Česko, tak Belgie jsou skvělé týmy a my potřebujeme vyhrávat, abychom se s nimi mohli rovnat. Takže je pro nás dnešní výsledek frustrující," dodal velšský lodivod.

Wales se 8. října představí v pražském Edenu. Estonsko ve čtvrtém kvalifikačním utkání získalo první bod.

O vítězství Belgie se na neutrálním hřišti v Kazani postaral v 33. minutě Praet. "Rudí ďáblové" udrželi v kvalifikaci neporazitelnost, když zvítězili v pátém ze šesti zápasů, a výrazně se přiblížili účasti na světovém šampionátu v Kataru. V čele "české" skupiny jsou o devět bodů.

Itálie natáhla svoji neporazitelnost

Itálie rozhodla o výhře nad Litvou v rozmezí 11. až 29. minuty. Nejprve se trefil Kean, po něm si dal vlastní gól Utkus a následně se prosadili Raspadori a opět Kean. Po změně stran se mezi střelce zapsal Di Lorenzo. Svěřenci trenéra Manciniho vedou skupinu C o šest bodů před Švýcarskem, které v Severním Irsku remizovalo bez branek. Země helvétského kříže má však k dobru dva zápasy.

Anglie v šestém kvalifikačním duelu poprvé zaváhala. Ve Varšavě vedla od 72. minuty díky kapitánu Kaneovi, jenže v nastavení srovnal Damian Szymaňski. Albion vede skupinu I o čtyři body. Na druhé místo se posunula Albánie po vítězství 5:0 nad San Marinem. O bod za ní se nachází Poláci a o dva body Maďaři po výhře 2:1 nad Andorrou.

Za Německo proti Islandu v prvním poločase vstřelili branky Gnabry a Rüdiger, po přestávce na ně navázali Sané a Werner. Čtyřnásobní mistři světa jsou v čele skupiny J o čtyři body před Arménií, která po nedělním debaklu 0:6 v Německu dnes doma překvapivě remizovala s Lichtenštejnskem 1:1. Až 189. tým žebříčku reprezentací FIFA si připsal první bod v kvalifikaci.

O bod za Arménií je Rumunsko po bezbrankové remíze v Severní Makedonii. Za hosty odehráli celých 90 minut sparťanský brankář Nita a slávistický záložník Stanciu.

Španělsko vyhrálo v Kosovu 2:0. V 32. minutě se trefil Fornals, v samém závěru pak přidal pojistku Torres. "La Roja" patří ve skupině B první příčka o čtyři body před Švédy, kteří sehráli o dva zápasy méně. Seveřané nečekaně prohráli v Řecku 1:2. Všechny branky padly ve druhé půli. Za domácí skórovali Bakasetas a Pavlidis, hostům se podařilo pouze snížit zásluhou Quaisona.