"Vyhoďte ho z reprezentace." Sterlingova vytetovaná puška budí vášně. Jen jsem uctil tátu, říká hráč

ČTK ČTK
30. 5. 2018 18:45
Záložník anglického národního týmu tvrdí, že zbraně nesnáší a nikdy by se jich nedotkl poté, co byl jeho otec zastřelen.
Puška vytetovaná na noze Raheema Sterlinga
Puška vytetovaná na noze Raheema Sterlinga | Foto: Twitter

Londýn - Anglický fotbalový reprezentant Raheem Sterling vzbudil před blížícím se mistrovstvím světa v Rusku pozornost vytetovanou puškou na pravé noze. Odpůrci zbraní žádají, aby tetování odstranil, záložník Manchesteru City se však brání. Podle něj má obrázek hlubší význam a sám prý zbraně od dětství nesnáší.

"To tetování je nechutné. Požadujeme, aby zmizelo, nebo bylo zakryté jiným tetováním. Pokud hráč odmítne, měl by být vyřazen z anglického týmu," uvedla v prohlášení zakladatelka kampaně Matky proti zbraním Lucy Copeová, jejíž syn byl před šesti lety zastřelen u londýnského nočního klubu.

Podle Sterlinga ale tetování neznamená, že by měl rád zbraně. Naopak od násilné smrti svého otce na Jamajce, kde se hráč narodil, má k puškám i pistolím odpor.

"Když mi byly dva roky, můj otec zemřel, zastřelili ho. Slíbil jsem si, že se nikdy v životě nedotknu žádné zbraně," uvedl Sterling na sociální síti. "Střílím pravou nohou, takže to tetování má hlubší význam. Navíc ani není dokončené," doplnil třiadvacetiletý ofenzivní záložník.

Hráče se zastala anglická Fotbalová asociace. "Všichni Sterlinga podporujeme a uznáváme jeho upřímné vysvětlení, které podal. On i všichni ostatní hráči v týmu se soustředí výhradně na přípravu na světový šampionát," uvedl mluvčí asociace.

 

Právě se děje

Další zprávy