"Vyhoďte ho z reprezentace." Sterlingova vytetovaná puška budí vášně. Jen jsem uctil tátu, říká hráč

ČTK ČTK
30. 5. 2018 18:45
Záložník anglického národního týmu tvrdí, že zbraně nesnáší a nikdy by se jich nedotkl poté, co byl jeho otec zastřelen.
Puška vytetovaná na noze Raheema Sterlinga
Puška vytetovaná na noze Raheema Sterlinga | Foto: Twitter

Londýn - Anglický fotbalový reprezentant Raheem Sterling vzbudil před blížícím se mistrovstvím světa v Rusku pozornost vytetovanou puškou na pravé noze. Odpůrci zbraní žádají, aby tetování odstranil, záložník Manchesteru City se však brání. Podle něj má obrázek hlubší význam a sám prý zbraně od dětství nesnáší.

"To tetování je nechutné. Požadujeme, aby zmizelo, nebo bylo zakryté jiným tetováním. Pokud hráč odmítne, měl by být vyřazen z anglického týmu," uvedla v prohlášení zakladatelka kampaně Matky proti zbraním Lucy Copeová, jejíž syn byl před šesti lety zastřelen u londýnského nočního klubu.

Podle Sterlinga ale tetování neznamená, že by měl rád zbraně. Naopak od násilné smrti svého otce na Jamajce, kde se hráč narodil, má k puškám i pistolím odpor.

"Když mi byly dva roky, můj otec zemřel, zastřelili ho. Slíbil jsem si, že se nikdy v životě nedotknu žádné zbraně," uvedl Sterling na sociální síti. "Střílím pravou nohou, takže to tetování má hlubší význam. Navíc ani není dokončené," doplnil třiadvacetiletý ofenzivní záložník.

Hráče se zastala anglická Fotbalová asociace. "Všichni Sterlinga podporujeme a uznáváme jeho upřímné vysvětlení, které podal. On i všichni ostatní hráči v týmu se soustředí výhradně na přípravu na světový šampionát," uvedl mluvčí asociace.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Praha neuzavře smlouvu s nevěstincem Showpark v Holešovicích

Pražský magistrát neplánuje uzavřít smlouvu na pronájem prostor v holešovické tržnici se společností Eroc, která tam od roku 1998 provozuje erotický podnik. Dnes to řekl náměstek primátora Pavel Vyhnánek (Praha Sobě) v diskusi nad peticí za zachování klubu, kterou projednali zastupitelé. Podle náměstka město z právních důvodů smlouvu ani uzavřít nemůže. Podle jednatele firmy Zbyňka Mately klub plní pro město pozitivní funkci a jeho uzavření by mělo nežádoucí důsledky.

Magistrát před nedávnem vyhrál soudní spor se společností Delta Center, která měla holešovickou tržnici v nájmu. Nyní ji musí vyklidit a uhradit magistrátu dlužné nájemné s příslušenstvím ve výši 246 milionů korun. Součástí sporu byla i firma Eroc, která si od Delta Centra prostory pro provoz klubu pronajímala.

"Je potřeba zdůraznit, že společnost Eroc, potažmo Showpark, nikdy neměla smlouvu s městem," uvedl náměstek. Dodal, že pokud by měl klub zůstat, musela by se poprvé v historii taková smlouva podepsat, což ale není možné. Podle Vyhnánka magistrát nemůže podepsat smlouvu se společností, která provozuje veřejný dům, protože by magistrát buď musel zveřejnit záměr prostor pronajmout za účelem provozování prostituce, což je trestný čin, nebo v záměru lhát. Toto stanovisko podle něj potvrdili magistrátní právníci.

Zdroj: ČTK
před 15 minutami

Moneta podepsala smlouvu o koupi Wüstenrot v ČR za 4,6 miliardy korun

Zástupci Moneta Money Bank dnes podepsali s německým koncernem Wüstenrot & Württembergische smlouvu o koupi stavební spořitelny a hypoteční banky Wüstenrot v Česku za 180,4 milionu eur (asi 4,6 miliardy Kč). Transakce má být vypořádána 1. dubna 2020. Podléhá ale ještě schválení ze strany České národní banky a Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Firmy to dnes večer oznámily v tiskové zprávě.

Moneta uvedla, že transakcí získá navíc asi 350 000 klientů. Zatím má zhruba milion klientů. Koupi chce financovat z přebytku vlastního kapitálu a volné likvidity.

Stávající generální ředitel Wüstenrot v Česku Michael Pupala zůstane podle banky i nadále generálním ředitelem a předsedou představenstva stavební spořitelny i hypoteční banky Wüstenrot. Zároveň se stane členem vrcholového managementu Monety.

Zdroj: ČTK
Další zprávy