Diegovy top hlášky: Že jsem Maradona, to mi v blázinci nevěřil ani Robinson Crusoe

Projděte si nejlepší hlášky Diega Armanda Maradony
O vyrůstání v chudobě: "Chudoba je špatná, je těžká, dobře to vím. Chcete hodně věcí, ale nezbývá vám než o nich snít. Bylo by hezké, kdyby bylo na světě více spravedlnosti - aby ti, kteří mají mnoho, měli trochu méně, a ti, kteří mají málo, měli trochu více."
O pozitivním dopingovém testu na MS 1994: "Uřízli mi nohy a nenechali mě se bránit. Neužíval jsem drogy, nevím, co se stalo, přísahám, že jsem nedopoval. Ale vidím, že to nikoho nezajímá."
O drogách: "Ze začátku jste díky nim v euforii. Je to jako vyhrát mistrovství světa, takže si říkáte: Koho zajímá zítřek, když jsem dneska vyhrál šampionát?"
O psychiatrické klinice: "Šílenství je děsivé. Na klinice jsem se cítil jako Jack Nicholson ve filmu 'Přelet nad kukaččím hnízdem'... Byl tam jeden chlap, co si myslel, že je Robinson Crusoe, a nikdo mi nevěřil, že jsem Maradona."
Foto: Reuters
ČTK yac ČTK, yac
Aktualizováno 27. 11. 2021 15:17
Projděte si slavné výroky legendárního argentinského fotbalisty Diega Maradony, který před rokem zemřel v 60 letech na srdeční selhání.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Benátky zažívají nápor turistů. Příští rok už bude vstup do centra za peníze

Do Benátek se před pondělním církevním svátkem Ferragosto vydalo téměř sto tisíc turistů. S fenoménem masového turismu se tak město na laguně potýká stejně jako před koronavirovou pandemií, poznamenala agentura APA.

Před svátkem, který je zároveň vrcholem období dovolených, v sobotu v Benátkách úřady napočítaly na 93 000 turistů. Bylo mezi nimi 75 000 cizinců, vyplývá z dat benátské koordinační a monitorovací centrály, která má k dispozici veškeré městské kamery.

Letošní léto je přitom poslední, kdy se mohou jednodenní turisté do historického centra dostat bez vstupného, které bude zavedeno v příštím roce. Turisté, kteří žijí mimo region Benátsko a nehodlají ve městě přespat, si pak budou vstup do historického města rezervovat na internetu. Lidé, kteří se objednají dlouho dopředu, mají dostat slevu.

Podle toho, který den se do Benátek vydají, budou platit za vstup do města tři až deset eur (73 až 244 korun). Rezervační systém má být otestován už v příštích týdnech.

Benátská radnice zatím nechystá stanovit denní limit počtu turistů, ale chce příliv návštěvníků regulovat. V některé dny bývá ve městě na laguně přes 100 000 turistů.

Svátek Ferragosto, který je v Itálii dnem pracovního volna, zavedl v roce 18 před naším letopočtem císař Augustus, a připomínal ukončení sklizně první srpnový den. V křesťanské éře byly oslavy posunuty na polovinu měsíce a spojeny se svátkem Nanebevzetí Panny Marie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy