Diegovy top hlášky: Že jsem Maradona, to mi v blázinci nevěřil ani Robinson Crusoe

Projděte si nejlepší hlášky Diega Armanda Maradony
O vyrůstání v chudobě: "Chudoba je špatná, je těžká, dobře to vím. Chcete hodně věcí, ale nezbývá vám než o nich snít. Bylo by hezké, kdyby bylo na světě více spravedlnosti - aby ti, kteří mají mnoho, měli trochu méně, a ti, kteří mají málo, měli trochu více."
O pozitivním dopingovém testu na MS 1994: "Uřízli mi nohy a nenechali mě se bránit. Neužíval jsem drogy, nevím, co se stalo, přísahám, že jsem nedopoval. Ale vidím, že to nikoho nezajímá."
O drogách: "Ze začátku jste díky nim v euforii. Je to jako vyhrát mistrovství světa, takže si říkáte: Koho zajímá zítřek, když jsem dneska vyhrál šampionát?"
O psychiatrické klinice: "Šílenství je děsivé. Na klinice jsem se cítil jako Jack Nicholson ve filmu 'Přelet nad kukaččím hnízdem'... Byl tam jeden chlap, co si myslel, že je Robinson Crusoe, a nikdo mi nevěřil, že jsem Maradona."
Foto: Reuters
ČTK yac ČTK, yac
26. 11. 2020 11:26
Projděte si slavné výroky legendárního argentinského fotbalisty Diega Maradony, který ve středu zemřel v 60 letech na srdeční selhání.
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března. Uvedla to dnes Česká televize. Výstava v paláci Kinských nazvaná Rembrandt: Portrét člověka začala 25. září a měla trvat do konce ledna. Kvůli nejpřísnějším opatřením proti koronaviru je od 27. prosince pro veřejnost uzavřená.

V paláci Kinských je vystaveno deset maleb a přes 50 prací slavného malíře. Výstava měla původně začít na jaře, její otevření bylo kvůli šíření nemoci covid-19 přesunuto na září. V prosinci byla mezi pěti výstavami, které měly výjimku ze zákazu otevření. Výjimku hygieniků s několika podmínkami dostaly výstavy s významnými zahraničními zápůjčkami. Ostatní galerie a muzea musela zavřít od 18. prosince.

Výstavu NGP připravila ve spolupráci s Wallraf-Richartz-Museum & Fondation Corboud v Kolíně nad Rýnem. Díla zapůjčily instituce jako Metropolitní muzeum v New Yorku, Londýnská Národní galerie, madridské Prado, Rijksmuseum v Amsterdamu či vídeňská Albertina. Výstava byla ústředním loňským projektem NGP. Bývalá ředitelka NGP Anne-Marie Nedoma ČTK před otevřením výstavy řekla, že tolik významných uměleckých děl Rembrandta i jeho souputníků lidé v Praze ještě neviděli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy