Německo v generálce na MS ukončilo sérii bez vítězství

Aktualizováno 8. 6. 2018 22:42
Uruguay si připsala třetí vítězství za sebou a v posledních devíti zápasech jen jednou prohrála, Němci konečně oslavili výhru.
Němci slaví vlastní gól Omara Havsávího ze Saúdské Arábie.
Němci slaví vlastní gól Omara Havsávího ze Saúdské Arábie. | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Německa v generálce na mistrovství světa v Rusku porazili 2:1 Saúdskou Arábii a ukončili pětizápasovou sérii bez vítězství. O výhře úřadujících šampionů rozhodl už v první půli zásah Timo Wernera a vlastní branka Usámy Havsávího. Za hosty v závěru z dorážky po neproměněné penaltě snížil Tajsír Džasím.

V Leverkusenu od začátku nastoupil brankář Manuel Neuer, který kvůli zranění vynechal skoro celou sezonu. Ve druhé půli ho nahradil Marc-Andre Ter Stegen a blýskl se zlikvidovanou penaltou, ale z dorážky už kapituloval.

Pro Němce šlo o první vítězství po dvou porážkách za sebou a první výhru od říjnového triumfu 5:1 nad Ázerbájdžánem v posledním kole kvalifikace. V Rusku se výběr trenéra Joachima Löwa utká s Mexikem, Koreou a Švédskem.

Uruguay se s domácími fanoušky před odletem na mistrovství rozloučila výhrou 3:0 nad Uzbekistánem. Poslední přípravný duel před šampionátem naopak nevyšel Islandu, který proti Ghaně neudržel vedení 2:0 a remizoval 2:2.

Domácí v Montevideu nad jasným outsiderem zvítězili díky brance Giorgiana De Arrascaety, z penalty se prosadil Luis Suárez a skóre uzavřel José Giménez. Uzbekistán navíc posledních deset minut dohrával bez vyloučeného obránce Akramjona Komilova.

Uruguay si připsala třetí vítězství za sebou a v posledních devíti zápasech jen jednou prohrála. Jihoamerický celek vstoupí do mistrovství přesně za týden zápasem s Egyptem a poté se ve skupině utká se Saúdskou Arábií a Ruskem.

Generálka naopak vůbec nevyšla Islandu, který nad Ghanou vedl po prvním poločase díky brankám Káriho Árnasona a Alfreda Finnbogasona. Jenže hosté po přestávce soupeře přitlačili a v 66. minutě snížil Nuhu Kasim a tři minuty před koncem vyrovnal Thomas Partey. Nováček mistrovství světa a čtvrtfinalista Eura tak už pět zápasů čeká na výhru, čtyřikrát přitom prohrál.

Přípravná fotbalová utkání před mistrovstvím světa:

Montevideo: Uruguay - Uzbekistán 3:0 (1:0)

Branky: 32. De Arrascaeta, 54. Suárez z pen., 73. Giménez. ČK: 79. Komilov (Uzb.).

Reykjavík: Island - Ghana 2:2 (2:0)

Branky: 6. Árnason, 40. Finnbogason - 66. Kasim, 87. Partey.

Moskva: Írán - Litva 1:0 (0:0)

Branka: 90.+1 Ansárífárd.

Osijek: Chorvatsko - Senegal 2:1 (0:0)

Branky: 63. Perišič, 78. Kramarič - 48. Sarr.

Lugano: Švýcarsko - Japonsko 2:0 (1:0)

Branky: 42. Rodriguez z pen., 82. Seferovic.

Leverkusen: Německo - Saúdská Arábie 2:1 (2:0)

Branky: 8. Werner, 43. vlastní Havsáví - 84. Džasím.