"To jsem ještě neviděl, neúcta k soupeři." Keane se pustil do Brazilců kvůli tanečkům

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
6. 12. 2022 13:01
Byl to pro ně snadný zápas. Brazilští "kanárci" proletěli do čtvrtfinále mistrovství světa po přesvědčivé výhře 4:1 nad Jižní Koreou. Po vstřelených gólech nešetřili tradičními tanečky, až se s ostrou kritikou ozval televizní komentátor a bývalý hráč Manchesteru United Roy Keane.
Neymar slaví gól v osmifinále MS 2022 Brazílie - Jižní Korea.
Neymar slaví gól v osmifinále MS 2022 Brazílie - Jižní Korea. | Foto: Reuters

Stačil poločas a o postupujícím mezi posledních osm týmů světa bylo rozhodnuto. Čtyři brazilští střelci chtěli své trefy pořádně oslavit, a tak vždy rozjeli tanečky, do kterých se zapojil dokonce i jednašedesátiletý trenér Tito.

To rozčílilo fotbalového experta britské televizní stanice ITF Roye Keanea, podle něj si Korejci něco podobného nezasloužili.

"Tolik tance jsem na fotbale ještě neviděl, bylo to jako sledovat Strictly (britská obdoba taneční soutěže Stardance, pozn red.)," nechala se v přímém přenosu slyšet bývalá hvězda Manchesteru United.

Zatímco Korejci byli po inkasování gólu rychle u půlicí čáry připraveni k výkopu, žlutozelení kanárci vesele křepčili v hloučku nebo před kamerami a fotografy předváděli nacvičenou choreografii.

"Tohle se mi nelíbí. Sice to prý patří k jejich kultuře, ale přijde mi to neuctivé k soupeři," pokračoval Keane.

Brazílie na Korejce vlétla a jejich první gól přišel už v sedmé minutě. O půl hodiny později se zdálo, že fanoušci v Kataru sledují hotovou exhibici. Skóre totiž bylo už 4:0.

"Kanárci dobře chytili úvod zápasu, proto bych pochopil, kdyby takhle slavili po prvním gólu, ale takhle tančit pokaždé? To už je podle mě přehnané," dodal bývalý irský fotbalový záložník.

V boji o semifinále už to budou mít Brazilci papírově těžší, čeká je totiž úřadující vicemistr světa z Chorvatska.