Chobotnice jim předpověděla titul a Španělé nezklamali. Co dnes legendární tým dělá?

Chobotnice jim předpověděla titul a Španělé nezklamali. Co dnes legendární tým dělá?
V sobotu 11. července uplynulo přesně 10 let od chvíle, kdy Španělé poprvé v historii vyhráli mistrovství světa ve fotbale. Stalo se tak na šampionátu v Německu, kde ve finále porazili 1:0 Nizozemsko gólem Andrése Iniesty v prodloužení.
Ostatně nemohlo tomu ani být jinak, protože jejich výhru v semifinále nad Německem i triumf ve finále předpověděla dnes už legendární chobotnice Paul, která během mundialu správně odhadla vítěze všech sedmi utkání, které pomocí sklenic s mušlemi tipovala.
Španěly pochopitelně po MS čekalo doma velkolepé přivítání a gratuloval jim i tehdejší premiér José Luis Rodríguez Zapatero.
Nové mistry světa ale nevítali jen politici, v Madridu vyšly do ulic statisíce lidí.
Foto: Reuters
Reuters yac Reuters, yac
11. 7. 2020 18:28
Před deseti lety vyhráli španělští fotbalisté poprvé v historii mistrovství světa, když ve finále porazili Nizozemsko 1:0. Co dnes dělají členové kdysi neporazitelného týmu?
 

Právě se děje

před 17 minutami

Tři desítky dětí na táboře na Novojičínsku ošetřili kvůli zažívacím obtížím záchranáři, případ řeší hygiena

Záchranáři ošetřili během víkendu tři desítky dětí z dětského tábora na Novojičínsku. Trpěly nevolností, průjmy a zvracely. Devět dětí skončilo v nemocnici. Ostatní, které měly zdravotní problémy, jely domů. Řekl to mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl. Děti se nakazily podle informací ČTK pravděpodobně ze svačiny, kterou některé nesnědly hned, ale až později odpoledne.

"Příčiny přesně neznáme. Zjišťuje je nemocnice a hygienici," uvedl Humpl. Dodal, že záchranáři se o situaci dozvěděli v sobotu před půlnocí. "Na místě zasahovalo pět posádek," dodal. Lékaři ošetřili 33 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy