Casillas definitivně skončil, Pedro nemá smlouvu. Co dnes dělají španělští šampioni?

Iker Casillas v úterý oficiálně oznámil konec své bohaté kariéry. Co dělají zbyli španělští mistři světa?
V sobotu 11. července uplynulo přesně 10 let od chvíle, kdy Španělé poprvé v historii vyhráli mistrovství světa ve fotbale. Stalo se tak na šampionátu v Jihoafrické republice, kde ve finále porazili 1:0 Nizozemsko gólem Andrése Iniesty v prodloužení.
Ostatně nemohlo tomu ani být jinak, protože jejich výhru v semifinále nad Německem i triumf ve finále předpověděla dnes už legendární chobotnice Paul, která během mundialu správně odhadla vítěze všech sedmi utkání, které pomocí sklenic s mušlemi tipovala.
Španěly pochopitelně po MS čekalo doma velkolepé přivítání a gratuloval jim i tehdejší premiér José Luis Rodríguez Zapatero.
Nové mistry světa ale nevítali jen politici, v Madridu vyšly do ulic statisíce lidí.
Foto: Reuters
yac ČTK yac, ČTK
Aktualizováno 4. 8. 2020 14:30
Před deseti lety vyhráli španělští fotbalisté poprvé v historii mistrovství světa, když ve finále porazili Nizozemsko 1:0. Co dnes dělají členové kdysi neporazitelného týmu?

Slavný španělský fotbalový brankář Iker Casillas v 39 letech oficiálně ukončil hráčskou kariéru. Soutěžní utkání hrál mistr světa z roku 2010 naposledy loni v dubnu, o měsíc později prodělal na tréninku Porta infarkt a následně kvůli tomu podstoupil operaci. V této sezoně byl členem realizačního týmu portugalského mistra a na trávníku už se neobjevil.

"Dnešek je jedním z nejdůležitějších a zároveň nejtěžších dnů v mém sportovním životě. Nastal čas říct sbohem," uvedl na sociálních sítích Casillas, jenž většinu úspěšné kariéry strávil v Realu Madrid.

"Důležitá je cesta, po které jdeme, a lidé, kteří nás při tom obklopují. To, kam nás zavede, záleží jen na naší práci a úsilí. Myslím, že bez váhání můžu říct, že moje cesta je přesně ta, o které jsem snil," napsal Casillas v dlouhém dopisu na rozloučenou.

S Realem získal řadu titulů v čele s třemi triumfy v Lize mistrů. Po 16 letech odešel do Porta, kde absolvoval posledních pět sezon. Jako kapitán dovedl španělskou reprezentaci k titulu mistrů světa v roce 2010 a také k triumfům na evropském šampionátu v letech 2008 a 2012. Za Španělsko sehrál 167 utkání, jeho národní rekord loni překonal Sergio Ramos.

"Nejlepší brankář v historii Realu i španělského fotbalu k nám přišel jako devítiletý. Vyrostl tady, nosil náš dres 25 let a stal se jedním z nejúspěšnějších kapitánů všech dob," vzdal Casillasovi na svém webu hold Real.

V anketě Mezinárodní federace fotbalových historiků a statistiků (IFFHS) byl Casillas pětkrát vyhlášen nejlepším světovým brankářem roku a v hlasování o nejlepšího gólmana 21. století skončil v roce 2012 druhý za Italem Gianluigim Buffonem.

Před časem Casillas hodlal kandidovat na předsedu Španělského fotbalového svazu, ale nakonec si to rozmyslel. Podle španělských médií se vrátí do Realu a stane se poradcem prezidenta "Bílého baletu" Florentina Péreze.

 

Právě se děje

Další zprávy