reklama
 
 

Slavný černobílý Telstar je zpět. Na ruském MS v sobě bude ukrývat i čip

9. 11. 2017 19:21
Na fotbalovém mistrovství světa v Rusku, které se uskuteční již příští rok, se bude hrát s míčem připomínající slavný Telstar. Balon v sobě navíc bude mít zabudovaný čip, což ocení i fanoušci.

Curych - Světová fotbalová federace FIFA představila míč, s nímž se bude příští rok hrát na mistrovství světa v Rusku. Telstar 18 je vzpomínkou na míč z šampionátu v roce 1970, který měl jako vůbec první dnes již klasické černobílé pětiúhelníky, aby byl dobře viditelný na tehdejších televizích.

Stejně jako původní Telstar je i jeho nástupce černobílý, liší se však v provedení a samozřejmě v použití nejmodernější technologie. "Mám štěstí, že jsem se mohl na míč podívat o něco dřív a také ho vyzkoušet. Nový design se mi líbí, je opravdu pěkný," řekla argentinská hvězda Lionel Messi.

Míč má v sobě také zabudován čip, který slouží ke komunikaci s chytrými telefony a fanoušci se budou moci jeho prostřednictvím účastnit před šampionátem různých soutěží.

"Původní Telstar je jedním z nejslavnějších fotbalových míčů, který navíc navždy změnil jejich design. Díky čipu jsme se zase posunuli na jinou úroveň a fanoušky i hráče čeká něco zcela nového," dodal Roland Rommler z vedení adidasu.

autoři: Sport, ČTK | 9. 11. 2017 19:21

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama