Ronaldo údajně vyhrožoval, že opustí MS. Ven se dostala i věta, kterou křikl na kouče

Jiří Škuba Jiří Škuba
8. 12. 2022 11:50
Cristiano Ronaldo údajně pohrozil, že opustí portugalskou reprezentaci a z fotbalového mistrovství světa v Kataru odjede domů. Mělo se tak stát poté, co se dozvěděl, že v osmifinálovém utkání se Švýcarskem usedne na lavičku.
Cristiano Ronaldo nastupoval do utkání se Švýcarskem jako náhradník
Cristiano Ronaldo nastupoval do utkání se Švýcarskem jako náhradník | Foto: Reuters

Informaci přinesl portugalský deník Record, který slavné CR7 věnoval část titulní stránky čtvrtečního vydání. "Ronaldo vyhrožoval odchodem," hlásá headline.

Poté, co si chtěl sbalit kufry a opustit turnaj, si to ovšem měl slavný fotbalista záhy rozmyslet. Prý si uvědomil důležitost okamžiku pro jeho zemi a potenciální důsledky, které by nastaly.

Okamžitě poté, co se tyto zprávy dostaly do světových médií, vydala Portugalská fotbalová federace (FPF) tiskovou zprávu, ve které informaci popřela.

"Kapitán národního týmu Cristiano Ronaldo během pobytu v Kataru nikdy nevyhrožoval odjezdem z turnaje. V portugalských barvách vytváří každý den jedinečný rekord, který je třeba respektovat a který svědčí o nezpochybnitelné míře jeho oddanosti vůči reprezentaci," stojí v prohlášení.

Na sociálních sítích se vzápětí vyjádřil i Ronaldo. "Náš tým drží příliš při sobě, než aby ho cokoliv zvenčí zlomilo. Tým v pravém slova smyslu, který bude bojovat o svůj sen až do konce. Věřte s námi!" napsal na Twitter.

Ronaldo na lavičku usedl kvůli tomu, že ve skupině psychicky nezvládl střídání v 65. minutě utkání s Jižní Koreou. Vzteklá slova údajně mířila na portugalskou lavičku, i když Ronaldo později popřel, že by směřoval kritiku do vlastních řad. Hvězdného útočníka prý rozlítil jeden ze soupeřů, který jeho odchod ze hřiště slovně doprovodil.

Trenér Fernando Santos každopádně zareagoval tím, že své eso posadil v osmifinálovém utkání proti Švýcarům na lavičku. A pouze z ní bývalý kapitán sledoval, jak parťáci soupeře zničili 6:1 a jeho konkurent v útoku Goncalo Ramos nastřílel hattrick.

Portugalská média nyní přišla s verzí, co mělo být příčinou sváru mezi Ronaldem a trenérem Santosem. Útočník měl na svého kouče štěknout něco ve smyslu "Ty nějak kur.. spěcháš, abys mě vyndal".

Po zápase Santos přiznal, že nebyl spokojený s Ronaldovou reakcí na střídání. "Nelíbilo se mi to, vůbec ne. Opravdu se mi to nelíbilo. Ale od té chvíle je vše ohledně této situace vyřešené. Tyto záležitosti se nyní řeší za zavřenými dveřmi," prohlásil Santos před utkání se Švýcarskem.

Do něj poslal hvězdného útočníka až v 73. minutě, po duelu pak v televizním rozhovoru razantně odmítl své rozhodnutí komentovat. Na tiskové konferenci posléze vysvětloval, že Ronalda posadil z taktických důvodů.

"Mezi mnou a kapitánem není žádný problém. Jsme přátelé už mnoho let. Mluvili jsme spolu před zápasem a moje rozhodnutí akceptoval. To, co se stalo po Koreji, jsme si vysvětlili. Cristiano ukázal, že je příkladným kapitánem národního týmu," řekl Santos novinářům. 

Ronaldo musí pryč. V Manchesteru se zbavují toho, co po superhvězdě zbylo

Manchester United se rychle vyrovnává s nepříjemným odchodem Cristiana Ronalda | Video: Associated Press
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

ČOV nepodporuje účast Rusů a Bělorusů na olympijských hrách 2024 v Paříži

Český olympijský výbor (ČOV) nepodporuje účast Rusů a Bělorusů na hrách 2024 v Paříži. Je pro zachování platných sankcí, které by sportovce z těchto zemí o olympiádu připravily.

Zdůraznil to na svém webu v dalším vyjádření k aktuální snaze Mezinárodního olympijského výboru (MOV), který hledá cesty, jak by se někteří jednotlivci z těchto zemí mohli jako neutrální olympijských soutěží zúčastnit. I kdyby se tak stalo, ČOV o bojkotu neuvažuje a rozhodnutí o účasti na hrách chce nechat na jednotlivých sportovcích.

Úvahy MOV vyvolaly ostré reakce z okupované Ukrajiny i dalších zemí, které hovoří o možném bojkotu, pokud by sportovci z Ruska a Běloruska v Paříži startovali. Ani ČOV není těmto plánům nakloněn.

"Český olympijský výbor i nadále podporuje sankce vůči Rusku a Bělorusku, které Mezinárodní olympijský výbor přijal v loňském roce a jež jsou stále platné. Nevidíme důvod je měnit. Ruští a běloruští sportovci na olympijských hrách startovat nemohou," uvedl.

Bojkot ČOV odmítá. Olympijská charta ho zavazuje zajistit účast českých sportovců pod pěti kruhy a navíc nechce opakovat neblahou zkušenost z roku 1984, kdy tehdejší komunističtí politici rozhodli o tom, že se českoslovenští sportovci nezúčastní OH 1984 v Los Angeles.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Čína přiznala, že balón nad Latinskou Amerikou je rovněž její

Čína přiznala, že balón, který byl pozorován nad Latinskou Amerikou a Karibikem, je její - stejně jako balón sestřelený v sobotu Spojenými státy. Peking dodal, že se do oblasti dostal nedopatřením a jeho využití je civilní, informovala britská stanice BBC. Létající objekt podobný balónu objevila ve svém vzdušném prostoru v pátek Kolumbie.

Kolumbie uvedla, že objekt nepovažuje za hrozbu pro národní bezpečnost a že jej sledovala do doby, než opustil její vzdušný prostor. Balón, který se vznášel nad Latinskou Amerikou, se podle mluvčí čínského ministerstva zahraničí Mao Ning odchýlil od své původní trasy. Důvodem podle ní byla jeho "omezená řiditelnost" a povětrnostní podmínky.

"Čína je zodpovědná země a vždy přísně dodržovala mezinárodní právo a informovala všechny zúčastněné strany a řádně s nimi jednala, aniž by představovala hrozbu pro jakoukoli zemi," dodala mluvčí.

Podle Washingtonu byl balón, který se vznášel minulý týden nad USA, vybavený špionážní technikou. USA v sobotu přistoupily k jeho sestřelení nad Atlantským oceánem.

Čína obvinění ze špionáže popírá a o obou balónech tvrdí, že se jednalo o civilní objekty používané k účelům meteorologického výzkumu. Incident vedl k diplomatické roztržce mezi Spojenými státy a Čínou a americký ministr zahraničí Antony Blinken kvůli němu odložil plánovanou návštěvu Pekingu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy