Ronaldo ji vzteky zahodil, teď bude páska vydělávat na léčbu nemocného chlapce

ČTK ČTK
30. 3. 2021 14:33
Kapitánská páska, kterou po neuznaném vítězném gólu v utkání kvalifikace v Bělehradě vzteky zahodil Cristiano Ronaldo, půjde do charitativní dražby. Peníze poté pomůžou v léčbě šestiměsíčního srbského chlapce, který trpí spinální svalovou atrofií.
Kapitánská páska Cristana Ronalda pomůže dobré věci.
Kapitánská páska Cristana Ronalda pomůže dobré věci. | Foto: Reuters

Ronaldo zahodil pásku poté, co mu v sobotním kvalifikačním duelu se Srbskem nizozemský rozhodčí Danny Makkelie neuznal gól v nastaveném čase, kdy po střele portugalské hvězdy vykopl obránce Stefan Mitrovič míč už za brankovou čárou. Zápas tak skončil remízou 2:2. Sudí se později Portugalcům za chybu omluvil.

Pásku po utkání sebral jeden z pracovníků na stadionu a předal ji charitativní organizaci, která pro chlapcovu rodinu shání finanční prostředky na léčbu. Dražba začala dnes a bude trvat čtyři dny. "Částka půjde ve prospěch šestiměsíčního Gavrila Durdeviče z Kragujevace, který na léčbu potřebuje dva a půl milionu eur," stojí na aukčním webu.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Airbnb kvůli pandemii ztrojnásobila čtvrtletní ztrátu na 1,2 miliardy dolarů

Americká společnost Airbnb, která zprostředkovává ubytování v soukromí, v prvním čtvrtletí hospodařila s čistou ztrátou 1,17 miliardy dolarů (24,6 miliardy Kč), což je meziročně nárůst na více než trojnásobek. Tržby se ale zvýšily o pět procent na 887 milionů USD (18,7 miliardy Kč), uvedla firma ve své výsledkové zprávě. Na hospodaření stále doléhají dopady koronavirové krize a s ní spojené omezení cest.

Tržby jsou ale vyšší i ve srovnání s rokem 2019, tedy s obdobím před pandemií. Firma také zaznamenala nárůst počtu rezervací, což dává do souvislosti s ustupující pandemií a s očekávaným návratem k masovému cestování. K vysoké ztrátě v prvním čtvrtletí částečně přispěly i výdaje, které má firma s obsluhou dřívějších úvěrů.

Protipandemická opatření mají negativní dopady na tržby Airbnb v celém světě, zejména ale v Evropě. Růst poptávky po cestování firma zaznamenala ve Spojených státech, zájem registruje u pronájmů blízko pláže a na horách. U rezervací ve městech, kde byl před pandemií zájem tradičně velmi silný, se zatím nic zásadního nezlepšilo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy