Robbie Williams, Ronaldo i hvězdná sopranistka. Rusové chystají před výkopem MS velkolepou show

ČTK ČTK
11. 6. 2018 11:07
Režisérem je Felix Michajlov, který už řídil ceremoniály při losování šampionátu a postará se i o závěrečnou show před finále 15. července.
Robbie Williams
Robbie Williams | Foto: Lukáš Bíba

Moskva - Hlavní hudební hvězdou zahajovacího ceremoniálu fotbalového mistrovství světa v Rusku bude britský zpěvák Robbie Williams. Spolu s ním vystoupí před čtvrtečním úvodním výkopem zápasu mezi Ruskem a Saúdskou Arábií na moskevském stadionu Lužniki ruská sopranistka Aida Garifullinová. Fotbalovou hvězdou slavnosti má být brazilská legenda Ronaldo.

"Jsem nadšený, že mě čeká tak výjimečné vystoupení. Ve své kariéře jsem toho zažil hodně, ale zahájit mistrovství světa na stadionu pro 80 tisíc lidí a před zraky milionů dalších fanoušků u obrazovek, to je dětský sen," citují Williamse oficiální stránky FIFA. "Rád bych všechny fanoušky pozval na nezapomenutelnou show," dodal zpěvák, který v roce 2006 prodal za jediný den 1,6 milionu lístků na turné, což je světový rekord.

Ceremoniál začne půl hodiny před úvodním výkopem, tedy v 15:30 SEČ. Vedle popové hvězdy Williamse vystoupí i operní pěvkyně Garifullinová. "Nikdy jsem si nepředstavovala, že budu součástí tak velké oslavy. Je to jako sen," řekla sólistka Vídeňské státní opery.

Režisérem je Felix Michajlov, který už řídil ceremoniály při losování šampionátu a postará se i o závěrečnou show před finále 15. července.

 

Právě se děje

před 53 minutami

Útočník s nožem zavraždil u Paříže policejní úřednici, policie ho zastřelila

Útočník s nožem ve francouzském městě Rambouillet u vchodu na policejní stanici zavraždil devětačtyřicetiletou policejní úřednici. Policisté ho postřelili, později zemřel. Podle médií byl muž občanem Tuniska, ale ve Francii pobýval legálně a měl čistý trestní rejstřík.

Aktualizováno před 1 hodinou

Koalice Spolu navrhuje, aby šéf BIS Koudelka dostal státní vyznamenání

Koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) navrhuje, aby ředitel Bezpečnostní informační služby (BIS) Michal Koudelka obdržel státní vyznamenání. Chce tím ocenit práci kontrarozvědky pro českou bezpečnost, informovalo uskupení v tiskové zprávě. Medaile Za zásluhy by byla podle nich adekvátním oceněním i za zvládnutí situace v posledních dnech, kdy vyšly najevo informace o zapojení ruských agentů do výbuchu muničního skladu ve Vrběticích na Zlínsku v roce 2014.

Koudelka podle koalice Spolu nynější situaci, která vyústila v diplomatickou krizi mezi ČR a Ruskem, zvládl bravurně, i když byl vystaven "různým tlakům a zájmům ze strany zahraničních i domácích spolupracovníků cizích mocností". "Ředitel BIS Koudelka je člověk, který slouží občanům této země s plným nasazením. Dělá práci, o které se většinou vůbec nedozvíme, ale přesto je pro naši bezpečnost naprosto zásadní," uvedl v tiskové zprávě předseda lidovců Marian Jurečka.

Zeman činnost BIS a Koudelky dlouhodobě kritizuje, šéfa kontrarozvědky pětkrát odmítl jmenovat generálem. Premiér Andrej Babiš (ANO) tento týden uvedl, že kabinet opět navrhne Koudelkovo povýšení do hodnosti generála. Vláda o tom bude rozhodovat v pondělí. Rovněž udělování státních vyznamenání patří mezi pravomoci prezidenta.

Další zprávy