Robbie Williams, Ronaldo i hvězdná sopranistka. Rusové chystají před výkopem MS velkolepou show

ČTK ČTK
11. 6. 2018 11:07
Režisérem je Felix Michajlov, který už řídil ceremoniály při losování šampionátu a postará se i o závěrečnou show před finále 15. července.
Robbie Williams
Robbie Williams | Foto: Lukáš Bíba

Moskva - Hlavní hudební hvězdou zahajovacího ceremoniálu fotbalového mistrovství světa v Rusku bude britský zpěvák Robbie Williams. Spolu s ním vystoupí před čtvrtečním úvodním výkopem zápasu mezi Ruskem a Saúdskou Arábií na moskevském stadionu Lužniki ruská sopranistka Aida Garifullinová. Fotbalovou hvězdou slavnosti má být brazilská legenda Ronaldo.

"Jsem nadšený, že mě čeká tak výjimečné vystoupení. Ve své kariéře jsem toho zažil hodně, ale zahájit mistrovství světa na stadionu pro 80 tisíc lidí a před zraky milionů dalších fanoušků u obrazovek, to je dětský sen," citují Williamse oficiální stránky FIFA. "Rád bych všechny fanoušky pozval na nezapomenutelnou show," dodal zpěvák, který v roce 2006 prodal za jediný den 1,6 milionu lístků na turné, což je světový rekord.

Ceremoniál začne půl hodiny před úvodním výkopem, tedy v 15:30 SEČ. Vedle popové hvězdy Williamse vystoupí i operní pěvkyně Garifullinová. "Nikdy jsem si nepředstavovala, že budu součástí tak velké oslavy. Je to jako sen," řekla sólistka Vídeňské státní opery.

Režisérem je Felix Michajlov, který už řídil ceremoniály při losování šampionátu a postará se i o závěrečnou show před finále 15. července.

 

Právě se děje

před 33 minutami

Útočník s nožem na jihovýchodě Francie zabil dva lidi, dalších sedm zranil

Dva lidi dnes zabil útočník s nožem na jihovýchodě Francie. Dalších sedm osob je zraněno, z toho nejméně jedna je ve vážném stavu. Informuje o tom agentura AFP s odvoláním na zdroje blízké vyšetřování. Podezřelým z útoku je 33letý muž, který by zadržen. Motiv jeho činu je zatím neznámý.

Útočník podle zdrojů zaútočil dnes ráno ve městě Romans-sur-Isère v jednom z místních obchodů a před ním, kde stáli ve frontě zákazníci.

Podle místních médií je zadržený súdánský občan, který žádal ve Francii o azyl. Policie ho zadržela na místě. Případ zkoumá také francouzské zastupitelství pro boj s terorismem, podle některých zdrojů muž údajně při útoku křičel Alláhu akbar (arabsky Bůh je veliký).

Zdroj: ČTK
Další zprávy