Reportérku okradl při živém vstupu zloděj. Určete mu trest, šokovala ji pak policie

Rudolf Černík Rudolf Černík
23. 11. 2022 19:50
Den plný nečekaných situací prožila na fotbalovém MS v Kataru argentinská reportérka Dominique Metzgerová. Při živém vstupu ji okradl zloděj, policisté se s ní odmítli bavit, protože je žena, a nakonec byla vyzvána, aby sama určila pobertovi trest.
Okradená argentinská novinářka | Video: Youtube.com

Metzgerová, která pracuje v Kataru pro argentinskou televizi Todo Noticias, právě byla v živém vysílání, během vstupu si na promenádě Corniche v Dauhá zatancovala i s fanoušky.

Záhy ji ale čekalo nepříjemné překvapení. "Měla jsem malý batůžek a v něm všechny svoje věci. Tancovala jsem s davem a právě v té chvíli mi musel někdo rozepnout zip a vzít peněženku," líčila své domovské stanici.

"V tu chvíli jsem byla v živém vysílání a soustředila se na rozhovor, takže jsem nedávala pozor. Po skončení reportáže jsem si chtěla koupit vodu a zjistila jsem, že nemám peněženku," pokračovala argentinská novinářka.

Její problémy tím ale nekončily. Katarští policisté s ní odmítli situaci řešit a vyslechnout ji, protože je žena, pouze ji odkázali na speciální oddělení, kde pracují policistky.

Tam sepsala protokol a dočkala se dalšího šoku. "Řekly mi: Co chcete, aby s tím spravedlnost udělala? Tu peněženku najdeme, máme všude kamery, high-tech kamery, a zloděje najdeme díky technologii na rozlišování obličejů. Co chcete, aby s ním soudní systém udělal, až ho najdou?" vyprávěla Metzgerová.

Ruka zákona jí prý dala na výběr: může pro zloděje zvolit pět let ve vězení, nebo deportaci. "Řekla jsem jim, že chci jen zpátky svoji peněženku. Nebudu dělat rozhodnutí za soudy," doplnila Argentinka.

Šampionát v Kataru doprovázejí silná bezpečnostní opatření, podle britského deníku The Telegraph jsou stadiony a jejich okolí prošpikovány 20 tisíci kamerami s technologií na rozlišování obličejů.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

V ruském městě Nižněvartovsk vybuchl plyn, v domě při explozi zemřelo nejméně šest lidí

Šest mrtvých a devět zraněných si v neděli večer vyžádal výbuch plynu v ruském městě Nižněvartovsk na Sibiři. Informoval o tom ve svém ruskojazyčném vydání zpravodajský server BBC News s odvoláním na ruské ministerstvo pro mimořádné situace. Osud sedmi dalších lidí je neznámý.

Exploze otřásla vícepodlažním obytným domem v Nižněvartovsku, který leží na řece Ob v Chantymansijském autonomním okruhu. Silou výbuchu se zřítily stropy několika pater. Příčinou neštěstí byl zřejmě výbuch plynové láhve v jednom z bytů, kde probíhala rekonstrukce.

Z devíti zraněných bylo pět hospitalizováno, tři ve vážném stavu. Záchranáři z domu evakuovali 52 osob a v sutinách pátrají po pohřešovaných.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V Praze nouzově přistálo letadlo směřující do Bristolu, pyrotechnici na palubě hledali výbušnému zařízení

Letadlo společnosti easyJet směřující z Polska do Británie bylo v noci na pondělí odkloněno na pražské letiště kvůli možnému výbušnému zařízení na palubě stroje. Informovala o tom britská média. Letiště později sdělilo, že při pyrotechnické prohlídce nebyl nalezen žádný nebezpečný předmět.

Pražské letiště na Twitteru uvedlo, že letadlo bezpečně přistálo v Praze v neděli ve 22:50 SEČ. "Ve 22:50 bezpečně přistálo na pražském letišti odkloněné letadlo na lince Krakov - Bristol. Na palubě bylo hlášeno podezření na přítomnost nástražného výbušného systému. Veškeré úkony k zajištění bezpečnosti cestujících a celého leteckého provozu momentálně provádí česká policie," napsalo na svých stránkách letiště v Praze.

Policie na Twitteru potvrdila, že na místě zasahují její pyrotechnici a zjišťují přítomnost nahlášeného výbušného systému. Později letiště sdělilo, že v letadle žádný nebezpečný předmět odhalen nebyl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy