Podle Löwa si Němci postup nezasloužili, selhání neuměl vysvětit

ČTK ČTK
27. 6. 2018 21:13
Náš tým čeká přestavba, prohlásil po vyřazení Německa z MS trenér Joachim Löw.
Joachim Löw
Joachim Löw | Foto: Reuters

Kazaň - Podle trenéra německých fotbalistů Joachima Löwa si obhájci zlata na mistrovství světa nezasloužili postoupit do osmifinále. Senzační porážku 0:2 s Jižní Koreou v závěrečném utkání skupiny kouč nedokázal vysvětlit a po vyřazení cítil velké zklamání.

Němcům se nepovedl už vstup do ruského turnaje, když podlehli 0:1 Mexiku. Ve druhém utkání proti Švédsku se zvedli, gólem Toniho Kroose z nastavení vydřeli šťastnou výhru 2:1 a situaci měli ve svých rukou. S Koreou však selhali.

"V této chvíli je těžké říct, proč jsme vypadli. Naše zklamání je obrovské. Nezasloužili jsme si znovu vyhrát mistrovství světa ani postoupit do osmifinále. Chtěli jsme uspět, ale neměli jsme to, co bylo potřeba," řekl Löw na tiskové konferenci.

"Jsem šokovaný, protože jsme to nedokázali dotáhnout a porazit Koreu, místo toho jsme prohráli. Ale neměl jsem z mužstva špatný pocit. Cítil jsem, že chce postoupit do vyřazovací fáze," doplnil osmapadesátiletý kouč.

Jeho svěřenci nedokázali Koreu v Kazani dostat pod souvislejší tlak a v nastaveném čase od outsidera inkasovali dva góly. V tabulce skupiny F nakonec Němci skončili poslední o skóre za asijským celkem. Do osmifinále postoupily Švédsko a Mexiko.

"Chtěli jsme soupeře zatlačit, ale týmu chyběla obvyklá lehkost, bezstarostnost i dynamika. To vedlo k tomu, že jsme si nevytvářeli šance, takže jsme si vyřazení zasloužili," konstatoval Löw, který reprezentaci vede od léta 2006.

Svou budoucnost u národního týmu řešit nechtěl. "Jak se z toho dostaneme? Musíme si o tom v klidu promluvit. Myslím, že je předčasné, abych teď něco říkal. Bude chvíli trvat, než se s tím srovnáme. Zklamání je obrovské," prohlásil Löw.

Nemyslí si, že Německo, které ve skupině MS skončilo poprvé po 80 letech, vyklidí pozice a čekají ho temné časy. "Máme mladé talentované hráče s velkým potenciálem. Tohle se už dříve stalo jiným národům. Musíme z toho vyvodit správné závěry, abychom se zlepšili," dodal rodák ze Schönau.

Za trenéra, jenž před MS prodloužil smlouvu do roku 2022, se postavil šéf německého fotbalového svazu Reinhard Grindel. "Věříme, že po světovém šampionátu nás čeká přestavba bez ohledu na vystoupení na ruském turnaji. Není člověk, který by to zvládl lépe než Jogi Löw," uvedl Grindel.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Vesmírný teleskop Jamese Webba dnes dosáhl své konečné pozice zhruba 1,5 milionů kilometrů od Země

Na twitteru to napsal americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA). Dosud největší a nejvýkonnější zařízení svého druhu do kosmu vynesla raketa na konci loňského prosince, fungovat začne asi za čtyři měsíce.

Teleskop se na svou pozici dostal pomocí trysek při operaci, která trvala zhruba pět minut. Inženýři ze zemského střediska v americkém Baltimoru je aktivovali ve 20:00 SEČ, napsala agentura AFP.

Sedmitunové zařízení bude pozorovat vesmír z takzvaného druhého Lagrangeova bodu (L2), kde se vyvažují gravitační síly Země a Slunce. Díky tomu může teleskop udržovat stabilní pozici a zároveň je dostatečně daleko od Slunce na to, aby dokázal zachytit velice slabé infračervené záření, které dorazí na jeho zrcadla z prvních hvězd a galaxií, jež vznikaly před 13,5 miliardami let.

První pozorování se od zařízení, které je nyní od Země zhruba čtyřikrát dál než Měsíc, očekávají letos v červnu. Předcházet jim bude nastavení zrcadel a ochlazení detektorů infračerveného záření.

Další zprávy